TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По победата над вирусот: Јувентус и Милaн најавуваат спектакуларна замена на играчи!

Sport 1 - 09.04.2020

Интересот што Јувентус го има за голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума, може да иницира спектакуларна замена на играчи помеѓу овие два италијански великани, во која би можеле да се вклучат неколку фудбалери, а која би се случила по победата над ...

Вистината за „Калчополи“, растурањето на „седумте сестри“ и падот на Серија А

Gol.mk - 09.04.2020

Кризата на италијанскиот фудбал почна многу порано од зачетокот на случајот „Калчополи“. Дури и многу често овој скандал беше користен како алиби дека се е така црно во фудбалска Италија. Во доцните деведесетти финансиската моќ на италијанските ...

Јувентус и Милан подготвуваат спектакуларна трампа на фудбалери

Дриблинг - 09.04.2020

Јувентус на лето планира да го доведе голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума, а во спротивен правец би го испратил Федерико Бернардески. Двата клуба во јануари беа спремни да направат замена меѓу Бернардески и Лукас Пакета, но таа трампа не се случи.

Јуве и Милан подготвуваат трејд

TopSport - 09.04.2020

Италијанските медиуми најавуваат дека Јувентус во летниот преоден рок ќе се обиде да го донесе голманот на Милан Џиџи Донарума. Јувентус и во минатото покажувал интерес за италијанскиот репрезентативец, меѓутоа Донарума беше прескап.

Јувентус има план како да го „украде“ Донарума од Милан

SportMedia - 08.04.2020

Италијанскиот шампион Јувентус подготвува нова офанзива за голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума. „Спорт Медијасет“ тврди дека „бјанконерите“ продолжуваат со идејата за ангажман на италијанскиот репрезентативен голман и планираат да достават понуда ...

Јувентус и Интер се борат за потписот на Толисо

Спортски - 08.04.2020

Италијанските медиуми пренесуваат дека Јувентус и Интер се сериозно заинтересирани за играчот на Баерн Минхен и француски репрезентативец, Корентин Толисо. 25-годишниот играч за врска минатата сезона подолго време беше надвор од терените поради ...

Роналдо и останатите странци се враќаат во Торино

Спортманија - 08.04.2020

Португалецот полека треба да се подготвува за продолжување на сезоната во Серија А. Кристијано Роналдо и останатите странци од Јувентус во текот на наредната недела ќе треба да се вратат во Торино, а потоа 14 дена да останат во карантин, како што ...

Се враќа животот во Италија: Јувентус ги враќа своите странски фудбалери

Спортклуб - 08.04.2020

Иако пандемијата со корона вирусот и натаму беснее, во Италија се посериозни се најавите дека за 15-20 дена сето ова ќе помине и животот ќе се врати во нормала. Кошаркарската лига ја откажа сезоната, но Серија А уште не го направила тоа и ги прави ...

Тренинзите во Серија А продолжуваат на 4 мај, Интер и Јуве ги повикаа играчите да се вратат во Италија

Спортски - 08.04.2020

„Газета Дело Спорт“ пренесува дека можно е на 4 мај да им биде дадена дозвола на италијанските клубовите да започнат со тренинзи под посебни мерки и услови. Најоптимистичкиот датум е 24 мај, следните два се 31 мај и 7 јуни.

Странските фудбалери мора да се вратат во Италија

Локално - 08.04.2020

Интер и Јувентус ги повикаа фудбалерите да се вратат во Италија, за да се подготвени да се вратат на тренинзите. Клубовите во Серија „А“ ќе се вратат на тренинзи на 4 мај, додека сезоната би можела да продолжи на почетокот на јуни, пренесува ...

Интер и Јувентус ги повикаа фудбалерите кои не се во Италија да се вратат

24Фудбал - 08.04.2020

Интер и Јувентус ги повикуваат своите фудбалери кои се надвор од Италија да почнат да се враќаат со цел да бидат подготвени за продолжението од сезоната. Интер ги повика своите играчи кои не се во Милано да се вратат.

Играчите на Јувентус и натаму позитивни на коронавирусот

SportMedia - 08.04.2020

Додека Фиорентина и Сампдорија објавија дека нивните играчи го победија коронавирусот, тоа не се случај со фудбалерите на Јувентус. Новите тестови на Блас Матуиди и Даниеле Ругани се позитивни, а пред неколку дена истиот случај беше и со тестот на ...

ПСЖ се реши околу договорот на Икарди од Интер

ЗаЗабава - 07.04.2020

ПСЖ сака да го задржи играчот кој дојде на позајмица. Мауро Икарди сезонава го облече дресот на Пари сен Жермен и тоа како позајмен играч од Интер. Аргентинецот одлично се снајде во францускиот првак, иако во екипата има врвни голгетери како што се: ...

Интер и Јуве ги повикаа фудбалерите да им се вратат во Италија

МКД - 08.04.2020

Интер и Јувентус ги повикуваат своите фудбалери кои се надвор од Италија да почнат да се враќаат со цел да бидат подготвени за продолжението од сезоната. Интер ги повика своите играчи кои не се во Милано да се вратат.

Јуве и Милан подготвуваат трејд

Макфакс - 09.04.2020

Италијанските медиуми најавуваат дека Јувентус во летниот преоден рок ќе се обиде да го донесе голманот на Милан Џиџи Донарума. Јувентус и во минатото покажувал интерес за италијанскиот репрезентативец, меѓутоа Донарума беше прескап.

Јуве и Милан подготвуваат трејд

Точка - 09.04.2020

Италијанските медиуми најавуваат дека Јувентус во летниот преоден рок ќе се обиде да го донесе голманот на Милан Џиџи Донарума. Јувентус и во минатото покажувал интерес за италијанскиот репрезентативец, меѓутоа Донарума беше прескап.