TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хипстерка со пирс и суканици: Мајката на Меган Маркл не ги промени своите стари навики (ФОТО)

Женски магазин - 20.10.2021

Мајката на Меган Маркл е обична жена како целиот нормален свет. Ако не го сретнеше принцот на бел коњ, Меган Маркл веројатно ќе беше само уште една холивудска sвезда од Б-категорија. Во тој случај, би било тешко за некого да се интересира за ...

Таткото на Меган Маркл преку ТВ ја моли за да му дозволи да си ги види внуците (ВИДЕО)

Канал5 - 19.10.2021

Таткото на Меган Маркл денеска ја молеше ќерка си преку медиумите за да му дозволи да ги види внуците. Томас Маркл за програмата „Добро утро Британија“ на ИТВ изјавил дека и тој и негова ќерка се во време кога и двајцата треба да пораснат, да ...

Кејт Мидлтон во совршено „црвено издание“ ги воодушеви модните критичари/ФОТО

Вечер Прес - 19.10.2021

Кејт Мидлтон одново ги воодушеви своите обожаватели, но и модните критичари. Војвотката од Кембриџ на хуманитарниот настан на Пикадили во Лондон се појави во комплетно црвено издание. Елегантно и ефектно! По исклучителното впечатливо појавување од ...

Таткото на Меган Маркл: Хари прави сурови работи за малку пари

Локално - 19.10.2021

Томас Маркл, таткото на војвотката од Сасекс Меган Маркл, изјави дека неговата ќерка се откажала од своето семејство и ја замолил да порасне. Маркл го споменал и зетот принцот Хари, велејќи дека „се што прави сега е да вози велосипед во населбата ...

Покриена до грло, а така привлечна: Кејт Мидлтон поентираше во женствена монохроматска комбинација

Fashionel - 19.10.2021

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, неретко знае да има вистински модни погодоци. А токму еден таков е овој монохроматски изглед во црвена нијанса. Имено, Мидлтон ја поддржа кампањата на „Forward Trust" за подигнување на свеста за зависностите од ...

Не ги промени старите навики: Мајката на Меган живее сосема нормален живот, еве што единствено и забрани кралското ...

Курир - 19.10.2021

Да не го запознаеше принцот на бел коњ, Меган Маркл најверојатно би била уште една холивудска ѕвезда во Б категоријата, а за нејзиното семејство речиси никој светски медиум немаше да се интересира.

Не ги промени старите навики: Мајката на Меган живее сосема нормален живот, ова единствено и забрани кралското ...

Press24 - 19.10.2021

Да не го запознаеше принцот на бел коњ, Меган Маркл најверојатно би била уште една холивудска ѕвезда во Б категоријата, а за нејзиното семејство речиси никој светски медиум немаше да се интересира.

Не ги промени старите навики: Мајката на Меган живее сосема нормален живот, еве што единствено и забрани кралското ...

Пулс24 - 19.10.2021

Да не го запознаеше принцот на бел коњ, Меган Маркл најверојатно би била уште една холивудска ѕвезда во Б категоријата, а за нејзиното семејство речиси никој светски медиум немаше да се интересира.

КЕЈТ МИДЛТОН КАКО ГРЧКА БОЖИЦА На свечена церемонија се појавила во фустан стар 10 години (ФОТО)

+инфо - 19.10.2021

Странските медиуми пишуваат дека оваа креација вреди 4.290 фунти, а Кејт ја облекла по вторпат. Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон беа на доделувањето на наградите „Earthshot“ во Лондон.

Кејт Мидлтон го привлече целото внимание: Блескаше во фустан до подот, а за нејзината половина се зборуваше и во ...

Попара - 18.10.2021

Водителот на утринската програма, Ричард Медли, предизвика голема реакција кај гледачите со коментарот за Кејт Мидлтон. Принцезата Кејт Мидлтон уште еднаш ги воодушеви сите со својот изглед за време на викендот.

Романтична, женствена – како грчка божица: Кејт Мидлтон го освои светот со оваа модна комбинација

Точка - 18.10.2021

Пред десет години војвотката од Кембриџ првпат се појавила во овој фустан, а откако јавноста заборави на него таа одлучила повторно да се појави во истиот. Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон не ги гледаме често на црвениот тепих, но ...

Хаосот во семејството не запира: Саманта Маркл ја фати Меган во уште една ЛАГА, не знае дека нејзината сестра е ...

Попара - 22.10.2021

Меган Маркл честопати во медиумите се карактеризира како личност која прави несогласувања со нејзините изјави, и во кралското семејство и меѓу познаниците. Познатата актерка и сестра на Меган Маркл, Саманта веќе тринаесет години се бори со ...

Принцот Вилијам како Џејмс Бонд, Кејт Мидлтон како принцеза: Сите очи вперени кон кралскиот пар, еве зошто (ФОТО)

Женски магазин - 18.10.2021

Моќна кралска двојка, рамо до рамо, на доделувањето на наградите за животна средина Earthshot во Лондон. Кејт Мидлтон се појави на зелениот тепих рамо до рамо со принцот Вилијам. Војвотката го носеше веќе видениот фустан на Александар Меквин, ...