Македонија загуби од Австрија на дебито на Европското првенство

Сакам да кажам - 13.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација загуби со 3:1 од Австрија на дебито на европските првенства. Во Букурешт, Австријците поведоа преку Лајнер во 18. Минута, по што Пандев израмни за Македонија десет минути подоцна. Грегорич со голот во 78.

Храбрата Македонија остана со празни раце, резервистите на Австрија направија клучна разлика во Букурешт (Видео)

Сител

Пораз на Македонија, џокерите од клупата и донесоа победа на Австрија (видео)

OhridNews

Sport M Либертас еМагазин Слободен Печат +инфо Sport 1 Sport M Sport 1

ВИДЕО I ЕВРО 2020: Пораз на Македонија на деби настапот на ЕП

Слободен Печат - 13.06.2021

Фудбалската репрезентација на Македонија со пораз дебитираше на Европските првенства, „рисовите“ загубија со 3:1 од Австрија. Фудбалерите уште на самиот почеток од натпреварот покажаа дека не се дојдени на Евро 2020 за да бидат само учесници , туку ...

Не издржавме против Австријците – Македонија со пораз го почна ЕВРО 2020!

Екипа

Не ни оди со Австрија, Македонија со пораз го почна настапот на Европското првенство (ВИДЕО)

МКД

Македонија не издржа до крајот, пораз од Австрија на првиот меч на ЕП

Фокус

Македонија има одлични 1-1 на полувремето – Капитенот израмни по водството на Австријците (ФОТО)