TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пандев доби Златна Бубамара за спортска легенда, цела арена на нозе

Репортер - 18.03.2023

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев доби „Златна бубамара на популарноста“ за спортска легенда. Игор Џамбазов му посвети и песна во негов стил, односно ја преработи песната на Ману Чао „Ла вида Томбола“ посветена на Марадона.

Во чии раце завршија наградите на „Златна бубамара на популарноста”?

Фокус - 18.03.2023

Забавното шоу „Златна бубамара на популарноста” чие 26-то издание се одржа во четвртокот во салата „Борис Трајковски“, повторно собра голем број на популарни личности од земјава на едно место, и на публиката и приреди настан за кој се раскажува.

Бубамара по 26.пат заштеди на време, не штедеше на насмевки и нѐ потсети кои сме

Fashionel - 18.03.2023

Салата Борис Трајковски вчеравечер уште еднаш ја собра македонската публика и естрада, овој пат за 26-то по ред издание на Златна Бубамара на популарноста. Ранко Петровиќ и екипата се погрижија за уште едно шоу, кое годинава не ги премина фамозните ...

Блага Петреска на Златна Бубамара: Покажа што е стил и им одржа лекција

Женски магазин - 18.03.2023

Секогаш насмевната и весела пред камера, на улица, на фестивал, секаде! По тоа е и препознатлива Блага Петреска, но публика ја знае и по нејзините многубројни испеани македонски народни хитови, песни без кои не може да се замисли скоро ниту една ...

Вера Мештеровиќ блесна во елегантна креација на ЕЛЕНА ЛУКА на Златна Бубамара

Fashionel - 18.03.2023

Златна Бубамара веќе 26 години по ред приредува уживање за сите генерации, а покрај прекрасните изведби на сцена, на шоуто не изостанува и модата. Овој пат една од дамите што го привлече вниманието на сите, беше прекрасната Вера Мештеровиќ, која ...

Ирена Спировска, дефиниција за дама во гламурозна ЕЛЕНА ЛУКА тоалета на Златна Бубамара

Fashionel - 18.03.2023

Кога ќе се спомене името Ирена Спировска, веднаш се буди асоцијација на вистинска дама, со извонреден глас и стас, лик кој веќе со децении ги разубавува малите екрани и многубројните манифестации.

Македонската песна е наша духовна храна во добро и зло, Петреска и Пупиновски наградени за животно дело на Златна ...

Сакам да кажам - 17.03.2023

Со овации и долги аплаузи синоќа беа поздравени македонските фолк-легенди Блага Петреска и Ефто Пупиновски на 26. издание на Златна бубамара на популарноста. Фолк-пејачите добија специјални награди за животно дело, а со Хорот „Мирче Ацев“ ја изведоа ...

Ранко Петровиќ открива зошто Сашко Коцев по 17 години не се појави на сцената на „Златна бубамара”

Фокус - 17.03.2023

Актерот Сашко Коцев, кој 17 години беше водител на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста” и стана еден вид на заштитен знак на забавното шоу, годинава не се појави на сцената на 26-то издание на настанот.

Игор Џамбазов му посвети песна, Горан Пандев доби награда за легенда на „Златна Бубамара“

Gol.mk - 17.03.2023

Името на Горан Пандев ќе остане запаметено во фудбалската историја на Македонија. Освен што во моментов струмичанецот е рекордер по бројот на настапи и голови во репрезентацијата, тој е и првиот капитен кој го одведе националниот тим на еден голем ...

ФОТО | Џамбазов на „Златна бубамара“ во друштво на Кристина Димитријевска: Си поминавме забавно со Игор

Слободен Печат - 17.03.2023

Моделот и пејачка Кристина Димитријевска, која има освоено повеќе титули за убавина, сношти на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“ дојде во друштво на Игор Џамбазов. Кристина и Џамбазов беа седнати во еден од првите редови во Арената ...

Атрактивна, секси и своја: Кристина Димитри во уникатна креација го украде вниманието на Златна Бубамара

Фактор - 17.03.2023

Синоќа на единствената манифестација која повеќе од 26 години ја популаризира македонската музика, театар, филм и спорт, Златна Бубамара се појавија бројни наши познати личности од сите сфери во општеството, но сепак најголемото внимание го украде ...

Златна Бубамара на популарноста 2023: Награди, смеа, песна и патриотизам – Политичарите и овојпат најголема мета на ...

Скопје24 - 17.03.2023

Вчеравечер, во салата Борис Трајковски, со почеток од 20 часот се одржа најновото 26-то издание на нашата најдолготрајна манифестација “Златна Бубамара на популарноста”. Како и секоја година посетителите речиси четири часа уживаа во многу музика и ...

