TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џо и Џил Бајден покажаа како ја накитиле елката, ја краси и фотографија на нивните претходници

Канал5 - 29.11.2021

Меѓу бројните украси на божикната елка е и фотографија на семејството Трамп во постојано поделената Америка додека Бајден, барем симболично, се обидува да ја смири топката во пресрет на божиќните празници.

„Подароци од срце“ е Божиќната тема на Бајденс во Белата куќа (фото)

Независен - 29.11.2021

САД – „Подароци од срце“ е темата на првиот Божиќ на претседателот Џо Бајден во Белата куќа. Првата дама Џил Бајден ги откри украсите кои одговараат на темата, за кои се вели дека се инспирирани од луѓето што двојката ги запознала додека патувале ...