TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Радио МОФ – А1.он: Експлицитни фотографии од малолетнички се споделуваат во затворена група на Телеграм

360 степени - 25.01.2020

На апликацијата Телеграм (слична на Вајбер) креирана е група насловена како „Јавна соба“ на која се споделуваат и се коментираат експлицитни фотографии и видеа на малолетни девојчиња од земјава.

Петровска: Бирото за јавна безбедност веднаш започна истрага за затворената група на „Телеграм“

Слободен Печат - 25.01.2020

Бирото за јавна безбедност веднаш започна истрага за мотивите и целите на формирање на групата „Јавна соба“ на социјалната мрежа „Телеграм“ во која македонски средношколци споделуваат порнографски фотографии од свои врснички, информира на својот ...

Во тајна група на „Телеграм“ се споделуваат порнографски видеа и фотографии од малолетни девојчиња

А1 On - 25.01.2020

На телекомуникациската апликација „Телеграм“, која функционира на сличен начин како познатата „Вајбер“ (Viber) веќе со недели функционира група во која засега има над 7.400 членови, а се споделуваат експлицитни фотографии и порнографски видеа од ...

Во затворена група на „Телеграм“ македонски средношколци споделуваат експлицитни фотографии на свои врсници

Радио МОФ - 25.01.2020

Преку затворена група на социјалната мрежа Телеграм со наслов „Јавна соба“, средношколци од Скопје и земјава споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на малолетни девојчиња.

Споделување на ексциплитни фотки на малолетнички од Македонија: Во тек е полициска истрага за случајот со групата ...

Centar - 25.01.2020

-Во врска со затворена група на „Телеграм“ во која средношколци споделуваат експлицитни фотографии од свои врсници, Бирото за јавна безбедност веднаш започна истрага за мотивите и целите на формирање на оваа група.

Група на “телеграм” ја испаничи Македонија: Се споделуваат порнографски видеа и фотографии од малолетни девојчиња од ...

Centar - 25.01.2020

Во затворена група на социјалната мрежа Телеграм со име “Јавна соба”, малолетници објавуваат, споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на малолетни девојки од целата земја. Според информациите кои се споделуваат на интернет, дел од ...

Која е групата за порнографија меѓу средношколците - паника кај професорите и родителите

Фактор - 25.01.2020

На социјалната мрежа Телеграм во затворена група со име “Јавна соба”, малолетници објавуваат, споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на малолетни девојки од целата земја. Ова е предупредување што произлезе од дел од професорите, а ...

Радио МОФ: Затворена група на „Телеграм“ „Јавна соба“, македонски средношколци споделуваат експлицитни фотографии на ...

Скопје1 - 25.01.2020

Преку затворена група на социјалната мрежа Телеграм со наслов „Јавна соба“, македонски средношколци споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на малолетни девојчиња од земјава, најчесто нивни врснички, објави Радио МОФ.

Во затворена група на „Телеграм“ македонски средношколци споделуваат експлицитни фотографии од врсници

Слободен Печат - 25.01.2020

Преку затворена група на социјалната мрежа „Телеграм“ со наслов „Јавна соба“, македонски средношколци споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на малолетни девојчиња од земјава, најчесто нивни врснички, објави Радио МОФ .

На затворена група на „Телеграм“ се споделуваат фотографии од малолетни девојчиња од 12, 13 години

Република - 25.01.2020

Преку затворена група на социјалната мрежа Телеграм со наслов „Јавна соба“, македонски средношколци споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на малолетни девојчиња од земјава, најчесто нивни врснички.

Петровска: Започната е истрага за групата каде се споделуваат порнографски фотографии од средношколки

А1 On - 25.01.2020

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска на фејсбук извести дека во врска со затворената група на „Телеграм“ е започната истрага и дека против прекршителите на законот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Во затворена група на „Телеграм“ „Јавна соба“, македонски средношколци споделуваат експлицитни фотографии на свои ...

Нетпрес - 25.01.2020

Преку затворена група на социјалната мрежа Телеграм со наслов „Јавна соба“, македонски средношколци споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на малолетни девојчиња од земјава, најчесто нивни врснички, пишува Радио МОФ.

Преку затворена група на социјалната мрежа Телеграм средношколци споделуваат и коментираат интимни фотографии и видеа- ...

Телма - 25.01.2020

Преку затворена група на социјалната мрежа Телеграм со наслов „Јавна соба“, македонски средношколци споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на малолетни девојчиња од земјава, најчесто нивни врснички.

Деца споделуваат интимни фотки од деца – полицијата отвори истрага

Expres - 25.01.2020

Полицијата започна истрага по информациите во јавноста дека во затворена група “Јавна соба“ на социјалната мрежа Телеграм, малолетници објавуваат, споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на малолетни девојчиња од целата земја.

Македонски средношколци во затворена група споделуваат интимни фотки на малолетнички

ММС - 25.01.2020

Преку затворена група на социјалната мрежа Телеграм со наслов „Јавна соба“, македонски средношколци споделуваат и коментираат на интимни фотографии и видеа на малолетни девојчиња од земјава, најчесто нивни врснички.

Петровска: Веднаш започнавме истрага за групата која споделува експлицитни фотографии

Скопје1 - 25.01.2020

ФБ статус на заменик министерката за внатрешни работи Славјанка Петровска: Во врска со затворена група на „Телеграм“ во која средношколци споделуваат експлицитни фотографии од свои врсници, Бирото за јавна безбедност веднаш започна истрага за ...

Петровска: Бирото за јавна безбедност веднаш започна истрага за порнографската група на средношколците

Локално - 25.01.2020

Во врска со затворена група на „Телеграм“ во која средношколци споделуваат експлицитни фотографии од свои врсници, Бирото за јавна безбедност веднаш започна истрага за мотивите и целите на формирање на оваа група, објави на својот ФБ профил ...

Петровска: Бирото за јавна безбедност веднаш почна истрага за групата на „Телеграм”

МКД - 25.01.2020

Бирото за јавна безбедност веднаш започна истрага за мотивите и целите на формирање на групата „Јавна соба“ на социјалната мрежа „Телеграм“ во која македонски средношколци споделуваат порнографски фотографии од свои врснички, информира на својот ...

БЈБ започна истрага за затворената група „Јавна соба“

Република - 25.01.2020

Откако во јавноста излезе веста дека на „Телеграм“ во затворена група се споделуваат фотографии од малолетни девојчиња, БЈБ веднаш започна истрага. Во врска со затворена група на „Телеграм“ во која средношколци споделуваат експлицитни фотографии од ...