TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тајани: Името не е моја работа, но вашата земја е во вистински правец

МКД - 17.05.2018

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани на прес-конференцијата на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија рече дека Унијата сака соработка со балканските земји и напорно се работи на подобра соработка, но не сакаше да коментира ништо за ...

Тајани: Пакет од 10 милијарди евра за инфраструктурни проекти на Западен Балкан

Сител - 17.05.2018

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани денеска во Софија изјави дека предложил пакет од 10 милијарди евра за инфраструктурни проекти на Западен Балкан. Тој на средбата со српскиот претседател Александар Вучиќ, додал дека е можно ...

Тајани: Македонија и Албанија треба да вложат многу напори за влез во ЕУ

Макфакс - 17.05.2018

Македонија и Албанија ќе треба да вложат многу напори за влез во Европската Унија, изјави претседателот на Европскиот парламент, Антонио Тајани, пренесе бугарската новинска агенција „Фокус“.

Тајани: Името не е моја работа, но вашата земја е во вистински правец

Република - 17.05.2018

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани на прес-конференцијата на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија рече дека Унијата сака соработка со балканските земји и напорно се работи на подобра соработка, но не сакаше да коментира ништо за ...

Тајани повика да се работи на стабилноста на Западен Балкан

Р.С.Европа - 17.05.2018

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани пред почетокот на Самитот ЕУ - Западен Балкан во Софија изјави денеска дека треба да работат за стабилноста на регионот. Според него, во Западен Балкан постојат проблеми со тероризмот, ...

Тајани: Земјите од регионот напорно да работат за влез во ЕУ

Слободен Печат - 17.05.2018

Земјите од регионот мора напорно да работат за да се интегрираат во ЕУ, изјави денеска на прес-конференција на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија, претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тајани.

Антонио Тајани: Ве сакаме во ЕУ, но морате да работите напорно

Независен - 17.05.2018

Претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тајани и порача на Македонија и на другите земји од регионот дека вратата на ЕУ е отворена за нас, но дека треба да се сработи уште. „ Сите сте Европа, но ако сакате да станете членки на ЕУ мора да ги ...

Тајани: Треба да работиме за стабилноста на Западен Балкан

CivilMedia - 17.05.2018

Треба да работиме за стабилноста на регионот на Западен Балкан, изјави претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани пред почетокот на Самитот ЕУ – Западен Балкан во Софија. Тој коментираше дека има многу кандидати за членство во ЕУ од ...

Тајани: Треба да работиме за стабилноста на Западен Балкан

Стандард - 17.05.2018

Мораме да работиме за стабилноста на Западен Балкан. Ова го изјави претседателот на Европскиот парламент (ЕП) Антонио Тајани пред Самитот ЕУ-Западен Балкан, кој се одржуа во Софија, цитиран од локалните медиуми.

Закерберг се согласи да се соочи со Европскиот парламент околу кражбата на лични податоци

МКД - 16.05.2018

Европскиот парламент соопшти денес дека основачот и директор на Фејсбук Марк Закерберг се согласил да се сретне со пратениците на ЕП во Брисел кои од него бараат да ја објасни злоупотребата на личните податоци на милиони корисници на социјалната ...

Тајани: Стабилноста на Западен Балкан е клучна за ЕУ

Р.С.Европа - 16.05.2018

Претседателот на Европскиот парламент, Антонио Тајани изјави дека за Европската унија клучна е стабилноста на Западен Балкан. Пред состанокот на претставниците на Европските народни партии, кој се одржува пред Самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија, ...

Закерберг прифати да сведочи пред Европскиот парламент

Вечер - 16.05.2018

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани соопшти дека извршниот директор на Фејсбук, Марк Закерберг ја прифатил поканата и ќе се појави на сослушувањето во Брисел. Тајани додаде дека очекува сослушувањето да се одржи следната седмица ...

Тајани: Македонија и Албанија треба да вложат многу напори за влез во ЕУ

Точка - 17.05.2018

Македонија и Албанија ќе треба да вложат многу напори за влез во Европската Унија, изјави претседателот на Европскиот парламент, Антонио Тајани, пренесе бугарската новинска агенција „Фокус“.

Тајани: Земјите од регионот напорно да работат за влез во ЕУ

А1 On - 17.05.2018

Земјите од регионот мора напорно да работат за да се интегрираат во ЕУ, изјави денеска на прес-конференција на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија, претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тајани.

Антонио Тајани: Ве сакаме во ЕУ, но морате да работите напорно

Локално - 17.05.2018

Парламент Антонио Тајани и порача на Македонија и на другите земји од регионот дека вратата на ЕУ е отворена за нас, но дека треба да се сработи уште. „ Сите сте Европа, но ако сакате да станете членки на ЕУ мора да ги почитувате правилата.

Тајани: Стабилноста на Западен Балкан е клучна за ЕУ

Н.Македонија - 16.05.2018

Претседателот на Европскиот парламент, Антонио Тајани денеска во Софија изјави дека за Европската унија клучна е стабилноста на Западен Балкан. – Во следните месеци мора да се занимаваме со Западен Балкан се повеќе и повеќе, оцени Тајани.

Закерберг прифати да сведочи пред Европскиот парламент

Независен - 16.05.2018

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани соопшти дека извршниот директор на Фејсбук, Марк Закерберг ја прифатил поканата и ќе се појави на сослушувањето во Брисел. Тајани додаде дека очекува сослушувањето да се одржи следната седмица ...

Тајани: Земјите од регионот напорно да работат за влез во ЕУ

Канал5 - 17.05.2018

Земјите од регионот мора напорно да работат за да се интегрираат во ЕУ, изјави денеска на прес-конференција на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија, претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тајани.

Закерберг прифати да сведочи пред Европскиот парламент

Н.Македонија - 16.05.2018

Претседателот на Европскиот парламент Антонио Тајани соопшти дека извршниот директор на Фејсбук, Марк Закерберг ја прифатил поканата и ќе се појави на сослушувањето во Брисел. Тајани додаде дека очекува сослушувањето да се одржи следната седмица ...

Тајани: Земјите од регионот напорно да работат за влез во ЕУ

Сител - 17.05.2018

Земјите од регионот мора напорно да работат за да се интегрираат во ЕУ, изјави денеска на прес-конференција на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија, претседателот на Европскиот Парламент Антонио Тајани.