TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Костески: Не е лесно да се игра пред ваква публика како битолската

Gol.mk - 03.12.2019

Со еден гол од исто толку обиди, Ненад Костески вечерва учествуваше во победата на својата екипа ППД Загреб над Еурофарм Работник на последниот натпревар на македонскиот тим пред својата публика.

Вујо: Ми недостасуваше Битола и нејзините навивачи!

Слободен Печат - 03.12.2019

Славниот ракометар е задоволен што неговиот клуб ППД Загреб успеа да освои бодови во новиот меч од СЕХА лигата... Македонскиот вицешампион Еурофарм Работник загуби на свој терен од ППД Загреб со 27:28, за уште еден пораз на битолчани со еден гол ...

Вујовиќ: Ми фалеше Битола и овие навивачи

Дерби - 03.12.2019

Составот на ППД Загреб славеше над Еурофарм Работник со 28-27 во вечерашниот меч кој се одигра во салата „Боро Чурлевски“ во Битола. Гостите од Хрватска постојано водеа, „фармацевтите“ притискаа за да ги стигнат, меѓутоа не успеаа тоа да го свртат ...

Вујовиќ: Ми недостигаше Битола и овие навивачи…

Екипа - 03.12.2019

Веселин Вујовиќ по неколку години пауза повторно дојде во Битола, овојпат како предводник на Загреб. Тој со хрватскиот првак стигна до значаен триумф над Еурофарм Пелистер, а по мечот Вујовиќ не го криеше задоволството што повторно можеше да води ...

Мојсов: „Мора да учиме од поразите“

SportMedia - 03.12.2019

Еурофарм Работник по којзнае кој пат сезонава загуби со еден гол разлика 27:28 од ППД Загреб пред својата публика во Битола, во меч од групната фаза во СЕХА-лигата, а поуката која стигна по мечот е дека мора да се учи од грешките.

Вујовиќ: Ми недостасуваа Битола и нејзините фанови

SportMedia - 03.12.2019

Стратегот на ППД Загреб, Веселин Вујовиќ, кој добар дел од својата кариера го мина во Македонија како тренер на Вардар и селектор на машкиот национален тим беше среќен што одново е во Битола. „Среќен сум што сум одново во Битола.

СЕХА: Минимален пораз на Еурофарм Пелистер, Загреб победи во Битола (видео)

OhridNews - 03.12.2019

Новиот ракометен проект во Битола, Еурофарм Пелистер претпре пораз на домашен терен од тимот на Загреб во рамките од регионалната СЕХА лига. Хрватскиот состав славеше со 28-27. Загреб со тесниот триумф во Битола направи уште еден чекор кон првите ...

Вујовиќ: Повторно почувствував како е да се игра во Битола

24 Ракомет - 03.12.2019

Хрватскиот шампион Загреб победи со минимални 27-28 на гостувањето во Битола кај составот на Еурофарм Работник во натпревар од регионалната СЕХА лига. Тренерот на гостите Веселин Вујовиќ, вели дека биле посреќна екипа.

СЕХА: Нов „минималец“ за Еурофарм Работник

Сител - 03.12.2019

Ништо ново во настапите на Еурофарм на меѓународната ракометна сцена. Повторно драматика неизвесност и минимален пораз, овојпат во рамките на СЕХА лигата. Во Битола победа на ППД Загреб од 27-28 со што Еурофарм го доживеа 5.

Мојсов: Жално е што пак губиме на ваков начин, но нема да застанеме тука….

24 Ракомет - 03.12.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник ја продолжија црната серија во регионалната СЕХа лига и загубија на петти натпревар по ред. Бодови од Битола однесе и хрватскиот првак Загреб, кој славеше со 27-28.

Еурофарм повторно загуби со еден гол разлика

Локално - 03.12.2019

Ракометарите на Еурофарм Пелистер денеска го одигра првиот официјален натпревар под ова име, по фузијата на двата битолски суперлигаши, Пелистер и Еурофарм Работник и загубија на домашен терен од ППД Загреб со 27-28.

Митревски: Заспаноста во одбрана и избрзаните напади ни скратија бод(ови)

Gol.mk - 03.12.2019

Битолската публика беше сведок на уште еден квалитетен натпревар, кој за несреќа заврши во полза на гостите од Загреб. Еурофарм Работник продолжи да реди порази во СЕХА лигата и остана на четвртата позиција на табелата.

Во свој стил: Еурофарм загуби минимално од ППД Загреб

Дерби - 03.12.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник претрпеа пораз од ППД Загреб на денешниот меч од групата Б во СЕХА лигата. Како многупати сезоната клубот од Битола загуби минимално со еден разлика и тоа 28-27.

