Gol.mk - 22.01.2021

Екипата на Торино беше на прагот на пораз, но со гол во судиското надополнување се спаси од пораз (2-2) во дуелот против Беневенто во рамки на 19. коло од италијанската Серија А . Извештај од натпреварот: „Вештерките“ на Пипо водеа со два гола, но и ...

Заза со два гола го спаси Торино од пораз кај Беневенто (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.01.2021

Торино успеа да извлече реми 2-2 на гостувањето кај Беневенто за позитивен старт на новиот тренер Давиде Никола. Бенвенто имаше водство од 2-0 со головите на Николас Виола од пенал во 31-та минута, а вториот гол беше дело на Џанлука Лападула во ...

Дриблинг - 22.01.2021

Беневенто и Торино ремизираа 2:2 во натпревар од 19 во Серија А. Домаќинот поведе по 31 минута преку Виола од пенал, а претходно во 9 минута поради играње со рака ВАР го поништи голот на Глик. Лападула во 49 минута зголеми на 2:0 за Беневенто.