TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ГТЦ во барок летово

Вест - 24.01.2014

И покрај најавите на градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски дека нема да издаде градежна дозвола за доградување и за менување на фасадата, надлежните од Трговскиот центар велат дека ќе ги ...

ГТЦ летово во барок

Press24 - 24.01.2014

Летово ќе стартува реновирањето на фасадата во барок стил на Градскиот трговски центар, пишува Вест. Иако градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски најавуваше дека нема да издаде градежна ...

ГТЦ ќе добие фасадата во барок стил

Скопје инфо - 24.01.2014

И покрај најавите на градоначалникот на Општина Центар Андреј Жерновски дека нема да издаде градежна дозвола за доградување и за менување на фасадата на Градскиот трговски центар , надлежните од ...