TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пита без кори со сирење: Домаќинско предјадење готово за 40 минути

Gotvi.mk - 13.01.2021

Брза, едноставна и вкусна пита без кори. Се спрема со пченично бело брашно. Начинот на ставање во тепсија е многу важен, бидејќи го одредува вкусот на питата. Не ја излевајте питата одеднаш, туку како што е прикажано во видеото.

Пита со праз со готови кори

Репортер

Полутегната пита со праз

Мои рецепти

Да ја сочуваме традицијата – пита на традиционален начин, позната како “сеченица”

NMD

Пита со праз со готови кори(посно)

Мои рецепти

Чоколаден колач со крем, печен во куглоф, мек како душа

NMD - 13.01.2021

Ако сте љубител на чоколадото, лешниковиот крем и печивата приготвени со нив, тогаш не го пропуштајте овој рецепт на “Cookist Wow” во презентација на нашата драга членка Соња Накова од групата НМД рецепти, која го испроба и ги објави фотографиите.

Сникерс торта – кремаста и вкусна, без брашно

NMD

Јогуртна торта која се топи во уста, готова е за 15 минути, без печење

NMD

Киндер торта: Десерт со чоколаден фил од пудинг

Gotvi.mk

Највкусните Фритули

Мои рецепти - 13.01.2021

Овие мали и слатки Фритули- крофнички се подготвуваат за само неколку минути. Идеални за брз и вкусен појадок... Нас ни се највкусни. 1. Смесата се подготвува на следниот начин- најпрво со жица ги разматуваме следниве состојки во наведените ...

Чоколаден колач со бадеми

Пулс24

Чоколаден колач со бадеми

МКД

Ако сè уште не сте пробале чизкејк со ОВА популарно колаче, време е итно да го пробате!

Попара - 13.01.2021

Орео торта, уживајте! Состојки 150 гр орео бисквити 80 гр путер 300 мл слатка павлака 400 гр крем сирење 5 лажици шеќер во прав 50 гр ситно сецкани бисквити Орео крем 50 гр мелени бисквити Орео за посипување Подготовка 1. Мелете 150 гр бисквити Орео.

Ако сè уште не сте пробале чизкејк со ова популарно колаче, време е да го пробате

Вистина.мк

Ако сè уште не сте пробале чизкејк со ова популарно колаче, време е да го пробате

Курир

Гасеница погача со урда, мека како памук

Пулс24 - 12.01.2021

Погача гасеница со урда, мека како памук. Рецепт и видео прилог на: Cucina Facile Tashev. Вкусна и мека како памук погача, филувана со урда. За рецептот има и видео прилог од постапката, а истата можете да ја погледнете на линкот под пишаниот рецепт.

Гасеница погача со урда, мека како памук

NMD

Погача со моцарела и путер – мека како душа, неодоливо вкусна

NMD

Брзи погачици со сирење: Нема чекање квасецот да нарасне, се прават за 15 минути

Gotvi.mk