TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Звезда по 32 години испадна преку пенал

Sport M - 16.09.2020

Српскиот шампион Црвена звезда беше поразен во Никозија од Омонија во третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите по пенал од 1: 1 (4: 2) Црвена звезда се очекува да извлече ждрепка за плеј-офот во Лигата на Европа, во која тие ќе бидат ...

Црвена звезда и Динамо Загреб нема да играат во Лигата на шампионите

24Фудбал - 16.09.2020

Црвена звезда на пенали загуби на гостувањето кај Омонија, резултатот по 120 минути беше 1-1, Динамо Загреб беше поразен кај Ференцварош со 2-1. Црвена звезда и Динамо Загреб се елиминирани во квалификациите за групната фаза од Лигата на шампионите.

Пенал „рулетот“ одлучи: Црвена Звезда елиминирана од ЛШ

Спортски - 16.09.2020

Српскиот шампион Црвена Ѕвезда беше поразен во Никозија од Омонија во третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите по подоброто изведување на пеналите. Кипарскиот тим поведе во 31-та минута преку Михаел Лифтнер , а во финишот од првото ...

Црвена звезда нема да игра во ЛШ, пеналите кобни за „црвено-белите“

Слободен Печат - 16.09.2020

Српскиот шампион оваа сезона нема да настапува во групната фаза од Лигата на шампионите откако се сопна во третото квалификациско коло. Црвена звезда загуби од Омонија Никозија и тоа во пенал рулетот откако во регуларниот дел беше 1:1.

Изненадување на Кипар, Омонија ја исфрли Црвена Звезда од ЛШ

Спортклуб - 16.09.2020

Црвена Звезда вечерва на Кипар и гостуваше на Омонија на „ГСП“ стадионот во рамките на третото квалификациско коло од Лигата на шампионите и испадна по изведувањето на пенали. Српскиот шампион на Кипар пристигна како голем фаворит, а на крајот ...

Црвена Звезда прими урнебесен гол и доживеа болна елиминација од Омонија (Видео)

Дерби - 16.09.2020

Откако вчера Бенфика беше шокирана од ПАОК на гостувањето во Грција, денеска рана елиминација во квалификациите за Лигата на шампионите доживеа и Црвена Звезда. Српскиот првак не ја оправда фаворитската улога која ја имаше пред гостувањето на Кипар, ...

Црвена звезда на пенали елиминирана од ЛШ

Кајгана - 16.09.2020

Кипарска Омонија успеа преку пенал-рулетот да ја исфрли белградска Црвена звезда од Лигата на шампиони и да ѝ го урне сонот за нов пласман во групната фаза. Црвена звезда нема трета сезона по ред да игра во фазата по групи од Лигата на шампионите ...

Фабијано не ја пушти Звезда да се бори за нов пласман во групната фаза од ЛШ

Спортманија - 16.09.2020

Српскиот шампион ќе брка утешен пласман во Лигата на Европа Омонија беше подобра во пенал-рулетот против Црвена ѕвезда со 4-2 и се пласира во плејофот од Лигата на шампионите каде што ќе се сретне со Олимпијакос во борбата за пласман во групната ...

ЛШ: Омонија ја елиминираше Црвена Ѕвезда (видео)

OhridNews - 16.09.2020

Желбата за ново учество во фазата по групи во Лигата на Шампиони на Црвена Ѕвезда згасна во Кипар. „Црвено белите“ пораз претрпеа од Омонија која славеше со 4-2 после изведување на пеналите. Регуларниот дел од мечот и продолженијата завршија 1-1.

ВИДЕО: Омонија ја изненади Ц.Звезда и по пенали слави плеј-оф за ЛШ

Gol.mk - 16.09.2020

Фудбалерите на Омонија го добија дуелот против Црвена Звезда на пенали со 1-1 (4-2 пен.) и се пласираа во плеј-оф рундата за пласман во Лигата на шампионите. Кипарскиот тим беше во подредена улога, но играчите имаа „ладни глави“ во пенал рулетот и ...

Ц. Звезда на пенали елиминирана од Омонија во ЛШ (ВИДЕО)

SportMedia - 16.09.2020

Фудбалерите на Црвена Звезда се елиминирани во 3. квалификациско коло од Лигата на шампионите. На гостувањето на Кипар против Омонија, белградските „црвено-бели“ загубија по изведувањето на пеналите, откако во регуларниот дел беше 1:1.

