TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пожар во напуштен објект во скопска Автокоманда

24 Вести - 14.09.2021

Пожар избувнал вечерва во скопска Автокоманда. Изгоре напуштен објект. Според командантот на скопската противпожарна служба Владимир Симоновски пожарот бил локализиран за 15 минути. Интервенирале 20 пожарникари со шест противпожарни возила.

Пожар во Автокоманда, изгоре напуштен објект каде порано имало оризара

Алсат-М - 14.09.2021

Пожар во Автокоманда. Изгоре напуштен објект каде порано имало оризара, а спроти противпожарната бригада – Скопје. Шефот на скопската пожарна Владимир Симоновски изјави дека пожарот е локализиран за 15 минути. Се работи на негово догаснување.

Пожарот во населбата Автокоманда експресно изгаснат

Вечер Прес - 14.09.2021

Команданот на скопската противпожарната бригада Владимир Симоновски потврди дека во пожарот во населбата Автокомада кој избувна попладнево всушност се случил во напуштен објект, поранешна озризара на 3 ката на улица Романија, позади маркетот Меркур.

Пожар во Автокоманда

Вечер Прес - 14.09.2021

Во моментов гори во населбата Автокоманда, на булевар Александар Македонски позади Меркур. Команданот на скопската противпожарната бригада Владимир Симоновски потврди дека во моментов работат на гасење на пожарот, веќе 6 против пожарни возила се ...

Симоновски: Пожарот во Автокоманда е скоро целосно изгаснат, гореше напуштен објект

Нова ТВ - 14.09.2021

Густ чад од пожар вечерва ги вознемири жителите на скопската населба Автокоманда, но како што информира командирот на скопската противпожарна единица, Владимир Симоновски, за НоваТВ, пожарот е веќе локализиран и набргу ќе е целосно изгаснат.