TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓорчепетровци со порака: Не сакаме згради, сакаме парк, доста е од профитабилна урбанизација (ФОТО)

Курир - 17.04.2019

Доста е од профитабилна урбанизација на сметка на паркови и зелени површини, порачуваат граѓаните од Ѓорче Петров. -Близу местото каде што се планирани две станбени згради согласно прифаќањето на иницијативата за промена на деталниот урбанистички ...

Јанушев: Наумоски ги излажа жителите на Ѓорче Петров- наместо зеленило, ќе никнат станбени згради среде парк

Курир - 16.04.2019

Неуспехот на владата предводена од СДСМ е видлива и на локално ниво, ова денеска го изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев. -Имено вчера на седница на совет видовме како градоначалникот на еден брутален начин ги покри сите ...

Јанушев: Наместо зеленило, во Ѓорче Петров ќе никнат згради среде парк

Нетпрес - 16.04.2019

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за ...

Ѓорчевското „корзо“ корист за граѓаните или за Наумоски?

Нетпрес - 16.04.2019

Приоритети ќе ни бидат гасификацијата на Ѓорче Петров, изградба на нова градинка во Волково со сите неопходни стандарди и услови за ваква институција, нова амбуланта во Дексион, а ќе работиме и на враќање на „корзото“ во форма на кафитерии и мали ...

Општина Ѓорче Петров демантира: Од паркот нема да се одземе ниту милиметар зелена површина

Скопје инфо - 16.04.2019

Општина Ѓорче Петров ги демантира наводите дека е дадена маркица за зграда во реонскиот парк. Станува збор за шпекулации , велат тие. Од паркот нема да се одземе ниту милиметар зелена површина, одговорно тврдиме.

Не сакаме згради, сакаме парк!

Република - 17.04.2019

Доста е од профитабилна урбанизација на сметка на паркови и зелени површини, порачуваат граѓаните од Ѓорче Петров. -Близу местото каде што се планирани две станбени згради согласно прифаќањето на иницијативата за промена на деталниот урбанистички ...

Во паркот во Ѓорче Петров ќе никне станбена зграда

Скопје инфо - 16.04.2019

Во паркот кој преставува единствено зеленило во урбаниот дел на Ѓорче Петров ќе никне станбена зграда. Според изјавите на советниците од ВМРО ДПМНЕ ова го предвидуваат измените на деталниот урбанистички план кои вчера поминаа на седница на советот.

Градоначалникот на Ѓорче го уништува паркот, веќе издал маркица за зграда (документи)

Република - 15.04.2019

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски во својата предизборна кампања постојано потенцираше дека најважен дел од неговата програма е здравата животна средина. Тој пред да стане градоначалник на жителите на Ѓорче Петров им ...

Младост останува во борба за врвот, славеше над Македонија Ѓорче Петров

24 Ракомет - 15.04.2019

Младост 09 во рамките на плеј-офот од Првата лига успеа да го порази составот на Македонија Ѓорче Петров со 25:19. Во не така интересна средба со мал број на погодоци, поуспешни беа домаќините кои сега ја продолжија трката за влез во Супер лигата.

Градоначалникот на Ѓорче признал дека има имот на местото каде треба да се гради зграда

Република - 15.04.2019

, пишува советничката во општината Марија Андоновска на својот Фејсбук профил. , додава таа. ...

Општина Ѓорче Петров: Најостро демантираме дека е дадена маркица за зграда во реонскиот парк

Либертас - 16.04.2019

Соопштение од општина Ѓорче Петров – демант во врска со написите во одредени медиуми со наслов ,,Кметот на Ѓорче ГО УРИВА ПАРКОТ, ДАДЕ МАРКИЦА ЗА ЗГРАДА“: 70% од функционерите на ДПМНЕ во претходниот период од 12 години и 6 месеци беа од Ѓорче.

Ѓорчепетровци со порака: Не сакаме згради, сакаме парк

Скопје инфо - 17.04.2019

Доста е од профитабилна урбанизација на сметка на паркови и зелени површини, порачуваат граѓаните од Ѓорче Петров. -Близу местото каде што се планирани две станбени згради согласно прифаќањето на иницијативата за промена на деталниот урбанистички ...

Во паркот во Ѓорче Петров ќе никне станбена зграда, Градоначалникот молчи

Нетпрес - 16.04.2019

Во паркот кој преставува единствено зеленило во урбаниот дел на Ѓорче Петров ќе никне станбена зграда. Според изјавите на советниците од ВМРО ДПМНЕ ова го предвидуваат измените на деталниот урбанистички план кои вчера поминаа на седница на советот.

Градоначалникот на Ѓорче го уништува паркот, веќе издал маркица за зграда (документи)

Курир - 15.04.2019

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Наумовски во својата предизборна кампања постојано потенцираше дека најважен дел од неговата програма е здравата животна средина. Тој пред да стане градоначалник на жителите на Ѓорче Петров им ...

Демант во врска со написите во одредени медиуми со наслов „Кметот на Ѓорче го урива паркот, даде маркица зграда“

Centar - 16.04.2019

Демант во врска со написите во одредени медиуми со наслов „Кметот на Ѓорче го урива паркот, даде маркица зграда“ – 70% од функционерите на ДПМНЕ во претходниот период од 12 години и 6 месеци беа од Ѓорче.

Општина Ѓорче Петров демантира дека во паркот ќе се гради станбена зграда

Независен - 16.04.2019

Во паркот кој преставува единствено зеленило во урбаниот дел на Ѓорче Петров ќе се гради станбена зграда, обвинија советниците од општината од редовите на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, а градоначалникот Александар Наумовски, денеска го демантираше тоа.

„Вечер“: Паркот во Ѓорче Петров ќе се урива, Наумоски дал маркица за зграда

Нетпрес - 15.04.2019

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров Наумовски во својата предизборна кампања постојано потенцираше дека најважен дел од неговата програма е здравата животна средина. Наумовски пред да стане градоначалник на жителите на Ѓорче Петров им ветуваше ...

ВЕЧЕР: Во паркот на Ѓорче ќе никне зграда – градоначалникот издал маркица

Скопје1 - 15.04.2019

Градоначалникот на општина Ѓорче Петров – Наумовски во својата предизборна кампања постојано потенцираше дека најважен дел од неговата програма е здравата животна средина. Наумовски пред да стане градоначалник на жителите на Ѓорче Петров им ветуваше ...