TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФИФА отвори постапка поради знамето во соблекувалната на Србија

SportMedia - 26.11.2022

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) покрена истрага против Србија поради знамето закачено во соблекувалната пред натпреварот против Бразил, на кое Косово беше прикажано како дел од Србија.

ФИФА ќе ја казни Србија поради знаме за Косово во соблекувалната

Sport 1 - 26.11.2022

Светската фудбалска федерација (ФИФА) започна истрага и во понеделник најверојатно ќе ја казни Србија за „политичка порака“, откако се појави слика од соблекувалната на која е закачено знаме за Косово на кое пишува – нема предавање! Ова знаме е ...

ФИФА ќе ја казни Србија поради контроверзното знаме во соблекувалната (Фото)

Дерби - 26.11.2022

Српската фудбалска репрезентација загуби на првиот меч на Светското првенство и веќе се подготвува за вториот кој се игра задутре, но водечките луѓе на Федерацијата ќе имаат доста напорни часа до понеделник поради истрагата која ја отвори ФИФА.

ФИФА ја казни Србија за знамето во соблекувалната?: „Изразуваат порака за омраза и геноцид“

Sport M - 26.11.2022

По поразот од Бразил, ФИФА покрена истрага поврзана со Србија. Сето тоа поради знамето закачено во соблекувалната на таа репрезентација во пресрет на мечот со Бразил, на кој Косово е прикажано како дел од таа земја.

ФИФА покрена дисциплинска постапка против Србија

Независен - 26.11.2022

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) покрена истрага против Србија поради знамето закачено во соблекувалната на таа репрезентација пред натпреварот против Бразил, на кое Косово беше прикажано како дел од таа земја.

По жалбата на Косово: ФИФА отвори постапка против Србија

Слободен Печат - 26.11.2022

Meѓународната фудбалска федерација (ФИФА) денес отвори постапка против Фудбалскиот сојуз на Србија. Фудбалскиот сојуз на Србија се обвинува дека во соблекувалната пред натпреварот против Бразил бил поставен политички транспарент за Косово.

Од Косово се пожалиле: ФИФА отвори постапка против Србија

Спортски - 26.11.2022

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) денеска го обвини Фудбалскиот сојуз на Србија дека закачилe политички транспарент за Косово во соблекувалната на својата репрезентација пред натпреварот против Бразил во првото коло на Светското првенство.

ЕВЕ ЗОШТО ФИФА САКА ДА ЈА КАЗНИ СРБИЈА: Не обвинија за ОМРАЗА, ја спомнаа и РУСИЈА!

Во Центар - 26.11.2022

Според Фудбалскиот сојуз и Олимпискиот комитет на таканареченото Косово, ова е „порака на геноцидна омраза“. Шокантна вест пристигна од Катар, каде ФИФА официјално отвори истрага против Србија поради знамето кое се појави во соблекувалната на ...

ФИФА отвори истрага против Србија поради контроверзно знаме со Косово (ФОТО)

Sport 1 - 26.11.2022

Медиумите од регионот пишуваат дека Светската фудбалска федерација (ФИФА) отворила истрага против Фудбалскиот сојуз на Србија поради знаме кое се појави во соблекувалното на српската репрезентација.

ФОТО: Косово се жалеше, ФИФА отвори истрaга за Србија

Фактор - 26.11.2022

Во регионот се пишува за ситуацијата во Катар, фудбалската федерација на Косово се жалеше за спорното знаме на Србија во соблекувалната на мундијалот. Знамето на Србија во соблекувалната на кое пишуваше „Нема предавање“ е спорно за Косово.

ДРЕСОТ СО КОСОВО НА СРПСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ЈА НАЛУТИ ФИФА Отворена е истрага за натписот „Не се предаваме!“

+инфо - 26.11.2022

Демек таквиот дрес бил политички транспарент, коментираат српските медиуми. Светската управа на фудбалот (ФИФА) започна дисциплинска постапка против Србија, пренесува Ројтерс . Таа е иницирана поради знамето на кое е прикажана територијата на Косово ...

По пријава од Косово ФИФА покрена постапка против Србија

TopSport - 26.11.2022

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) го обвини Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС), поради политичкиот транспарент поврзан со Косово. Транспарентот беше закачен во соблекувалната на Србија пред мечот со Бразил на Светското првенство во Катар.

(Фото) Скандал Србија-Косово на СП поради знамето во соблекувалната на репрезентацијата на Србија: Косово веќе се ...

Еспресо - 26.11.2022

Српската репрезентација по поразот од Бразил (0:2) предизвика скандал поради знамето во соблекувалната на тимот. На знамето е прикажана мапа каде Косово е вклучено во Србија, а слоганот гласи: „Не се откажувај“.

На Косоварите им пречи знамето во соблекувалната на Србија со Косово на картата

PressingTV - 26.11.2022

Фудбалската федерација на Косово реагираше до УЕФА бидејќи во соблекувалната на Србија пред мечот со Бразил имаше истакнато знаме со картата на Србија сосе јужната српска покраина. Покрај картата на која Косово е соствен дел од Србија, Албанците се ...

ЗНАМЕ ВО СРПСКА СОБЛЕКУВАЛНА ВО КАТАР ПРЕДИЗВИКА БУРА - на социјалните мрежи се бара и казнување на Србија

Фактор - 25.11.2022

Во четвртокот „орлите“ го одиграа првиот натпревар на Светското првенство во Катар. На стартот од натпреварувањето во групата Г загубија од Бразил со 2:0. По натпреварот, на социјалните мрежи се појави фотографија од соблекувалната на Србија на која ...

По пријава од Косово ФИФА покрена постапка против Србија

Макфакс - 26.11.2022

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) го обвини Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС), поради политичкиот транспарент поврзан со Косово. Транспарентот беше закачен во соблекувалната на Србија пред мечот со Бразил на Светското првенство во Катар.

ФИФА ЈА КАЗНИ СРБИЈА?! Драма на СП: Почна истрага поради спорното знаме во соблекувалната

Во Центар - 26.11.2022

ФИФА покрена истрага за знамето кое беше пронајдено во соблекувалната на српската репрезентација пред почетокот на натпреварот со Бразил. Во четвртокот „орлите“ го одиграа првиот натпревар на Светското првенство во Катар.

ФИФА поведе постапка против Србија за „спорното знаме“ за Косово

МакФудбал - 26.11.2022

Меѓународната фудбалска организација (ФИФА) поведе постапка против Фудбалскиот сојуз на Србија поради закачениот политички транспарент за Косово во соблекувалната на својата репрезентација пред натпреварот против Бразил во првото коло на Светското ...

По пријава од Косово ФИФА покрена постапка против Србија

А1 On - 26.11.2022

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) го обвини Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС), поради политичкиот транспарент поврзан со Косово. Транспарентот беше закачен во соблекувалната на Србија пред мечот со Бразил на Светското првенство во Катар.

ФИФА (ЌЕ) ЈА КАЗНУВА СРБИЈА ПОРАДИ КОСОВО: Косовски министер реагирал поради натписот на знамето „нема предавање“

Денешен - 26.11.2022

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) покрена истрага против Србија поради знамето закачено во соблекувалната на таа репрезентација пред натпреварот против Бразил, на кое Косово беше прикажано како дел од таа земја.

На Албанците им пречи знамето во соблекувалната на Србија со Косово на картата

Република - 26.11.2022

Фудбалската федерација на Косово реагираше до УЕФА бидејќи во соблекувалната на Србија пред мечот со Бразил имаше истакнато знаме со картата на Србија сосе јужната српска покраина. Покрај картата на која Косово е соствен дел од Србија, Албанците се ...