TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каде отидоа облините?! Северина коски и кожа на последните фотографии /ФОТО/

Хитпортал - 11.01.2019

По одморот на Малдивите со својот сопруг и синот Александар, хрватската пејачка Северина навистина треба да размисли околу својата килажа. Судејки спред фотографиите и коментарите на нејзините фанови на социјалните мрежи, пејачката очигледно има ...

Поради една грешка сите и се потсмеваат на Лепа Брена, а српските медиуми ја нарекоа неписмена

Скопје24 - 11.01.2019

Пејачката Лепа Брена важи за една од најпопуларните во регионот со кариера на ниво уште од поранешна Југославија, а од друга страна според српските медиуми, таа има уште многу да научи. Имено, Брена на социјалната мрежа Инстаграм ги поздрави своите ...

Најмалиот син на Лепа Брена го објави луксузот во кој ужива /ФОТО/

Хитпортал - 11.01.2019

Најмлиот син на фолк ѕвездата Лепа Брена не пропушти да покаже од луксузот и дел од убавините на Тајланд, каде замина на одмор со своето семејство. Виктор Живоиновиќ на својот Инстаграм профил објави дел од луксузното одмаралиште а за оваа прилика ...

Се исушила: Северина никогаш не била толку слаба! ФОТО

Слободен Печат - 11.01.2019

Пејачката ги израдувала своите обожаватели на Инстаграм со нови фотографии од егзотичните дестинации. Многумина забележале дека пејачката видно ослабела. Хрватската поп пејачка Северина Којиќ била на одмор на Малдивите со сопругот Игор Којиќ и синот ...

Мамин син: Цеца откри каде ќе живее Вељко откако ќе се венча со Богдана

Вистина.мк - 11.01.2019

Синот на најпопуларната пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, во јуни треба да се венча, но во оваа прилика неговата мајка откри како ќе изгледа животот на членовите на нивното семејства, по свадбата на Вељко со Богдана Родиќ.

(Фото) Брена и Боба се соблекоа

Репортер - 11.01.2019

Фолк ѕвездата Лепа Брена, сподели фотографија од Тајланд, каде е на одмор со Боба Живојиновиќ и синот Викто. Расположени, друштвото се сликаше во базен. Српските медиуми пипуваат дека Брена и Боба се подолго време во Тајланд, каде пејачката се ...

Популарниот Драган Којиќ Кеба денеска гостин во „Ексклузив“ (ВИДЕО)

1tv - 11.01.2019

Во денешното издание на „Ексклузив“ дознавате кои од познатите македонски познати личности се во роднинска врска, дизајнерот Златко Јовановски ја раскажува приказната за соработката со Тајга и како шлаг на тортата гостин во студио е мега популарниот ...

Јелена Карлеуша и Цеца денес не се поднесуваат, а некогаш соработувале заедно

Вистина.мк - 11.01.2019

Светлана Цеца Ражантовиќ и Јелена Карлеуша со години водат војна, а неколку пати досега се тужеа една со друга и завршија на суд. Сепак, постои една песна која ги поврзува двете пејачки. За нивната кавга со години се пишува во медиумите.

Со висната кожа кај колената: „И Северина не е тоа што беше“ (фото)

Вистина.мк - 11.01.2019

Северина и Игор продолжуваат да уживаат во Малдивите, а во нивно друштво е синчето на пејачката, со која двојката ужива во привлечноста на тропскиот рај. На нејзиниот профил на Instagram, Северина објави серија фотографии од плажа каде таа позира ...

За неа нема зима: Лепа Брена се соблече во бикини на егзотичната дестинација

Вистина.мк - 11.01.2019

Фолк дивата заедно со нејзиното семејство ужива на егзотична дестинација. Додека во регионот владеат ниски температури и падна првиот снег, за фолк пејачката нема зима. Популарната пејачка ужива во базен заедно со нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ.

Цеца и Карлеуша денес не можат да се поднесат, а некогаш соработувале- откриена долго чувана тајна на двете пејачки

Press24 - 11.01.2019

Познатите српски пејачки Цеца и Карлеуша веќе со години водат „војна“ поради која често се среќаваат на суд. Сите знаат дека тие две не се во добри односи, но многумина не знаат дека некогаш двете пејачки соработувале заедно, па имаат и песна ...

Зошто јануари е секогаш со црни бројки за фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ

Хитпортал - 10.01.2019

И овој јануари како и претходните од 2000 година ќе остане меѓу најтажните за фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ и нејзиното семејство. Секоја година таа и своите деца на 15 јануари се присетуваат на убиството на нивниот сопруг и татко Аркан кој на тој ...

Видео: Ново домашно видео на Северина, Кеба во главна улога!!

Канал5 - 10.01.2019

Балканската музичка ѕвезда Северина Којиќ објави интересно видео на социјалните мрежи. На видеото може да се види како нејзиниот свекор популарниот српски пејач Кеба во куќата на Бежениска коса во Белград пее нејзина песна.

Јануари засекогаш ќе остане црн во животот на Цеца Ражнатовиќ

Вечер - 10.01.2019

И овој 15 јануари на мегапопуларната балканска пејачка Цеца Ражнатовиќ ќе остане забележан со црни бројки. На тој ден во 2000 година беше убиен нејзиниот сопруг Жељко Ражнатовиќ-Аркан. Таа на секој 15 јануари со децата и семејството го посетува ...

ФОТО: Синот на Брена се пофали во каков луксуз ужива, но сите гледаа во неговото тело

Press24 - 10.01.2019

Виктор Живоиновиќ, помладиот син на Лепа Брена ужива во преубавото летувалиште во Тајланд, каде семејството замина пред Божиќ. Тој на Инстаграм објави кратко видео од преубавото одмаалиштеи покажа во каков луксуз се опушта деновиве.