Вујо ја освои Битола, Еурофарм Работник реди порази во СЕХА!

Слободен Печат - 03.12.2019

Битолчани немаа решение за расположеното хрватско десно крило на загрепчани, Хорват.. Денеска во својот осми натпревар од СЕХА Газпром лигата во салата „Боро Чурлевски“ составот на Еурофарм Работник загуби со 27:28 од ППД Загреб.

Вујовиќ: Имавме повеќе среќа, немаше да биде незаслужено ако победеше Еурофарм

Gol.mk - 03.12.2019

Еурофарм Работник загуби уште еден меч со неизвесен крај во СЕХА лигата. Овојпат ППД Загреб на Веселин Вујовиќ ја напушти салата „Боро Чурлевски“ со минимална победа и големи бодови. Тренерот на гостите Веселин Вујовиќ изрази задоволство за ...

Нов пораз на Еурофарм со еден гол разлика, Загреб подобар и во Битола

МКД - 03.12.2019

Еурофарм загуби на свој терен во СЕХА лигата од Загреб со 28:27, уште еден пораз на Битолчани со еден гол разлика оваа сезона. Еурофарм се специјализира за порази од еден гол разлика, така беше и во Загреб на првиот меч меѓу овие два тима во СЕХА ...

Мојсов: Жал ми е што повторно загубивме на овој начин...

Gol.mk - 03.12.2019

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник ја продолжи црната серија на натпреварите во СЕХА лигата и загуби на домашен терен против ППД Загреб . Божидар Мојсов , предводникот на „фармацевтите“, беше разочаран од начинот на кој што неговата екипа ...

„Комплексот Еурофарм“ повторно се јави: Пораз од еден разлика од Загреб!

Sport 1 - 03.12.2019

Шести пат оваа сезона Еурофарм загуби со еден гол разлика, сега во СЕХА-лигата, против ППД Загреб, со 26-27. Тоа беше своевидна реприза на дуелот на овие две екипи во Хрватска, кога исто така „плинарите“ победија минимално, со 24-23.

Битолчани им се вратија на старите навики, пак пораз од еден гол разлика

Спортманија - 03.12.2019

Петти пораз по ред за „фармацевтите“. Еурофарм Работник загуби од ППД Загреб со 27-28, што за битолчани е петти пораз по ред во регионалната СЕХА лига. Веројатно не постои друг тим во светот на ракометот кој сезонава загуби толку многу натпревари со ...

Нов пораз на Еурофарм со еден гол разлика – шести пат сезонава

Спортски - 03.12.2019

По шести пат сезонава Еурофарм изгуби со еден гол разлика, овој пат тоа се случи во СЕХА лигата против ППД Загреб со 26:27. Денес иако изгуби со еден гол разлика Еурофарм не беше конкурентен како во други натпревар.

Пораз по „стар рецепт“: Еурофарм одново неуспешен во трилер-меч против Загреб

Gol.mk - 03.12.2019

Последниот домашен предизвик во дебитантската сезона во СЕХА лигата за Еурофарм Работник донесе пораз против ППД Загреб (27-28). Ова е петти неуспех во низа за македонскиот вицепрвак, кој одлично ја започна сезона и победи на првите три натрпевари ...

Губитничко „деби’ на новиот битолски ракометен „бренд“

Екипа - 03.12.2019

Еурофарм Пелистер денеска го одигра првиот официјален натпревар под ова име, по фузијата на двата битолски суперлигаши, Пелистер и Еурофарм Работник. Овој прв меч сепак нема да се памети по добро бидејќи битолчани го загубија ова „деби“, на домашен ...

Продолжува кризата на Еурофарм, нов пораз на домашен терен

Sport M - 03.12.2019

Предизвикот од 10. коло во СЕХА Лига, донесе уште еден пораз за Еурофарм. Битолчаните на домаше терен загубија од ППД Загреб со еден разлика (27-28). Уште од самиот почеток госитите покажаа дека ги сакаат трите бода.

Храбриот Еурофарм се бореше, но Загреб го однесе цел плен од Битола!

24 Ракомет - 03.12.2019

По завршувањето на одисејата во Лигата на шампионите, за ракометарите на Еурофарм остануваат обврските во регионалната СЕХА лига. Прв ривал од трите во декември беше хрватскиот првак Загреб, кој си замина од Битола со победа 27-28.

ВИДЕО: Час по асистенции на Петровски – од зад грб, па мајсторски за цепелин на Ѓукиќ!

