TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Ленард впиша прв „трипл-дабл“ во кариерата, Клиперси пресилни за Мајами

Gol.mk - 25.01.2020

Освои многу признанија, беше шампион со стил, но ноќва првпат во кариерата оствари „трипл-дабл“. Каваи Ленард уште еднаш ја покажа својата комплетност и крај своето име запиша импресивни бројки во победата на Лос Анџелес Клиперс против Мајами Хит со ...

Милвоки и Шарлот играа во Париз, прв трипл-дабл за Ленард, Јокиќ одличен (ВИДЕО)

Спортски - 25.01.2020

Еден од најдобрите кошаркари на денешницата Каваи Ленард го оствари својот прв трипл-дабл во кариерата. ЛА Клиперси на гости го победија Мајами Хит со 117:122, а Ленард натпреварот го заврши со 33 поени, 10 скокови и 10 асистенции.

Ленард дури во 502. меч го реализира првиот трипл-дабл

SportMedia - 25.01.2020

Кошаркарите на Денвер ги победија Пеликанс во Њу Орлеанс со 113:106, а уште една одлична партија имаше српскиот репрезентативец Никола Јокиќ кој беше најефикасен со 27 поени. Уште седум играчи на Нагетс имаа двоцифрен ефект – Тори Крег и Мајкл Порет ...

Прв трипл-дабл во кариерата на Ленард, лекција за Зајон од Јокиќ (ВИДЕО)

Слободен Печат - 25.01.2020

Изненадувачки, еден од најдобрите кошаркари на денешницата Каваи Ленард го оствари првиот трипл-дабл во кариерата. ЛА клиперс како гостин го совлада Мајами хит со 122:117, а Ленард натпреварот го заврши со 33 поени и по 10 скокови и асистенции.

Тандер броеја до 140, доминантни партии на Вестбрук, Вокер, Јокиќ (Видео)

TopSport - 25.01.2020

Изминатата ноќ во НБА лигата ја обележаа неколку брилијантни индивидуални настапи и доминантната тимска претстава на Оклахома сити Тандер. Оклахома го декласираа тимот на Атланта Хокс со 140:111.

Верувале или не: Прв трипл-дабл во кариерата за Каваи Ленард (Видео)

TopSport - 25.01.2020

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс во дербито на вечерта во НБА лигата славеа победа во Мајами 122:117. На овој натпревар Каваи Ленард, еден од најдобрите играчи во лигата, го забележа првиот трипл-дабл во кариерата.

Каваи Ленард направи трипл-дабл? Не е можно

Спортманија - 25.01.2020

Еден од најкомплетните кошаркари во НБА, дури сега за првпат во кариерата имаше двоцифрен ефект во трите најважни статистички категории. После две титули и две награди МВП на големото финале, четири ол-стар настапи, крилото Каваи Ленард конечно за ...

Кралот Џејмс слави јубилеен 10-ти трипл-дабл, Далас и Портланд израмнија тројкашки рекорд

Спортманија - 24.01.2020

Леброн Џејмс постигна 27 поени со 12 скока и 10 асистенции и патува за Филаделфија по третото место на вечната листа со најдобри стрелци во историјата на НБА-лигата. Леброн Џејмс одигра нова маестрална партија баскет и го прокнижи десеттиот ...

Дончиќ даде 27 поени во триумфот на Далас, Џејмс со трипл-дабл го урна Бруклин (ВИДЕО)

Sport 1 - 24.01.2020

Минатата ноќ во НБА-лигата беа одиграни три натпревари, а на еден од нив Лос Анџелес Лејкерс успеа да слави на гостувањето кај Бруклин нетс со 128-113, а победа остварија уште и Далас и Вашингтон.

Трипл-дабл на Леброн за победа на Лејкерс кај Бруклин, Лилард ниту со 47 поени не спречи победа на Далас (ВИДЕО)

МКД - 24.01.2020

Лос Анџелес Лејкерс со 128:113 победи на гостувањето кај Бруклин Нетс, гостински триумф оствари и Далас кој беше подобар од Портланд со 133:125. Леброн Џејмс со трипл-дабл го предводеше Лејкерс до победа кај Бруклин.

Дончиќ не е од оваа планета, Лејкерс продолжуваат да „газат“ (ВИДЕО)

Екипа - 24.01.2020

Лука Дончиќ повторно го предводеше Далас Маваерикс до уште една победа во НБА лигата. Тој беше најдобар поединец во тимот на Мавс, на гостувањето кај Портланд Трејлблејзерс кој неговиот тим го доби со 125-133.

Леброн со трипл-дабл ги уништи Нетси, Лилард го изрешети Далас (ВИДЕО)

СуперСпорт - 24.01.2020

Синоќа се одиграни само три натпревари во НБА лигата. Лос Анџелес Лејкерс гостуваа во Бруклин, кои не најдоа начин да го запрат Лебон Џејмс. Најдобриот кошаркар на денешницата во победата од 128:113 против Бруклин оствари трипл-дабл, постигнувајќи ...

Дончиќ и компанија успеаа да ја добијат битката со Лилард, трипл-дабл на Леброн за славје на Лејкерс (Видео)

Дерби - 24.01.2020

Екипата на Далас Маверикс славеше над Портланд Трејл Блејзерс, додека пак Лос Анџелес Лејкерс беше подобар од Бруклин Нетс во двата најинтересни натпревари во НБА лигата. Лилард имаше уште една страшна партија и реализираше 47 со што стана првиот ...