Црвена Звезда на пенали елиминирана од Омонија во ЛШ

Екипа - 16.09.2020

Српскиот првак Црвена Звезда доживеа елиминација од Лигата на шампионите откако на Кипар по изведување пенали загуби од Омонија со 4-2. Голманот Фабијано ги одбрани шутевите од белата точка на Диего Фалчинели и на Милош Дегенек.

Црвена Звезда се збогува од ЛШ: Омонија славеше на пенали (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.09.2020

Црвена Звезда нема да игра во групната фаза во Лигата на шампиони трета сезона по ред, откако вечерва загуби на пенали од Омонија на натпреварот од третото квалификациско коло Во регуларните 90 минути, резултатот беше 1-1.

ЛШ: Звезда испадна на пенали на Кипар, Омонија против Олимпијакос

TopSport - 16.09.2020

Кипарскиот шампион Омонија Никозија ја исфрли Црвена звезда во квалификациите за Лигата на шампионите, откако по 1:1 ремито по 120 минути, во пенал серијата домаќините беа поуспешни. Диего Фалчинели во третата пенал серија и Милош Дегенек во ...

Црвена Ѕвезда после 32 години испадна на пенали

Локално - 16.09.2020

Српскиот шампион Црвена Ѕвезда беше поразен во Никозија од Омонија во третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите по подоброто изведување на пеналите (4: 2). Црвена Ѕвезда ја пропушти својата шанса во регуларните 90 минути.

Ц. Звезда прими урнебес гол на Кипар поради заспаниот голман (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.09.2020

Белградска Црвена Звезда ѝ гостува на Омонија во третото коло од квалификациите за Лигата на шампионите и по првото полувреме е нерешено, 1-1, ама голот што белграѓани го примија е – жив циркус.

ВИДЕО: Црвена Звезда прими смешен гол од корнер, па возврати на Кипар!

Gol.mk - 16.09.2020

Белградска Црвена Звезда го игра мечот на сезоната против Омонија, а прими смешен гол во средината од првото полувреме. Во 31. минута по еден незгоден корнер голманот Борјан тргна да боксува.

Не ја трпат Омонија – Навивачи на АПОЕЛ приредија спектакл за Црвена ѕвезда (Видео)

Спортманија - 16.09.2020

Познато е големото ривалство на двата клуба од Никозија, а уште еднаш се потврди на дело при пристигнувањето на „црвено-белите“ од Белград. Фудбалската експедиција на Црвена ѕвезда имаше неочекуван дочек во Никозија, каде што пристигнаа за дуелот со ...

Кипарски ултраси дојдоа пред автобусот на Ц. Звезда и пееја „Косово е Србија“ (ВИДЕО)

СуперСпорт - 16.09.2020

Познато е дека навивачите на АПОЕЛ се големи ривали на тие на Омонија, па имаат симпатии кон навивачите на Црвена Звезда. Иако на Кипар нема да има публика, српскиот тим го почуствува гостопримството пред дуелот против Омонија во третото коло од ...

Кипарски навивачи направија пиротехничка фешта во чест на – Црвена звезда (ВИДЕО)

Sport 1 - 16.09.2020

Српскиот шампион Црвена звезда синоќа пристигна на Кипар, каде што попладнево ќе го одигра мечот од квалификациите за Лигата на шампионите (ЛШ) против домашната Омонија и каде што неочекувано доби навивачка помош и тоа од фановите на АПОЕЛ.

Натпревар на сезоната за Станковиќ и Црвена Звезда во Никозија

Gol.mk - 16.09.2020

Веруваме дека белграѓани и овој пат, исто како и во 2001 и 2012 година, ќе излезат како победници, но треба да очекуваме исклучително тежок натпревар и вистинска игра на нерви. Црвена Звезда досега забележа девет победи во сите натпреварувања, но ...

ЛШ: Звезда испадна на пенали на Кипар, Омонија против Олимпијакос

Макфакс - 16.09.2020

Кипарскиот шампион Омонија Никозија ја исфрли Црвена звезда во квалификациите за Лигата на шампионите, откако по 1:1 ремито по 120 минути, во пенал серијата домаќините беа поуспешни. Диего Фалчинели во третата пенал серија и Милош Дегенек во ...

Црвена звезда и Динамо Загреб испаднаа од Лигата на шампионите

МКД - 16.09.2020

Црвена звезда на пенали загуби на гостувањето кај Омонија, резултатот по 120 минути беше 1-1, Динамо Загреб беше поразен кај Ференцварош со 2-1. Црвена звезда и Динамо Загреб се елиминирани во квалификациите за групната фаза од Лигата на шампионите.