TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вучиќ: Имаме доверба во Макрон

А1 On - 13.12.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на Париз за европскиот пат на неговата земја.

Макрон: Пензиската реформа е „историска за земјата“

Курир - 13.12.2019

Шефот на француската држава Емануел Макрон ја оцени реформата на пензискиот систем како „историска за земјата“, јави дописникот на МИА. Францускиот претседател својата оценка ја даде на маргините на Самитот на ЕУ во Брисел, откако вчера одби да им ...

Monsieur le president Emmanuel Jean-Michel Frédéric Macron - „a shining star“

МКД - 13.12.2019

САД остануваат најмоќната држава во светот, но францускиот претседател Макрон прави сѐ да стане своевиден „пандан“ на претседателот на САД. Ако до октомврискиот ЕУ самит во нашиот етер слоганот „сјајна ѕвезда“ често беше користен за РС Македонија ...

Брижит Макрон: „Единствената вина на Емануел е што е помлад од мене“

Убавина и Здравје - 12.12.2019

Каде и да се појави, Брижит Макрон (66), сопругата на францускиот претседател Емануел Макрон (41), предизвикува многубројни коментари од страна на вистинските и од самонаречените модни експерти.

Макрон е сам

Н.Македонија - 12.12.2019

Францускиот претседател Емануел Макрон сака да биде предводник на Европската Унија (ЕУ) во 21 век. Тој ќе успее во намерата освен ако не се прецени. Ако се прецени во играта, тој ќе ризикува да биде загрозен од друг политички лидер во подем.

Вучиќ: Србија не учествува во оркестрираната кампања против Макрон

Слободен Печат - 13.12.2019

Вучиќ изјави дека Србија не учествува во речиси оркестрираната кампања против Макрон, поради некои одлуки во ЕУ. Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази ...

Вучиќ: Србија има доверба во Макрон

Денешен - 13.12.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на Париз за европскиот пат на неговата земја.

Вучиќ: Србија има доверба во Макрон

iPortal - 13.12.2019

– Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на Париз за европскиот пат на неговата земја.

Вучиќ: Имаме доверба во Макрон

24Инфо - 13.12.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на Париз за европскиот пат на неговата земја.

Вучиќ: Имаме голема доверба во Макрон, го сметаме за искрен пријател

Press24 - 13.12.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на Париз за европскиот пат на неговата земја.

Вучиќ: Имаме доверба во Макрон

Локално - 13.12.2019

– Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на Париз за европскиот пат на неговата земја.

Вучиќ: Имаме доверба во Макрон

Опсервер - 13.12.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на Париз за европскиот пат на неговата земја.

Вучиќ: Србија не учествува во кампањата против Макрон затоа што не дозволи преговори со Македонија и Албанија

Република - 13.12.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на Париз за европскиот пат на неговата земја.

Вучиќ: Србија не учествува во кампањата против Макрон затоа што не дозволи преговори со Македонија и Албанија

PressingTV - 13.12.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на Париз за европскиот пат на неговата земја.

Вучиќ: Имаме доверба во Макрон

Либертас - 13.12.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на Париз за европскиот пат на неговата земја.

Вучиќ: Имаме доверба во Макрон

Нетпрес - 13.12.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на Париз за европскиот пат на неговата земја.

Макрон: Пензиската реформа е „историска за земјата“

Алфа - 13.12.2019

Шефот на француската држава Емануел Макрон ја оцени реформата на пензискиот систем како „историска за земјата“, јави дописникот на МИА. Францускиот претседател својата оценка ја даде на маргините на Самитот на ЕУ во Брисел, откако вчера одби да им ...

Макрон: Пензиската реформа е „историска за земјата“

А1 On - 13.12.2019

Шефот на француската држава Емануел Макрон ја оцени реформата на пензискиот систем како „историска за земјата“. Францускиот претседател својата оценка ја даде на маргините на Самитот на ЕУ во Брисел, откако вчера одби да им одговори на новинарите на ...

Пензиската реформа во Франција е „историска за земјата“

Нетпрес - 13.12.2019

Шефот на француската држава Емануел Макрон ја оцени реформата на пензискиот систем како „историска за земјата“. Францускиот претседател својата оценка ја даде на маргините на Самитот на ЕУ во Брисел, откако вчера одби да им одговори на новинарите на ...

Макрон: Пензиската реформа е „историска за земјата“

Опсервер - 13.12.2019

Шефот на француската држава Емануел Макрон ја оцени реформата на пензискиот систем како „историска за земјата“, јави дописникот на МИА. Францускиот претседател својата оценка ја даде на маргините на Самитот на ЕУ во Брисел, откако вчера одби да им ...

Макрон: Пензиската реформа е „историска за земјата“

Република - 13.12.2019

Шефот на француската држава Емануел Макрон ја оцени реформата на пензискиот систем како „историска за земјата“, јави дописникот на МИА. Францускиот претседател својата оценка ја даде на маргините на Самитот на ЕУ во Брисел, откако вчера одби да им ...

Макрон: Пензиската реформа е „историска за земјата”

24Инфо - 13.12.2019

Шефот на француската држава Емануел Макрон ја оцени реформата на пензискиот систем како „историска за земјата”, јави дописникот на МИА. Францускиот претседател својата оценка ја даде на маргините на Самитот на ЕУ во Брисел, откако вчера одби да им ...

Макрон: Пензиската реформа е „историска за земјата“

+инфо - 13.12.2019

Шефот на француската држава Емануел Макрон ја оцени реформата на пензискиот систем како „историска за земјата“, јави дописникот на МИА. Францускиот претседател својата оценка ја даде на маргините на Самитот на ЕУ во Брисел, откако вчера одби да им ...

МАКРОН: Пензиската реформа е „историска за земјата“

Денешен - 13.12.2019

Шефот на француската држава Емануел Макрон ја оцени реформата на пензискиот систем како „историска за земјата“, јави дописникот на МИА. Францускиот претседател својата оценка ја даде на маргините на Самитот на ЕУ во Брисел, откако вчера одби да им ...

Макрон: Пензиската реформа е „историска за земјата“

Либертас - 13.12.2019

Шефот на француската држава Емануел Макрон ја оцени реформата на пензискиот систем како „историска за земјата“, јави дописникот на МИА. Францускиот претседател својата оценка ја даде на маргините на Самитот на ЕУ во Брисел, откако вчера одби да им ...

Вучиќ: Имаме доверба во Макрон

MakPress - 13.12.2019

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на Париз за европскиот пат на неговата земја.

Макрон: Пензиската реформа е „историска за земјата”

Слободен Печат - 13.12.2019

Францускиот претседател својата оценка ја даде на маргините на Самитот на ЕУ во Брисел, откако вчера одби да им одговори на новинарите на ова прашање. Шефот на француската држава Емануел Макрон ја оцени реформата на пензискиот систем како „историска ...

Макрон: Пензиската реформа е „историска за земјата“

MakPress - 13.12.2019

Шефот на француската држава Емануел Макрон ја оцени реформата на пензискиот систем како „историска за земјата“, јави дописникот на МИА. Францускиот претседател својата оценка ја даде на маргините на Самитот на ЕУ во Брисел, откако вчера одби да им ...