TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бензема го спаси Реал од нов неуспех на гостински терен (Видео)

Дерби - 15.04.2019

Зинедин Зидан има навистина тешка задача да ги мотивира играчите на Реал Мадрид во ситуација кога тимот нема никаква цел до крајот на сезоната, па по поразот на „Месталја“ на последното гостување, „кралевите“ одиграа уште еден потпросечен натпревар ...

Леганес за прв пат освои бод против Реал, Бензема ја продолжи голгетерската низа (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.04.2019

Леганес и Реал Мадрид одиграа нерешено во последниот натпревар од 32. коло во Ла Лига, домаќините поведоа во финишот од првиот дел а Бензема на стартот од вторите 45 минути ги постави конечните 1-1. Леганес за прв пат освои бод против Реал.

Нов кикс на Реал Мадрид: „Кралевите“ не успеаја да го победат Легањес (Видео)

СуперСпорт - 15.04.2019

Екипата на Реал Мадрид претрпе нов кикс откако не успеа да победи на гостувањето кај Легањес. Натпреварот одигран на „Мунисипал де Бутраки“ заврши без победник, 1:1. Први до водство стигнаа домашните фудбалери преку Џонатан Силва кој со одмерен удар ...

ВИДЕО: Реал Мадрид се лизна кај Леганес, фаворитот само до бод

Gol.mk - 15.04.2019

Реал Мадрид никако да фати победнички ритам оваа сезона. По триумфот над Еибар , „кралевите“ гостуваа кај Леганес , но од гостувањето мора да се задоволат само со бод затоа што мечот заврши 1-1 (1-0).

Разочарувачко реми на Реал Мадрид (видео)

OhridNews - 15.04.2019

Екипата на Реал Мадрид освои само бод на гостувањето кај тимот на Легањес ремизирајќи (1-1) во последниот натпревар од 31-та рунда во Примера дивизион. Домашните фудбалери пред крајот на првиот дел поведоа со 1-0. Стрелец на голот беше Џонатан Силва.

Реал пак се мачеше, Бензема спаси реми против Леганес (видео)

Макфакс - 15.04.2019

Реал Мадрид повторно имаше маки во шпанската Ла лига, откако Карим Бензема со нов гол требаше да ги спасува од срамотен пораз од Леганес, за понеделничкиот меч да заврши 1:1. На гостувањето во предградието на Мадрид, „кралскиот клуб“ прими гол во ...

Нов кикс на Зидан: Леганес го запре Реал Мадрид (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.04.2019

Реал Мадрид не успеа да слави на незгодното гостување кај Леганес, па освои само бод откако одигра 1-1 во 32. коло од шпанската Ла Лига. Џонатан Силва го постигна првиот погодок за домаќините во 45. минута од мечот, а Карим Бензема во 51.

„Кралевите“ ремизираа со Леганес

Екипа - 15.04.2019

Реал Мадрид ремизираше (1-1) на гости против Леганес во последниот меч од 32.коло во Ла Лига. „Кралевите“ со 61 бод се наоѓаат на третата позиција, а одамна ги загубија шансите во трката за шампионската титула.

„Кралевите“ не успеаја да го победат ни Леганес (видео)

SportMedia - 15.04.2019

Уште еден срамен настап на Реал Мадрид кој резултираше со лош резултат. Овојпат тимот на Зинедин Зидан се посрамоти на гостувањето кај Леганес со тоа што спасуваше бод.Во минатото Реал рутински ги победуваше ваквите ривали, но оваа сезона едноставно ...

(ВИДЕО) Ни Зидан не го спасува овој Реал

Спортклуб - 15.04.2019

Со речиси најсилниот состав, Реал Мадрид не успеа да го победи ни тимот на Леганес во последниот натпревар од 32. коло на Ла Лига. Конечниот резултат е 1-1, а „кралевите“ треба да бидат и среќни бидејќи имаат 0-1 по првото полувреме, а во финишот на ...

Шок за Реал Мадрид: Леганес води на полувреме со 1-0! (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.04.2019

Реал Мадрид беше шокиран во последната минута од првото полувреме во 32. коло од шпанската Ла Лига, откако Џонатан Силва погоди за 1-0 за ...