ВИДЕО: Леброн го доби дуелот со Кајри, Дончиќ си поигра и со Портланд

Gol.mk - 24.01.2020

Леброн Џејмс оствари „трипл-дабл“ во лесната победа на Лос Анџелес Лејкерс во дуелот со Бруклин Нетс (113-128). Првата ѕвезда на гостите го заврши натпреварот со 27 поени, 12 скока и десет асистенции и го доби директниот дуел со својот поранешен ...

На Лилард не му беа доволни и 47 поени против Дончиќ, трипл-дабл за Леброн (ВИДЕО)

Спортски - 24.01.2020

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни три натпревари. Далас го совлада Портланд со 133:125, а уште една одлична вечер имаше Лука Дончиќ. Словенецот одигра натпревар во кој постигна 27 поени и додаде шест скока и девет асистенции.

Трипл-дабл на Леброн, Далас пресилен за Лилард (видео)

Макфакс - 24.01.2020

Изминатата ноќ во НБА-лигата победи забележаа кошаркарите на Далас Маверикс, Лос Анџелес Лејкерс и Вашингтон Визардс. Блескаа Лука Дончиќ, Демијан Лилард, Леброн Џејмс и Бредли Бил. Далас забележа победа во дуелот со Портланд 133:125.

Леброн со нов трипл-дабл го среди Бруклин Нетс, Лилард го „изрешета“ Далас

Sport M - 24.01.2020

Во четвртокот вечери се одиграа само три НБА натпревари. -текстот продолжува по рекламата- Лос Анџелес Лејкерс беше гостуваше кај Бруклин Нетс, кој не начин да го запре Леброн Џејмс. Најдобриот кошаркар на денешницава во победи од 128:113, оствари ...

Леброн со историско достигнување

Нетпрес - 24.01.2020

Големата НБА sвезда Леброн Џејмс се одликуваше со „трипл-дабл“ за Лос Анџелес Лејкерс во победата од 128:113 над Бруклин Нетс. „Кралот“ заврши со 27 поени, 12 скокови и 10 асистенции. Ова е трет „трипл-дабл“ за Џејмс, откако на 30 декември наполни ...

Трипл-дабл на Јокиќ во поразот од Хјустон

MakPress - 23.01.2020

Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, оствари трипл-дабл во дуелот со Хјустон рокетс кој неговиот тим го загуби со 121:105. Србинот мечот го заврши со 19 поени, 12 скокови и 10 асистенции за 34 минути поминати на теренот.

Трипл-дабл на Јокиќ во поразот од Хјустон

А1 On - 23.01.2020

Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ, оствари трипл-дабл во дуелот со Хјустон рокетс кој неговиот тим го загуби со 121:105. Србинот мечот го заврши со 19 поени, 12 скокови и 10 асистенции за 34 минути поминати на теренот.

Леброн со историско достигнување

MakPress - 24.01.2020

Големата НБА sвезда Леброн Џејмс се одликуваше со „трипл-дабл“ за Лос Анџелес Лејкерс во победата од 128:113 над Бруклин Нетс. „Кралот“ заврши со 27 поени, 12 скокови и 10 асистенции. Ова е трет „трипл-дабл“ за Џејмс, откако на 30 декември наполни ...

Трипл-дабл на Леброн, Далас пресилни за Лилард (Видео)

TopSport - 24.01.2020

Изминатата ноќ во НБА лигата победи забележаа кошаркарите на Далас Маверикс, Лос Анџелес Лејкерс и Вашингтон Визардс. Блескаа Лука Дончиќ, Демијан Лилард, Леброн Џејмс и Бредли Бил. Далас забележаа победа во дуелот со Портланд 133:125.

Дончиќ и компанија успеаа да ја добијат битката со Лилард, трипл-дабл на Леброн за славје на Лејкерс

Точка - 24.01.2020

Екипата на Далас Маверикс славеше над Портланд Трејл Блејзерс, додека пак Лос Анџелес Лејкерс беше подобар од Бруклин Нетс во двата најинтересни натпревари во НБА лигата. Лилард имаше уште една страшна партија и реализираше 47 со што стана првиот ...

Леброн со историско достигнување

Опсервер - 24.01.2020

– Големата НБА sвезда Леброн Џејмс се одликуваше со „трипл-дабл“ за Лос Анџелес Лејкерс во победата од 128:113 над Бруклин Нетс. „Кралот“ заврши со 27 поени, 12 скокови и 10 асистенции. Ова е трет „трипл-дабл“ за Џејмс, откако на 30 декември наполни ...

Верувале или не: Прв трипл-дабл во кариерата за Каваи Ленард (Видео)

Макфакс - 25.01.2020

Кошаркарите на Лос Анџелес Клиперс во дербито на вечерта во НБА лигата славеа победа во Мајами 122:117. На овој натпревар Каваи Ленард, еден од најдобрите играчи во лигата, го забележа првиот трипл-дабл во кариерата.

Тандер броеја до 140, доминантни партии на Вестбрук, Вокер, Јокиќ (Видео)

Макфакс - 25.01.2020

Изминатата ноќ во НБА лигата ја обележаа неколку брилијантни индивидуални настапи и доминантната тимска претстава на Оклахома сити Тандер. Оклахома го декласираа тимот на Атланта Хокс со 140:111.