Gol.mk - 03.12.2019

Македонскиот вицешампион Еурофарм Работник има негатива од четири гола по првите 30 минути на натпреварот од СЕХА лигата против ППД Загреб . „Плинарите“ одиграа квалитетно полувреме и заслужено со позитива заминаа на одмор, но и домашните ракометари ...

Сезонава така им е пишано: Нов пораз на Еурофарм Работник од еден гол

SportMedia - 03.12.2019

Петтиот пораз во низа во групната фаза од СЕХА лигата македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник го претрпе во мечот со ППД Загреб, 27:28 (12:16) пред своите фанови во Битола. „Фармацевтите“ одиграа убав натпревар, имаа добри моменти и во нападот и во ...

Го сменија брендот, но не и навиките: Еурофарм Пелистер загуби минимално од ППД Загреб

Спортклуб - 03.12.2019

Екипата на Еурофарм Пелистер денеска го имаше своето официјално деби под новото име по официјализацијата на фузијата помеѓу екипите на Еурофарм Работник и Пелистер. Сепак, ниту тоа не му донесе среќа на новиот битолски бренд, кој како да е ...

Вујовиќ: Во Битола ќе биде далеку од лесно…

24 Ракомет - 03.12.2019

Тимот на Еурофарм Работник денеска го игра натпреварот од регионалната СЕХА лига против хрватскиот шампион Загреб. И двете екипи играа натпревари од Лигата на шампионите изминатиот викенд, битолчани славеа против Бидасоа, а „плинарите“ загубија кај ...

Еурофарм заврши со ЛШ, но Остроушко ќе презими како најдобар стрелец во елитата (ФОТО)

24 Ракомет - 03.12.2019

Левиот бек на Еурофарм Работник, Владислав Остроушко и по десет кола во Лигата на шампионите е на врвот на листата на стрелци. Украинецот на десет одиграни натпревари постигна 65 гола. Со оглед на тоа што битолскиот состав е елиминиран сигурно до ...

Вујовиќ: Еурофарм е одличен тим, нашата задача во Битола нема да биде лесна

Gol.mk - 03.12.2019

Македонскиот вицешампион Еурофарм Работник ќе го пречека ППД Загреб во рамки од 10. коло во СЕХА лигата. Првата средба во Хрватска заврши во полза на „плинарите“, кои запишаа бодови со минималната победа од 24-23.

Мојсов: Вујовиќ силно ги мотивира ракометарите, ќе му парираме на големиот ривал

Дерби - 02.12.2019

Составот на Еурофарм Работник го заврши својот настап во Лигата на шампионите, па сега може да се фокусира на средите во СЕХА лигата. Утре (17:15 часот) македонскиот вицешампион ќе има нов предизвик во оваа конкуренција и тоа против екипата на ППД ...

Мојсов: Сигурен сум дека може да му парираме на Загреб

24 Ракомет - 02.12.2019

Тимот на Еурофарм Работник, кој се уште чека комплетирање на документацијата за да може да игра под новото име, Еурофарм Пелистер, го очекува нов натпревар од регионалната СЕХА лига, а гостин во Битола ќе биде Загреб со Веселин Вујовиќ.

Еурофарм Работник подготвен за пресметката со ППД Загреб

Сител - 02.12.2019

Нема многу време за одмор за македонските ракометни претставници на меѓународната сцена. Откако изминатиот викенд ги одиграа дуелите во Лигата на шампионите, Вардар и Еурофарм Работник веќе утре ги очекуваат нови дуели, но овојпат во регионалната ...

Чаневски: Наше е да ја испратиме годината со позитивен резултат

24 Ракомет - 02.12.2019

Тимот на Еурофарм Работник, кој се уште чека комплетирање на документацијата за да може да игра под новото име, Еурофарм Пелистер, го очекува нов натпревар од регионалната СЕХА лига, а гостин во Битола ќе биде Загреб со Веселин Вујовиќ.

Веспрем за осум дена ќе одигра пет натпревари, меѓу кои и против Еурофарм!

Gol.mk - 02.12.2019

По синоќешната херојска победа над Вардар, европскиот вицешампион Веспрем ќе има неколку дена одмор кој ќе го искористи што подобро да се подготви за пеколниот распоред кој го очекува следната седмица.

За Еурофарм Пелистер нема подобра мотивација од Веселин Вујовиќ

Слободен Печат - 02.12.2019

Утревечер во салата „Боро Чурлевски“, битолчани го пречекуваат Загреб ППД. Екипата на Еурофарм Пелистер утревечер (17.15 ч.) со дуелот против екипата на Загреб ППД во рамките на СЕХА лигата ги завршува настапите во 2019 година пред своите гледачи, ...

