TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зидан: В година не би потпишал ваква сезона, сакаме повеќе!

Gol.mk - 27.05.2018

Со истиот тим како минатата сезона во Велс , но со една златна велшка замена, Зинедин Зидан пак ги собра заслугите за европската круна на Реал Мадрид по победата во Киев над Ливерпул со 3-1.

(ВИДЕО) НАЈАВИ ЗАМИНУВАЊЕ: Роналдо го шокираше фудбалскиот свет веднаш по завршувањето на финалето !

Маркукуле - 27.05.2018

Фудбалерите на Реал Мадрид го победија Ливерпул со резултат 3-1 во финалето од Лигата на шампионите на Олимпискиот стадион во Киев и по трет пат со ред станаа прваци на Европа. По утакмицата Роналдо даде изјава која ги шокираше навивачите на ...

Зидан: Среќен сум што водам тим кој е гладен да освојува трофеи

Екипа - 27.05.2018

Реал Мадрид го совлада Ливерпул со 3-1 во финалето во Киев и третпат по ред го освои пехарот во Лигата на шампионите. Тоа е голем подвиг и за тренерот Зинедин Зидан, кој по фантастичната играчка кариера веќе гради и завиден тренерски опус.

Јирген Клоп – мајстор за губење на финалиња

Екипа - 27.05.2018

Јирген Клоп ја имаше одлично поставено играта на Ливерпул од стартот на финалето, но „црвените“ не успеаја да ја крунисаат иницијативата, а потоа целата тактика падна во вода со повредата на Салах.

Рамос за „бомбата“ на Роналдо: Ако има нешто мора уште денеска тоа да го разјасни…

Дерби - 27.05.2018

Реал Мадрид ја оправда улогата на фаворит и дојде до нов пехар во Лигата на шампионите, трет во низа или севкупно 13 во историјата. Меѓутоа славјето на „кралевите“ беше расипанo со објавата на Кристијано Роналдо кој едноставно најави разделба со ...

Дамка на славјето: Најави ли Роналдо заминување од Реал?

Екипа - 26.05.2018

Еуфоријата во таборот на Реал Мадрид по новата европска круна за момент стивна откако Кристијано Роналдо во изјава за медиумите откри дека сериозно ја разгледува опцијата за заминување. Португалецот не постигна гол во Киев, но беше клучен играч на ...

Пујол со специјална честитка и порака ја одбележа новата титула на Реал (ФОТО)

Дерби - 26.05.2018

Екипата на Реал Мадрид вечерва дојде до 13. титула во Лигата на шампионите и тоа откако во Киев го надигра составот на Ливерпул со 3-1. Честитки за новиот успех на „кралевите“ доаѓаат од сите страни, па и до вечниот ривал Барселона, поточно од една ...

БОМБА по освојувањето на титулата: Роналдо најави заминување!?

Спортски - 26.05.2018

Вечерва се одигра финалето во Лигата на шампионите во кое Реал Мадрид го совлада Ливерпул со резултат 3:1. За „кралевите“ ова беше трета титула во низа во Лигата на шампионите, во претходните две години ги победуваа Атлетико Мадрид и Јувентус.

Реал Мадрид за првпат ги обедини фудбалската и кошаркарската титула во иста година

Gol.mk - 26.05.2018

Реал Мадрид е најтрофејниот клуб во двата најважни клупски спортови, во кошарка и фудбал, но денес испиша нова клупска историја. Имено, првпат во историјата на Реал Мадрид, двата тима иако имаат најголем број на европски титули, ја завршуваат ...

Роналдо ја расипа забавата и најави заминување: Убаво беше во Реал Мадрид!

Gol.mk - 26.05.2018

Кристијано Роналдо ја расипа забавата по освојувањето на европската титула во Киев и изнедувачки индиректно најави заминување. Португалецот ја освои петтата европска титула во кариерата, но очигледно не беше најзадоволен по натпреварот.

„Бомба“ на Роналдо по последниот свиреж: Ми беше убаво во Мадрид, за неколку дена...