Северина објави видео и покажа во какви односи е со свекорот Кеба (видео)

Press24 - 10.01.2019

Северина Којиќ објавила видео снимка на која се гледа како нејзиниот свекор Драган Којиќ Кеба седи во нивниот дома и свири на гитара. "Знаеш ли ти некоја моја песна", го прашала Северина, а Кеба веднаш ја запеал "Јас само пеам, јас само свирам", во ...

Цеца: Никогаш не се вратив на местото каде што беше убиен Аркан

Репортер - 10.01.2019

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ за српскиот магазин „Скандал“ отворено зборувала за убиството на нејзиниот сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан. Пејачката вели дека по убиството, таа никогаш не се вратила во хотелот „Интерконтинентал“, местото што каде ...

(ВИДЕО) Никогаш не би ја препознале: Вака Северина изгледала пред 30 години

Бриф - 10.01.2019

Естрадната икона Серина Којиќ има илјадници концерти и петнаесет албуми зад неа, но на почетокот на својата кариера таа, како и секој млад пејач, се борела за своето место под сонцето. Многу е веројатно дека гостите во еден хотел во Сплит пред 30 ...

Цеца си ја отвори душата: Браник му ги исече рамото и вратот во сообраќајната несреќа, а јас не можев да си го видам ...

Курир - 10.01.2019

По убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан во 2000-та година Цеца доживеа голема трагедија и тажни моменти кои следувале потоа. -Најтешкиот момент ми беше кога Вељко имаше сообраќајна несреќа во Кипар, а јас не можев да одам таму бидејќи бев во домашен ...

Цеца никогаш нема да ја заборави сообраќајката на Вељко: „Браникот му го исече вратот“

Вистина.мк - 10.01.2019

Во последното интервју на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ се присети на најлошиот момент во нејзиниот живот по смртта на сопругот Жељко Ражњатовиќ Аркан. – Најлошиот момент беше кога Вељко имаше сообраќај во Кипар и не можев да одам таму, ...

Синот на Лепа Брена покажа во каков рај уживаат за време на Божиќните празници

Вистина.мк - 10.01.2019

Помалиот син на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ ужива на Тајланд каде што семејството Живојиновиќ отпатува пред Божиќните празници. Виктор во кратките приказни на „Инстаграм“ објави видео на кое го покажа рајот во кој уживаат.

Уште не се омажила, а веќе свршеницата на Вељко го промени презимето во Ражнатовиќ

Вистина.мк - 10.01.2019

Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ се сериозни во намерата да ја крунисаат сопствената љубов со брак, а свршеницата на боксерот неколку месеци пред свадбата откри кое презиме ќе го користи. Вељко на својот „Инстаграм“ објави заедничка фотографија со ...

Цеца и Карлеуша денес се мразат, но во минатото биле пријателки и соработувале

Убавина и Здравје - 11.01.2019

Сите знаат дека денес не се во добри односи, но многумина не знаат дека некогаш двете пејачки соработувале заедно Познатите српски пејачки Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша веќе со години водат „војна“ поради која често се среќаваат на суд.

Зошто јануари е секогаш со црни бројки за фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ

Република - 10.01.2019

И овој јануари како и претходните од 2000 година ќе остане меѓу најтажните за фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ и нејзиното семејство. Секоја година таа и своите деца на 15 јануари се присетуваат на убиството на нивниот сопруг и татко Аркан кој на тој ...

(ВИДЕО) Се појави ново домашно видео на Северина!

iPortal - 11.01.2019

Балканската музичка ѕвезда Северина Којиќ објави интересно видео на социјалните мрежи. На видеото може да се види како нејзиниот свекор популарниот српски пејач Кеба во куќата на Бежениска коса во Белград пее нејзина песна.

ФОТО: Синот на Брена се пофали во каков луксуз ужива, но сите гледаа во неговото тело

Курир - 10.01.2019

Виктор Живоиновиќ, помладиот син на Лепа Брена ужива во преубавото летувалиште во Тајланд, каде семејството замина пред Божиќ. Тој на Инстаграм објави кратко видео од преубавото одмаалиштеи покажа во каков луксуз се опушта деновиве.

Цеца си ја отвори душата: Браник му ги исече рамото и вратот во сообраќајната несреќа, а јас не можев да си го видам ...

iPortal - 10.01.2019

По убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан во 2000-та година Цеца доживеа голема трагедија и тажни моменти кои следувале потоа. -Најтешкиот момент ми беше кога Вељко имаше сообраќајна несреќа во Кипар, а јас не можев да одам таму бидејќи бев во домашен ...

Синот на Брена се пофали во каков луксуз ужива, но сите гледаа во неговото тело

Пулс24 - 10.01.2019

Виктор Живоиновиќ, помладиот син на Лепа Брена ужива во преубавото летувалиште во Тајланд, каде семејството замина пред Божиќ. Тој на Инстаграм објави кратко видео од преубавото одмаалиштеи покажа во каков луксуз се опушта деновиве.

Браник му ги исече рамото и вратот во сообраќајната несреќа, а јас не можев да си го видам синот

Пулс24 - 10.01.2019

По убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан во 2000-та година Цеца доживеа голема трагедија и тажни моменти кои следувале потоа. -Најтешкиот момент ми беше кога Вељко имаше сообраќајна несреќа во Кипар, а јас не можев да одам таму бидејќи бев во домашен ...

Цеца емотивно проговори за сообраќајката на Вељко

ЗаЗабава - 12.01.2019

По убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан во 2000-та година Цеца доживеа голема трагедија и тажни моменти кои следувале потоа. „Најтешкиот момент ми беше кога Вељко имаше сообраќајна несреќа во Кипар, а јас не можев да одам таму бидејќи бев во домашен ...