TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Криеше дека тој е авторот за да нема проблеми: Малкумина знаат дека Дино Мерлин го напиша хитот на Цеца кој сите го ...

Женски магазин - 20.11.2023

Дино Мерлин е автор на две познати хит песни на српската пејачка Малкумина знаат дека Дино Мерлин е автор на два големи хита на Светлана Цеца Ражнатовиќ. Цеца и Дино, кој деновиве има концерти во Белград, се запознале во раните деведесетти во ...

Дино Мерлин се огласи по концертот во Белград: Стануваме поблиски еден до друг…

Слободен Печат - 20.11.2023

Легендарниот музичар Дино Мерлин во белградската „Штарк Арена“ го одржа вториот концерт, кој поминал спектакуларно, а на српската публика ѝ приредил незаборавна вечер. По, двата последователни концерти Мерлин екслузивно за „Дневни аваз“ зборуваше за ...

Со една реченица кажа доволно: Дино Мерлин испрати важна порака на својот концерт

Курир - 20.11.2023

На Мерлин му е мило што неговата музика е “издувен вентил“ на многумина. Музичката ѕвезда Дино Мерлин се огласи по двата концерти одржани во Белград. Како што истакна, музиката е тука да ги зближи луѓето.

Вака изгледа најскапиот настап досега: Мерлин и Чола за историја во Белград/ВИДЕО

Вечер Прес - 20.11.2023

За изненадувањето на вториот концерт на Дино Мерлин во белградска Арена долго ќе се зборува. Легендарниот Здравко Чолиќ, сигурно најголемата југословенска музичка ѕвезда досега, му се придружи на магионичарот од БиХ синоќа на сцената на ...

Моќна симболика: Ќе ве изненади значењето на цветот на кошулата на Дино Мерлин

Еспресо - 20.11.2023

Босанскиот пејач Дино Мерлин синоќа го одржа својот втор последователен концерт во Белградската арена. Тој го започна концертот во светкава јакна, но набрзо се пресоблече. Мерлин пред присутните пееше во бела кошула, на која имаше интересен детаљ – ...

(Видео) Легендарниот Здравко Чолиќ му се придружи на Дино Мерлин на концерт во Белград

Репортер - 20.11.2023

Легендарниот Здравко Чолиќ вчера вечер му се придружи на Дино Мерлин на концертот во Старк Арена во Белград. Двајцата ја испеаја песната „Да ти кажем шта ми је“, од истоимениот албум на Здравко, кој го издаде во 1990 година. Напишана е од Мерлин.

ВИДЕО | Публиката во транс: Здравко Чолиќ и Дино Мерлин направија спектакл во Белград

Слободен Печат - 20.11.2023

Босанскиот пејач Дино Мерлин синоќа го одржа вториот последователен концерт во Белградската арена и ѝ приреди незаборавна вечер на својата српска публика. Покрај одличната изведба на неговите најголеми хитови, Мерлин ги изненадил обожавателите со ...

[ФОТО] Рамо до рамо во најтешките и најубавите моменти: Мерлин на концертот во Белград пристигнал во друштво на жената ...

Точка - 20.11.2023

Легендарниот музичар Дино Мерлин вчеравечер во белградската Штарк Арена го одржал својот втор концерт, кој како и секогаш бил спектакуларен. Мерлин очекувано го поддржале бројни колеги, а најголема поддршка кога доаѓал во Белград веќе години наназад ...

Дино Мерлин ги шокираше фановите и го најави Здравко Чолиќ на својот концерт (видео)

Хитпортал - 20.11.2023

Публиката на вториот по ред концерт на Дино Мерлин во Белград остана позитивно изненадена и шокирана кога на сцената го повика Здравко Чолиќ со кој заедно испеаа неколку песни и на крајот се прегрнаа.

(Видео) Здравко Чолиќ се качи на сцена со Дино Мерлин: Никој како сарајлиите

Еспресо - 20.11.2023

На вториот концерт на Дино Мерлин во Белград, на сцената се качи Здравко Чолиќ. Заедно ја изведоа песната „Да ти кажем шта ми је“, а во Штарк Арената во Белград, преполна до последно место на цел глас пееја 20.000 фанови.

(Фото) Дино Мерлин ја врати на сцена, и тоа директно од село: Еве што прави Ивана Банфиќ далеку од рефлекторите

Еспресо - 20.11.2023

Беше вистинска бомба во 90-те години, а потоа одлучи да се повлече. Хрватската пејачка Ивана Банфиќ беше на врвот на својата музичка кариера, а потоа се повлече од центарот на вниманието и го продолжи животот на село со сопругот Круно Ладишиќ и ...

Дино Мерлин пееше во бела кошула, а еден детал привлече внимание – не е случајно избран, има моќна симболика

Вечер Прес - 20.11.2023

Босанскиот кантавтор Дино Мерлин вечерва го одржа својот втор последователен концерт во Белград. Прво се појави во Арена во светкава јакна, а набрзо се пресоблече. Мерлин пред присутните пееше во бела кошула, на која имаше интересен детал.

Белград не памети ваква експлозија: Здравко Чолиќ специјален гостин на концертот на Дино Мерлин, се тресе Арена!

Вечер Прес - 19.11.2023

Дино Мерлин вечерва го одржува својот втор последователен концерт во Белград. Како и претходната вечер, кантавторот од Босна и Херцеговина се потруди на публиката да и приреди спектакл, па донесе специјални гости.

Еве колку познати личности синоќа дојдоа во Арена да му дадат поддршка на Дино Мерлин

Во Центар - 19.11.2023

Босанската ѕвезда Дино Мерлин синоќа во Белград, во Штарк Арена, го одржа првиот од серијата од четири концерти. Билетите за првиот ден беа распродадени во рекордно време, па следеа други термини. Арената синоќа беше полна до крај.

(Фото) Дино Мерлин ја донесе на сцена Ивана Банфиќ по долга пауза: Исто како пред 15 години!

Еспресо - 19.11.2023

Пејачот од Босна и Херцеговина Дино Мерлин синоќа го одржа првиот од четирите концерти во Белград, а на сцената имаше двајца гости. Хрватската пејачка Ивана Банфиќ по подолга пауза се појави пред публиката, а со Дина го изведе нивниот голем хит ...

(Видео) Дино Мерлин направи хаос во белградска Арена полна до последно место: „Дали е тоа мојот Белград?“

Еспресо - 19.11.2023

Синоќа заврши првиот од четирите спектакли на Дино Мерлин во белградската Штарк Арена. Босанската мегаѕвездата направи вистинска магија, а 20-илјадната публика едвај го пуштила да замине од сцената откако го вратила на бис со овации.

Еден покрај друг во најтешките моменти: Дино Мерлин на концертот во Белград пристигна во друштво на жената која му е ...

Слободен Печат - 20.11.2023

Легендарниот музичар Дино Мерлин синоќа во белградската „Штарк Арена“ го одржа вториот концерт, кој како и секогаш бил спектакуларен. Очекувано, Мерлин го поддржале бројни колеги, а најголема поддршка кога доаѓа во Белград веќе години наназад му е ...

(ФОТО) ДИНО МЕРЛИН СЕ ОГЛАСИ ПО СПЕКТАКЛОТ ВО БЕЛГРАД Пејачот испрати моќна порака

+инфо - 21.11.2023

Музичката ѕвезда Дино Мерлин се огласи по двата концерти одржани во преполната сала „Штарк Арена“ во Белград. Музичката ѕвезда Дино Мерлин се огласи по двата концерти одржани во преполната сала „Штарк Арена“ во Белград.