TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung го патентираше Space Zoom пред објавата на Galaxy S11 линијата

USB - 09.11.2019

Интересен патент се појави на EUIPO (Канцеларија за интелектуална сопственост на Европската унија), а пристигнува од Samsung. Јужнокорејскиот гигант ја опишува технологијата на зумирање како Space Zoom.

Galaxy S11 серијата ќе пристигне со многу помоќни батерии?

Точка - 08.11.2019

Во Јужна Кореја се појавија гласини според кои новата генерација на Galaxy S серијата на Samsung би можела да пристигне со батерии со поголем капацитет. Корејските медиуми пренесуваат дека конкретно најевтиниот модел Galaxy S11e би требало да ...

Откриена е батеријата на Samsung Galaxy S11e

Телефони.мк - 08.11.2019

Samsung Mobile и следната година ќе ја задржи истата шема на лансирање на повеќе модели во премиум серијата на смартфони Samsung Galaxy S11 вклучувајќи и еден помал и нешто поевтин модел кој веќе делумно е познато со што ќе располага.

Galaxy S11 серијата ќе пристигне со многу помоќни батерии

USB - 10.11.2019

Во Јужна Кореја се појавија гласини според кои новата генерација на Galaxy S серијата на Samsung би можела да пристигне со батерии со поголем капацитет. Корејските медиуми пренесуваат дека конкретно најевтиниот модел Galaxy S11e би требало да ...