Како би изгледал составот на Реал Мадрид од наредната сезона?

СуперСпорт - 15.04.2019

Францускиот стручњак Зинедин Зидан веќе на големо размислува за летниот преоден рок бидејќи го чека огромна работа во Реал Мадрид. Зидан прифати да се врати во кралскиот клуб, но постави еден јасен услов, односно дека само тој може да носи одлуки за ...

Фиго: Требаше да ги платам сите сезонски билети на „Бернабеу“ ако откажев трансфер во Реал

Република - 15.04.2019

Португалската фудбалска легенда, Луис Фиго откри нови детали за своевремено скандалозниот трансфер од Барселона во Реал Мадрид. Тој рече дека ризикувал да плати голема сума пари, во случај дека се откаже од овој трансфер.

„АС“ го објави тимот на Реал за наредната сезона – преоптимистички или реално? (ФОТО)

Спортски - 15.04.2019

Францускиот стратег Зинедин Зидан веќе на големо размислува за летниот преоден рок бидејќи во Реал Мадрид го чека огромна работа. Зидан прифати да се врати во „кралевите“ откако си даде оставка на крајот од минатата сезона, но постави јасен услов ...

Реал Мадрид планира да собере 500 милиони евра од продажба на фудбалери

Sport 1 - 15.04.2019

Во таборот на Реал Мадрид ова лето ќе има големи промени. Откако Зинедин Зидан се врати на кормилото, јасно е дека следната сезона составот ќе биде креиран по негов вкус. Ќе има многу заминувања од „Сантијаго Бернабеу“, а ќе има и многу нови имиња.

Карвахал ја пофали храбрата страна на спасителот Зидан

Спортклуб - 15.04.2019

Бекот на Реал Мадрид, Дани Карвахал, ја пофали одлуката на Зинедин Зидан да се врати во Мадрид и да го спасува клубот. Како што веќе знаеме, Зидан од пред неколку недели повторно е тренер на „кралевите“, но сега доаѓа во доста неповолна ситуација во ...

Дали Реал Мадрид со овој потег го понижи својот играч?

СуперСпорт - 15.04.2019

После долго време Реал Мадрид ќе игра натпревар во лигата во понеделник. Кралевите во последниот меч од 32. коло на Ла Лига ќе се натпреваруваат во гости во Леганес. Зинедин Зидан за овој натпревар повикал 19 играчи, а на списокот не се најде Серхио ...

ТИКЕТ НА ДЕНОТ: Реал (М) не смее да „киксне“

SportMedia - 15.04.2019

Нема да кажеме ништо ново ако кажеме дека Реал е голем фаворит на денешниот дуел со Леганес. За „кралевите“ ова е еден од оние мечеви кои мора да се добијат до крајот на сезоната, ако сакаат да останат во игра за тоа второ место на табелата, откако ...

Зидан: Имаме многу играчи кои можат да ни донесат голем профит

Gol.mk - 15.04.2019

Немонивни се промените во Реал Мадрид во текот на летото, па затоа секоја недела се појавува нова шпекулација која го поврзува некој фудбалер со шпанскиот гигант. Но, за да се направи место ќе мора да се продадат неколку играчи, а Зинедин Зидан ...

Само Бензема знае да погоди во Реал, Леганес до историски бод (ВИДЕО)

МКД - 15.04.2019

Леганес за прв пат се радува на бод во дуелите со великанот Реал, популарните „Лос пепинерос" вечерва се изборија за 1-1 пред своите фанови. Малиот тим од предградието на Мадрид на претходните пет меча против „кралевите“ доживеаja исто толку порази.

Го сакаме Варан! Може – за 500 милиони евра!

Спортклуб - 14.04.2019

Италијанскиот хегемон Јувентус се обиде повторно да пазари во Реал Мадрид, но овојпат наиде на цврст отпор од „кралскиот клуб“. Откако лани го купи Кристијано Роналдо за 117 милиони евра, Јуве доби желба да го донесе и незадоволниот Рафаел Варан.

