TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Новата дива на Холивуд тврди дека и натаму е обична 28-годишна девојка

Точка - 11.01.2019

Марго Роби, и покрај огромната слава која ја стекнала последните неколку години во Холивуд, и натаму себеси се смета за обична 28-годишна девојка. Откако улогата покрај Леонардо Ди Каприо во филмот "Волкот од Волстрит" ја прославила, Марго Роби реди ...

Марго Роби ќе биде Барби

Вистина.мк - 11.01.2019

Австралиската актерка Марго Роби (28), ќе ја „оживее“ иконската кукла Барби во кино салите. Оваа улога претходно им била понудена и на Ејми Шумер и Ен Хатавеј, меѓутоа ја одбија. Таа додава дека не би можела да замисли подобри партнери од „Ворнер ...

Оваа убавица ќе ја игра куклата Барби во новиот филм!

Среќа.mk - 10.01.2019

Произведувачот на куклата Барби, компанијата Мател и филмското студио Ворнер Брос, во вторникот ја известија пошироката јавност за соработката во снимањето на филмот во кој главна улога има австралиската актерка, но и копродуцентка на филмот Марго ...

Позната е актерката која ќе ја оживее Барби во првиот филм за оваа кукла

Хитпортал - 09.01.2019

Дваесет и осум годишната актерка Марго Роби ќе ја толкува улогата на куклата Барби во првиот игран филм за оваа најпозната кукла. Во едно интервју таа открила дека и е чест да ја игра оваа улога и дека верува во истата.