(Галерија) Златна Бубамара ја загреа атмосферата и на евтина и на скапа тарифа

Независен - 17.03.2023

Во духот на енергетската криза, годинашната 26. „Златна бубамара на популарноста“, во малку временски потскратено издание и без Сашко Коцев, влезе во нова фаза, но со старите амбиции и под мотото „Да штедиме, но да не се штедиме“.

„Златна бубамара на популарноста“ помина без Сашко Коцев – Тој откри која е причината

Скопје24 - 17.03.2023

26-тото издание на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“ се одржа вчера во спортската сала Борис Трајковски, но на жалење на многумина таа помина брз миленикот на публиката, актерот Сашко Коцев.

Во поплавениот МНТ нема ајкула, туку Сашко Коцев плива грбно, а министерката сака да се фотографира со перката: помина ...

Репортер - 17.03.2023

Со мотото „Да ги наполниме батериите на евтина струја“, вчера се одржа 26. „Златна бубамара на популарноста“. И ова беше доволна причина повторно да се соберат на едно место познатите имиња, уметници, спортисти, музичари.

(Фото) Гледачите ги наполнија батериите ама и очите: Златна бубамара по 26 пат ги собра најпопуларните

Еспресо - 17.03.2023

Вчеравечер во арената „Борис Трајковски“ се случуваше 26. Златна бубамара на популарноста, под слоганот „Да наполниме батерии во скапа тарифа“. Како и секоја година во ова време, манифестацијата направи пресек на овогодишната креативна продукција, ...

Модата на Златна бубамара на популарноста 2023 (фото)

Црнобело - 17.03.2023

Од елеганцијата на Блага Петреска и Ирена Спировска до сексапилот на Кристина Димитри - што видовме на моден план на Златна бубамара 2023? Вчеравечер (16 март) се одржа 26-тото издание на најкултната манифестација кај нас, Златна бубамара на ...

Фото-галерија од посетителите на Златна бубамара 2023

Црнобело - 17.03.2023

Салата беше преполна, некои внимателно слушаа, други се смееја на одличните шеги, трети си правеа селфи... Атмосферата во публиката на Златна Бубамара 2023. Вчеравечер (16 март) се одржа 26-тото издание на најкултната манифестација кај нас, Златна ...

Сашко Коцев не се појави на Бубамара: Немав време да се подготвам, поради обврските во театар

Женски магазин - 17.03.2023

Актерот Сашко Коцев, не се појави во улогата на водител на манифестацијата Златна Бубамара на популарноста. Повеќе од две децении тој беше заштитен знак на манифестацијата. - Немав време да се подготвам за водителската улога, бидејќи имав две ...

„Златна бубамара“ помина без Сашко Коцев, а еве што вели тој и која беше причината за тоа

Вистина.мк - 17.03.2023

26-тото издание на манифестацијата „Златна бубамара“ помина без главниот лик на сцената. По 17 години како домаќин, Сашко Коцев годинава не беше дел од случувањето кои речиси сите го поврзуваат токму со него.

Најслаба досега: Буба мара не е Буба мара без Сашко Коцев

PressingTV - 17.03.2023

Под мотото „Да наполниме батерии во скапа тарифа“ вчера се одржа 26-тото издание на „Златна бубамара на популарноста“. Домаќините на настанот Атанас Атанасовски и Тино Костадиновски, кои до лани ги гледавме во улога на заменски, технички водители ...

„Златна бубамара“ без Сашко Коцев, еве која е причината

Курир - 17.03.2023

26-тото издание на манифестацијата „Златна бубамара“ помина без главниот лик на сцената. По 17 години како домаќин, Сашко Коцев годинава не беше дел од случувањето кои речиси сите го поврзуваат токму со него.

„Златна бубамара“ без Сашко Коцев

Press24 - 17.03.2023

26-тото издание на манифестацијата „Златна бубамара“ помина без главниот лик на сцената. По 17 години како домаќин, Сашко Коцев годинава не беше дел од случувањето кои речиси сите го поврзуваат токму со него.

Најновото издание на „Златна бубамара на популарноста“- уште едно весело шоу „на евтина струја“

Република - 19.03.2023

Под мотото „Да наполниме батерии во скапа тарифа“ вчера се одржа 26-тото издание на „Златна бубамара на популарноста“. Домаќините на настанот Атанас Атанасовски и Тино Костадиновски, кои до лани ги гледавме во улога на заменски, технички водители ...