Фиго: Требаше да ги платам сите сезонски билети на „Бернабеу“, ако откажев трансфер во Реал

Локално - 14.04.2019

Португалската фудбалска легенда, Луис Фиго откри нови детали за скандалозниот своевремено трансфер од Барселона во Реал Мадрид. Тој рече дека ризикувал да плати голема сума пари, во случај дека се откаже од овој трансфер.

„Марка“ откри како ќе изгледа новиот Реал следната сезона!

Спортски - 14.04.2019

Реал Мадрид подготвува големи промени во тимот без разлика каков ќе биде исходот на сезоната, а шпанските медиуми тврдат дека Флорентино Перез спремил буџет од 400 милиони евра за засилувања.

Зидан: Во Реал има многу играчи, кои можат да донесат пари

Локално - 14.04.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, одби да ги коментира трансфер плановите на „кралскиот“ клуб. – Тука има многу играчи, кои можат да донесат пари. Секој е многу добар и има голем интерес за нив, рече Зизу, на прашањето дали „белитре“ треба да ...

„Дерби Севилјано“ за Севилја (Видео)

Макфакс - 13.04.2019

„Дерби Севилјано“ ја искачи Севилја на четвртата позиција во Ла Лига. Севилја со 3:2 го победи Бетис. Севилја има 52 бода, додека Бетис со 43 се наоѓа на деветтото место. Фантастично дерби одиграа градските ривали на „Санчез Писхуан“, кое донесе ...

Реал ја одреди цената за услугите на Варан!

ЗаЗабава - 15.04.2019

Италијанскиот хегемон Јувентус се обиде повторно да пазари во Реал Мадрид, но овојпат наиде на цврст отпор од кралскиот клуб. Откако лани го купи Кристијано Роналдо за 117 милиони евра, Јуве доби желба да го донесе и незадоволниот Рафаел Варан.

Фиго: Требаше да ги платам сите сезонски билети на „Бернабеу“, ако откажев трансфер во Реал

MakPress - 14.04.2019

Португалската фудбалска легенда, Луис Фиго откри нови детали за скандалозниот своевремено трансфер од Барселона во Реал Мадрид. Тој рече дека ризикувал да плати голема сума пари, во случај дека се откаже од овој трансфер.

„Марка“ откри како ќе изгледа новиот Реал следната сезона!

Таратур - 14.04.2019

Реал Мадрид подготвува големи промени во тимот без разлика каков ќе биде исходот на сезоната, а шпанските медиуми тврдат дека Флорентино Перез спремил буџет од 400 милиони евра за засилувања.

Зидан: Во Реал има многу играчи, кои можат да донесат пари

MakPress - 14.04.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, одби да ги коментира трансфер плановите на „кралскиот“ клуб. – Тука има многу играчи, кои можат да донесат пари. Секој е многу добар и има голем интерес за нив, рече Зизу, на прашањето дали „белитре“ треба да ...

Фиго: Требаше да ги платам сите сезонски билети на „Бернабеу", ако откажев трансфер во Реал

MTM - 14.04.2019

Португалската фудбалска легенда, Луис Фиго откри нови детали за скандалозниот своевремено трансфер од Барселона во Реал Мадрид. Тој рече дека ризикувал да плати голема сума пари, во случај дека се откаже од овој трансфер.

Зидан: Во Реал има многу играчи, кои можат да донесат пари

+инфо - 14.04.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, одби да ги коментира трансфер плановите на „кралскиот“ клуб. – Тука има многу играчи, кои можат да донесат пари. Секој е многу добар и има голем интерес за нив – рече Зизу, на прашањето дали „белитре“ треба да ...

Зидан: Во Реал има многу играчи, кои можат да донесат пари

MTM - 14.04.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, одби да ги коментира трансфер плановите на „кралскиот" клуб. Тука има многу играчи, кои можат да донесат пари. Секој е многу добар и има голем интерес за нив, рече Зизу, на прашањето дали „белитре" треба да го ...

Зидан: Во Реал има многу играчи кои можат да донесат пари

24Инфо - 15.04.2019

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, одби да ги коментира трансфер плановите на „кралскиот“ клуб. – Тука има многу играчи, кои можат да донесат пари. Секој е многу добар и има голем интерес за нив, рече Зизу, на прашањето дали „белите“ треба да ...