TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нова драма во семејството Касиљас, сопругата на Икер имала тумор и веднаш била оперирана

24Фудбал - 21.05.2019

Новинарката Сара Карбонеро на социјалните мрежи откри дека минатата недела добила лоши вести, сопругата на Икер Касиљас имала малиген тумор и веднаш била оперирана. Икер Касиљас пред три недели преживеа срцев удар, а сега пристигна вест за нова ...

Три недели по инфарктот: Сопругата на Икер откри дека се бори со тешка болест

Дерби - 21.05.2019

Икер Касилјас пред три недели непријатно ја шокираше јавноста откако заработи срцев удар на тренингот на Порто, а во моменти кога ги преживеа најтешките моменти во животот, искусниот шпански голман доживеа уште една лоша вест.

Нов шок за семејството на Касилјас, сега за сопругата Сара Карбонеро

Екипа - 21.05.2019

Не минаа ниту цели три седмици од срцевиот удар што го преживеа Икер Касилјас, а шпанскиот голман и неговото семејство се соочија со нов шок – сопругата Сара Карбонеро експресно била оперирана откако и бил дијагностициран канцер.

НОВА ДРАМА ВО СЕМЕЈСТВОТО КАСИЉАС: На сопругата на Икер и е дијагностициран тумор!

Слободен Печат - 21.05.2019

На неговата сопруга Сара Карбонеро и бил дијагностициран малиген тумор. Икер Касиљас, легендарниот голман на Порто и шпанскиот фудбал, се уште заздравува од срцевиот удар кој неодамна го доживеа, а сега се соочува со нова животна драма.

Нов здравствен проблем во семејството Касилјас

TopSport - 21.05.2019

Само три недели откако голманската легенда на Реал Мадрид, Икер Касилјас имаше срцев напад на тренинг со неговиот клуб Порто, неговата сопруга, спортската новинарка Сара Карбонеро објави дека страда од рак на јајници.

Нова драма во семејството на Икер, десетина дена по срцевиот удар

Спортклуб - 21.05.2019

Легендата Икер Касилјас штотуку се опорави од срцевиот удар кој го доби на тренинг, а сега им се случува нова драма во семејството. Десетина дена по излегувањето од болницата, обелоденето е дека сега преубавата сопруга на Икер Касилјас, Сара ...

Се уште не опоравени од шокот, нова драма во семејството Касиљас, сопругата на Икер имала тумор

МКД - 22.05.2019

Сопругата на Икер Касиљас, Сара Карбонеро на социјалните мрежи откри дека имала тумор и веднаш била оперирана, таа се надева дека сепак се добро ќе се заврши. Икер Касиљас пред три недели преживеа срцев удар, а сега пристигна вест за нова драма во ...

Нова драма во семејството на Икер, десетина дена по срцевиот удар

Курир - 21.05.2019

Не минаа ниту цели три седмици од срцевиот удар што го преживеа Икер Касилјас, а шпанскиот голман и неговото семејство се соочија со нов шок – сопругата Сара Карбонеро експресно била оперирана откако и бил дијагностициран канцер.

Никако да кренат глава од трауми: Сопругата од Касиљас имала тумор

Таратур - 22.05.2019

Убавата водителка Сара Карбонеро, сопруга на славниот голман Икер Касиљас, на социјалните мрежи откри дека имала тумор и веднаш била оперирана, таа се надева дека сепак се добро ќе се заврши.

Нова драма во семејството на Икер, десетина дена по срцевиот удар

Sport M - 21.05.2019

Не минаа ниту цели три седмици од срцевиот удар што го преживеа Икер Касилјас, а шпанскиот голман и неговото семејство се соочија со нов шок – сопругата Сара Карбонеро експресно била оперирана откако и бил дијагностициран канцер.

По срцевиот удар Касилијас се соочи со нов шок – На сопругата и пронашле рак

iPortal - 22.05.2019

Не минаа ниту цели три седмици од срцевиот удар што го преживеа Икер Касилјас, а шпанскиот голман и неговото семејство се соочија со нов шок – сопругата Сара Карбонеро експресно била оперирана откако и бил дијагностициран канцер.