TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија

Опсервер - 06.08.2022

– Десет лица, меѓу кои три мали деца, вчераутро загинале во пожар во куќа во руралните делови на источна Пенсилванија, соопшти државната полиција. Британските медиуми пренесуваат дека пожарот избувнал околу 2:45 часот по полноќ во Нескопек, мала ...

Десет лица, од кои три мали деца, загинаa во пожар во Пенсилванија

Нетпрес - 06.08.2022

Десет лица, од кои три се мали деца, ги загубија животите во пожар во двокатна куќа, во петокот утрото по локално време во руралниот источен дел од американската сојузна држава Пенсилванија, соопшти тамошната полиција.

Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија

А1 On - 06.08.2022

Десет лица, меѓу кои три мали деца, вчераутро загинале во пожар во куќа во руралните делови на источна Пенсилванија, соопшти државната полиција. Британските медиуми пренесуваат дека пожарот избувнал околу 2:45 часот по полноќ во Нескопек, мала ...

ВИДЕО: Во пожар во куќа во Пенсилванија загинаа десет лица, меѓу кои и три мали деца

Слободен Печат - 06.08.2022

Десет лица, меѓу кои три мали деца, вчераутро загинале во пожар во куќа во руралните делови на источна Пенсилванија, соопшти државната полиција. Британските медиуми пренесуваат дека пожарот избувнал околу 2:45 часот по полноќ во Нескопек, мала ...

Десет лица, меѓу кои и три деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија

24Инфо - 06.08.2022

Десет лица, меѓу кои три мали деца, вчераутро загинале во пожар во куќа во руралните делови на источна Пенсилванија, соопшти државната полиција. Британските медиуми пренесуваат дека пожарот избувнал околу 2:45 часот по полноќ во Нескопек, мала ...

10 загинати во пожар во куќа во Пенсилванија, меѓу нив и деца

Кумановски м. - 06.08.2022

Десет лица, меѓу кои три мали деца, загинаа во пожар во куќа во петокот наутро во руралните делови на источна Пенсилванија, соопшти државната полиција, пренесе Ројтерс. Пожарот избувнал околу 2:45 часот по полноќ во Нескопек, мала земјоделска ...

Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија

Сител - 06.08.2022

– Десет лица, меѓу кои три мали деца, вчераутро загинале во пожар во куќа во руралните делови на источна Пенсилванија, соопшти државната полиција. Британските медиуми пренесуваат дека пожарот избувнал околу 2:45 часот по полноќ во Нескопек, мала ...

Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија

Независен - 06.08.2022

Десет лица, меѓу кои три мали деца, вчераутро загинале во пожар во куќа во руралните делови на источна Пенсилванија, соопшти државната полиција. Британските медиуми пренесуваат дека пожарот избувнал околу 2:45 часот по полноќ во Нескопек, мала ...

Десет лица, меѓу кои и три мали деца, загинаа во пожар во куќа во Пенсилванија

24 Вести - 06.08.2022

Десет лица, меѓу кои три мали деца, вчераутро загинале во пожар во куќа во руралните делови на источна Пенсилванија, соопшти државната полиција. Британските медиуми пренесуваат дека пожарот избувнал околу 2:45 часот по полноќ во Нескопек, мала ...

ЗАГИНА СЕМЕЈСТВО СО 3 ДЕЦА НА ПОЖАРНИКАР Изгоре куќа во Пенсилванија

+инфо - 06.08.2022

Харолд Бејкер, пожарникар во доброволната противпожарна служба Нескопек, изјави за Асошиетед прес дека неговиот син, ќерка, снаа, три внуци и уште четворица роднини загинале. Десет лица, меѓу кои три мали деца, вчераутро загинале во пожар во куќа во ...