Чаневски пред Загреб: Да ја завршиме годината со победа

SportMedia - 02.12.2019

По одличниот настап против шпанска Бидасоа, ракометарите на Еурофарм Работник ги очекува нов предизвик во СЕХА Гаспром лигата. Веќе утре во Битола гостува екипата на ППД Загреб, тим против кој битолчани во октомври на гостувањето загубија минимално ...

Чаневски: Со поддршка од трибините да ја испратиме годината со позитивен резултат

Gol.mk - 02.12.2019

Откако на стартот од СЕХА лигата ги совладаа Спартак Москва, Металопластика и Веспрем, ракометарите на Еурофарм Работник го нападнаа самиот врв на групата Б. Сепак, четирите порази во серија ги спуштија на земја, па сега мораат да бркаат победа над ...

Мојсов: Вујовиќ е голем мотиватор, ни доаѓа полетен и агресивен ППД Загреб

Gol.mk - 02.12.2019

На последниот натпревар на домашен терен оваа година, Еурофарм Работник утре во Битола го пречекува хрватскиот шампион и поранешен СЕХХА првак, ППД Загреб . По четири последователни порази во регионалната лига, „фармацевтите“ веруваат дека можат да ...

Еурофарм Работник подготвен за дуелот со ППД Загреб

Курир - 02.12.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник се подготвени за натпреварот со тимот на ППД Загреб кој утре ќе се одигра во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола. Битолските „фармацевти“ со респект ќе го пречекаат хрватскиот шампион кој иако е фаворит на ...

Вујо доаѓа со ППД Загреб во Битола – „фармацевтите“ бараат поддршка од публиката

Спортклуб - 02.12.2019

Еурофарм Работник кој од пред неколку дена и официјално има ново име Еурофарк Пелистер, го игра утре своето 8. коло во СЕХА првенството. Во Битола доаѓа ППД Загреб кој е позиција пред Еурофарм со 12 бодови (Еурофарм 9), па ќе биде интересно да се ...

Мојсов: Вујовиќ е тренерска легенда, силно ги мотивира ракометарите

Екипа - 02.12.2019

Со натпреварот од против Загреб од СЕХА лигата утре, Еурофарм Пелистер ќе ја затвори годината на домашен терен. Битолскиот тим заврши со настапите во Лигата на шампионите и до крајот на 2019 има уште три дуели со регионалното натпреварување.

Еурофaрм вечерва против фаворитот Загреб

Република - 02.12.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник се подготвени за натпреварот со тимот на ППД Загреб кој утре ќе се одигра во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола. Битолските „фармацевти“ со респект ќе го пречекаат хрватскиот шампион кој иако е фаворит на ...

Еурофарм Работник подготвен за дуелот со ППД Загреб

А1 On - 02.12.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник се подготвени за натпреварот со тимот на ППД Загреб кој утре ќе се одигра во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола. Битолските „фармацевти“ со респект ќе го пречекаат хрватскиот шампион кој иако е фаворит на ...

Еурофарм Работник подготвен за дуелот со ППД Загреб

Опсервер - 02.12.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник се подготвени за натпреварот со тимот на ППД Загреб кој утре ќе се одигра во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола. Битолските „фармацевти“ со респект ќе го пречекаат хрватскиот шампион кој иако е фаворит на ...

Еурофарм Работник подготвен за дуелот со ППД Загреб

MakPress - 02.12.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник се подготвени за натпреварот со тимот на ППД Загреб кој утре ќе се одигра во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола. Битолските „фармацевти“ со респект ќе го пречекаат хрватскиот шампион кој иако е фаворит на ...

Еурофарм загуби од ППД Загреб

iPortal - 03.12.2019

Ракометарите на Еурофарм Пелистер денеска го одигра првиот официјален натпревар под ова име, по фузијата на двата битолски суперлигаши, Пелистер и Еурофарм Работник и загубија на домашен терен од ППД Загреб со 27-28.

Во свој стил: Еурофарм загуби минимално од ППД Загреб

Точка - 03.12.2019

Ракометарите на Еурофарм Работник претрпеа пораз од ППД Загреб на денешниот меч од групата Б во СЕХА лигата. Како многупати сезоната клубот од Битола загуби минимално со еден разлика и тоа 28-27.

Вујо: Ми недостасуваше Битола и нејзините навивачи!

Курир - 03.12.2019

Македонскиот вицешампион Еурофарм Работник загуби на свој терен од ППД Загреб со 27:28, за уште еден пораз на битолчани со еден гол разлика оваа сезона. Ова е петтиот пораз за Еурофарм во осмиот натпревар од СЕХА лигата.