TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ и Надал без многу проблеми се пласираа во третото коло во Рим

МКД - 16.05.2018

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал се пласираа во третото коло на мастерсот во Рим откако попладнево со 2-0 во сетови славеа над Николоз Басилашвили односно Дамир Џумхур Србинот продолжува со добрите изданија во главниот град на Италија, Новак Ѓоковиќ ...

Надал му даде само гем на Џумхур во Рим

Стандард - 16.05.2018

Првиот носител на „Мастерс“ турнирот во Рим, Рафаел Надал имаше убедлив старт, откако го совлада Дамир Чумхур (БиХ) со 6:1, 6:0 и се пласираше во третиот круг. „Кралот на земја“ направи пет брејка и без проблеми го елиминира противникот.

Ѓоковиќ продолжува со добрите игри во Рим

А1 On - 16.05.2018

Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на „Мастерс“ турнирот во Рим. Најдобриот српски тенисер беше подобар од Николас Басилашвили во вториот круг на турнирот во „вечниот град“, откако победи во два сета – 6:4 и 6:2.

Ѓоковиќ го елиминираше Басиашвили и се пласираше во 1/8 финалето во Рим

Спортски - 16.05.2018

Српскиот тенисер и 18 рекет во светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во 1/8 финалето од Мастерсот во Рима откако денес го порази Грузиецот Николас Басиашвили со 2:0 во сетови. Новак пред два дена одигра одлично против Украинецот Александар Долгополов на ...

Надал имаше полесен тренинг со Џумхур, Ѓоковиќ ја мина и втората пречка во Рим

Дерби - 16.05.2018

Рафаел Надал без никакво проблем и без да се испоти се пласираше во третото коло на Мастерс турнирот во Рим, откако ова попладне едноставно не наиде на никаков отпор од страна на Босанецот Дамир Џумхур кој едноставно покажа дека е недораснат ривал ...

Ѓоковиќ лесно се пласираше во осминафинале во Рим!

Sport 1 - 16.05.2018

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето во Рим. Србинот во второто коло на Мастерсот беше подобар од Николос Басилашвили со 6-4 и 6-2. Двата тенисери беа сигурни во првите три гема на свој сервис, а прв до брејк стигна ...

Ѓоковиќ конечно врза серија добри резултати, во Рим го совлада и Басијашвили

Gol.mk - 16.05.2018

Тениските фанови во Рим уживаа во уште еден перфектен меч на Новак Ѓоковиќ . Србинот го совлада Николоз Басијашвили од Грузија (6-4, 6-2) и обезбеди пласман во третото коло. По вчерашниот триумф над Долгополов, Ноле продолжи да покажува одлична игра ...

Надал и Ѓоковиќ сигурни, Тим и Димитров во аут во Рим

TopSport - 16.05.2018

Рафаел Надал загуби само еден гол за да го совлада Дамир Џумхур на Италија опен, но Доминик Тим и Григор Димитров загубија рано. Седумкратниот шампион од Рим, Надал со 6:1/6:0 го „смачка“ босанскохерцеговскиот тенисер за да постави дуел против Робин ...

Надал за 62 минути го елиминираше Џумхур!

Sport 1 - 16.05.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласираше во осминафиналето на турнирот во Рим, откако денеска го порази Дамир Џумхур од Босна и Херцеговина со 2-0, односно 6-1 и 6-0. Надал беше голем фаворит во мечот и ја оправда таа улога без никакви проблеми.

Надал ја истури нервозата врз Дамир Џумхур

Gol.mk - 16.05.2018

Рафаел Надал им се врати на победите на земјена подлога, откако на првиот меч на мастерс-турнирот во Рим убедливо славеше над босанскиот тенисер Дамир Џумхур. Шпанецот беше нервозен поради поразот во Мадрид од Доминик Тием, па целата нервоза ја ...

Ѓоковиќ: Сакам да сум во топ форма за „Ролан Гарос“

Стандард - 15.05.2018

Носителот на 12 Гренд слем титули, Новак Ѓоковиќ објасни дека целта му е да биде во најдобра форма на земја за претстојниот „Ролан Гарос“. Србинот го започна самоуверено „Мастерс“ турнирот во Рим, победувајќи со 6:1, 6:3 против Александар Долгополов.

Ѓоковиќ и Надал без многу проблеми

Вечер - 17.05.2018

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и Шпанецот Рафаел Надал се пласираа во третото коло на мастерсот во Рим откако со 2-0 во сетови славеа над Николоз Басилашвили, односно Дамир Џумхур. Србинот продолжува со добрите изданија во главниот град на Италија, ...

Ѓоковиќ продолжува со добрите игри во Рим

Канал5 - 16.05.2018

Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на „Мастерс“ турнирот во Рим. Најдобриот српски тенисер беше подобар од Николас Басилашвили во вториот круг на турнирот во „вечниот град“, откако победи во два сета - 6:4 и 6:2.

Надал и Ѓоковиќ сигурни, Тим и Димитров во аут во Рим

Макфакс - 16.05.2018

Рафаел Надал загуби само еден гол за да го совлада Дамир Џумхур на Италија опен, но Доминик Тим и Григор Димитров загубија рано. Седумкратниот шампион од Рим, Надал со 6:1/6:0 го „смачка“ босанскохерцеговскиот тенисер за да постави дуел против Робин ...

Надал му препушти само еден гем на Џумхур

Sport M - 16.05.2018

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се пласираше во осминафиналето на турнирот во Рим, откако денеска го порази Дамир Џумхур од Босна и Херцеговина со 2-0, во сетови (6-1, 6-0). Надал беше голем фаворит во мечот и ја оправда таа улога без никакви ...

Ѓоковиќ продолжува со добрите игри во Рим

Sport M - 16.05.2018

Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на „Мастерс“ турнирот во Рим. Најдобриот српски тенисер беше подобар од Николас Басилашвили во вториот круг на турнирот во „вечниот град“, откако победи во два сета – 6:4 и 6:2.

Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето во Рим

Независен - 16.05.2018

Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на „Мастерс“ турнирот во Рим. Најдобриот српски тенисер беше подобар од Николас Басилашвили во вториот круг на турнирот во „вечниот град“, откако победи во два сета - 6:4 и 6:2.