TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Народните избраници во Собранието можат никогаш да не одат на работа, можат да го известат претседателот на Собранието ...

Алсат-М - 26.02.2021

Народните избраници во Собранието можат никогаш да не одат на работа, можат да го известат претседателот на Собранието дека не можат да присуствуваат на седницата и, без никакви пречки, да земаат плата до крајот на нивниот мандат.

Мнозинството стабилно, Собранието нефункционално

Телма

Се нижат одлуките на помалите партии за самостојно делување во Собранието

Канал5

(ФОТОВЕСТ) Две „маси“ во ДУИ: Едната за Џафери, другата за Ахмети

360 степени

И Изет Меџити им врти грб на Заев и на ДУИ

Република

И Павле Трајанов најавил во Собранието дека ќе дејствува самостојно од СДСМ

Република

Џафери ги опомена пратениците дека мора да доаѓаат на работа

Либертас

Скопско Ехо MakPress Press24 Мак. Весник Фактор Слободен Печат Канал5 360 степени

Врие во партијата на Али Ахмети: Од пресметките во ДУИ се „дезинтегрира“ Собранието

Слободен Печат - 26.02.2021

Внатрешни судири и борба за доминација помеѓу различни групации ја тресат партијата на Али Ахмети, а тие судири се рефлектираат врз работата на Собранието, велат извори во партијата . Според неофицијални информации, пратеникот Изет Меџити и уште ...

Џафери очекува разврска со недоаѓањето на пратеници од владејачкото мнозинство на седниците

Канал5

Џафери очекува разврска во врска со недоаѓањето на пратеници од владејачкото мнозинство на седниците

iPortal

Џафери: Сите пратеници имаат обврска да дојдат на работа

Фокус

Џафери ќе ги „превоспитува“ пратениците, особено тие од ДУИ за редовно да доаѓаат на седници

+инфо

Џафери очекува разврска во врска со недоаѓањето на пратеници од владејачкото мнозинство на седниците

24Инфо

Џафери најави разврска за недоаѓањето на пратениците од владејачкото мнозинство на седниците

ТВ21

Денешен Опсервер Press24 Кајгана PressingTV еМагазин Слободен Печат Слободен Печат

Нема проблем во владиното мнозинство, туку меѓу пратениците на ДУИ, вели Зендели од Беса

360 степени - 26.02.2021

Лидерот на Беса неодамна најави дека кон парламентарното мнозинство ќе се приклучат уште двајца пратеници кои досега беа во опозицискиот табор Фадил Зендели, потпретседател на парламентот од владејачката Беса, вели дека нема проблем во ...

Зендели: Нема проблем во владиното мнозинство, проблемот е во пратеничката група на ДУИ

Канал5

Зендели: Нема проблем во владиното мнозинство, проблемот е во пратеничката група на ДУИ

24Инфо

Зендели: Нема проблем во владиното мнозинство, проблемот е во пратеничката група на ДУИ

Press24

Зендели: Владиното мнозинство е сигурно, ДУИ има проблем кој треба да го решат

+инфо

Зендели: Нема проблем во владиното мнозинство, проблемот е во пратеничката група на ДУИ

Слободен Печат

Зендели: Нема проблем во владиното мнозинство, проблемот е во пратеничката група на ДУИ

Опсервер

Локално Нова ТВ