TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бислимоски соопшти проценти, избегна да каже конкретни цени за поскапата струја

Р.С.Европа - 29.06.2022

Струјата за најголем дел од домаќинствата ќе поскапи за 7,4 проценти, соопшти денеска претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски, но не кажа колкава ќе биде цената за киловатчас што ќе ја плаќаат граѓаните.

Струјата ќе поскапи за 7,4%, новата цена стартува од задутре

Алсат-М

ОД ПЕТОК НОВ ЦЕНОВНИК: За најголем дел од домаќинствата поевтина струја од досега, а ноќе речиси бадијала

Слободен Печат

РКЕ ги објави пресметките на ЕВН: од поскапување ќе се спасат само оние што најмалку трошат

А1 On

РКЕ ги објави пресметките на ЕВН: Од поскапување ќе се спасат само тие што трошат најмалку

Press24

РКЕ ги објави коефициентите и конечните цени за поскапувањето на струјата, фирмите и домаќинствата што трошат многу ќе плаќаат изгор скапо

Фактор

Сами пресметајте колку струја ќе потрошите, а колку може да заштедите за еден месец, советува проф. Шаревски

Н.Македонија

Телма Нова ТВ Нетпрес Република Нова ТВ Локално Фокус Centar

Од петок поскапа струја за 7,4% за трите блок тарифи

Deutsche Welle - 29.06.2022

Пресметките на Регулаторната комисија за енергетика се дека доколку не беше воведен новиот систем на блок тарифи, струјата ќе поскапеше за повеќе од 17 проценти. Струјата од петок поскапува во просек за 7,4% за трите блок тарифи.

Регулаторната комисија денеска ќе ја објави новата цена на струјата

Телма

ТВ 24: Струјата поскапува во просек околу 8% за трите блок тарифи

Скопје инфо

ТВ 24: Струјата поскапува во просек околу 8% за трите блок тарифи, четвртиот блок ќе е најголемо зголемување

Бриф

ТРИ ОД 5-ТЕ ЕНЕРГЕТСКИ КОМПАНИИ ШТО УЧЕСТВУВААТ ВО КРЕИРАЊЕ НА ЦЕНАТА НА СТРУЈАТА СЕ ВО ЗАГУБА, колку ќе биде новото поскапување?

Пари

Цените на струјата ќе се знаат утре

Сител

Регулаторна ги прави последните пресметки, утре ќе се знае новата цена на струјата

Алфа

Алфа Денешен Република Денешен Нетпрес Вечер Прес Иновативност

(Видео) Цената на струјата за домаќинствата скокна за 7,4 проценти, објави РКЕ

Нова ТВ - 29.06.2022

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски во моментов држи прес -конференција на која ги објави новите цени на електричната енергија кои ќе важат од 1 јули, и кои ќе се пресметуваат според таканаречени тарифни блокови ...

Kолкаво ќе биде поскапувањето на струјата од 1 јули?

Локално

Нови тарифни блокови за струјата: Оние што трошат повеќе ќе плаќаат поскапо, штедливите поевтино

24Инфо

Нови тарифни блокови за струја – ќе важат за време на скапата тарифа

Локално

Бислимовски: РКЕ неделава ќе ги соопшти цените на блоковите и ниските тарифи

МКД

Објавени тарифните блокови за струја

Алсат-М

Поскапа струја за дури 130% за најголемите потрошувачи, РКЕ ги утврди блоковите, новата цена ќе се знае во среда

Курир

Фактор Н.Македонија еМагазин Lider Вечер Прес Centar Локално Бриф

ГРАЃАНИТЕ НЕМА ПОТРЕБА ДА СТРАВУВААТ Професорот Талевски вели потрошувачите од првите три блок-тарифи може да заштедат

+инфо - 28.06.2022

Универзитетската професорка Даниела Мамучевска истакна дека воведувањето на блок тарифите е позитивна работа и не е непознато искуство и тоа го има воведено и Србија. Универзитетскиот професор Рубин Талевски во емисијата 24 Отворено рече дека сите ...

Професорот Талевски, нема потреба граѓаните да стравуваат – потрошувачите од првите три блок-тарифи може да заштедат

Нетпрес