24Фудбал - 26.05.2018

Кристијано Роналдо ги загрижи навивачите на Реал Мадрид по последниот свиреж на Олимпискиот стадион во Европа и сугерираше дека заминува од Сантијаго Бернабеу ткако стигна до титулата број 5 во Лигата на шампионите, четврта во дресот на „Кралевите“, ...

Реал Мадрид ја освои Лигата на шампионите

Р.С.Европа - 26.05.2018

Со победата против Ливерпул од 3-1 на Олимпискиот стадион во Киев, Реал Мадрид ја освои Лигата на шампионите. Реал поведе со голот на Карим Бензема, но Ливерпул израмни преку Садио Мане. Герет Бејл со два гола во второто полувреме го запечати ...

Реал Мадрид слободно може да си го смени грбот (ФОТО)

Sport 1 - 26.05.2018

Со големата победа на Реал Мадрид во Лигата на шампиони (ЛШ) против Ливерпул (3-1) се запишаа во историјата и стигнаа до третата титула по ред во елитното европско натпреварување. На социјалните мрежи веднаш се појави фотографија со интересен грб, ...

Зидан со три европски круни се израмни со Пејсли и Анчелоти

Gol.mk - 26.05.2018

Зинедин Зидан ja oсвои третата последователна титула во Лигата на шампионите и се израмни со Карло Анчелоти и Боб Пејсли. Зизу повеќе од достојно го наследи Анчелоти и ја покори Европа три години по ред.

Роналдо со „бомба“ по финалето: Беше убаво да се игра за Реал Мадрид (Видео)

Дерби - 26.05.2018

Кристијано Роналдо ги шокираше фановите на Реал Мадрид, откако веднаш по триумфот над Ливерпул, даде неочекувана изјава со која можеби најави разделба со „кралскиот клуб“. – Беше навистина убаво да се игра за Реал Мадрид, наредните денови ќе ги ...

Клоп станува губитник: Трето загубено европско финале за Германецот

Gol.mk - 26.05.2018

Јирген Клоп е феноменален тренер, но нема среќа со финалните натпревари. Некогашниот тренер на Николче Новески во Мајнц 05 по третпат е поразен во финален натпревар во европските натпреварувања на УЕФА и трета сезона уште ја чека првата трофејна ...

Вечер на рекорди во Киев: Роналдо и Зидан испишаа историја!

Sport 1 - 26.05.2018

Вечерва гледавме возбудливо финале во Киев, а Реал Мадрид ја слави титулата во Лигата на шампиони (ЛШ), откако го победи Ливерпул со 3-1 во финалето. Реал Мадрид испиша историја, откако стана првиот тим со три титули по ред во најелитното европско ...

(ВИДЕО) Како да гостува Барса: Бернабе преполн со навивачи, се чека нова титула

Спортклуб - 26.05.2018

Голем дел од навивачите на Реал се откажаа од патувањето во Киев поради превисоките цени во украинската престолнина, но не пропуштија можност на друг начин да му дадат поддршка на својот тим.

Реал го покори Ливерпул и ја освои Лигата на шампионите трета година по ред

Стандард - 26.05.2018

Реал Мадрид продолжува да пишува историја во Лигата на шампионите, откако триумфираше трета година по ред во најпрестижниот европски клупски турнир. Шпанскиот гигант ја грабна 13-тата титула во турниор, кој дојде по успехот со 3:1 над Ливерпул .

Роналдо веќе се збогуваше со Реал?

TopSport - 26.05.2018

По освојувањето на 13-тата европска титула на Реал Мадрид, најмногу внимание предизвика изјавата на суперѕвездата Кристијано Роналдо, со која како тој да најави дека го одиграл последниот меч за „Лос бланкос“.

Голем момент: Дефанзивецот на Ливерпул испиша историја уште со првиот чекор во финалето!

Спортски - 26.05.2018

Вечерва се игра големото финале помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид во на стадионот во Киев. Иако има уште многу да се игра еден играч на теренот веќе испиша историја! Станува збор за младиот дефанзивец на Ливерпул, Александер Арнолд на кого очекувано ...

ВИДЕО: Реал по трет пат во низа крунисан за шампион на Европа

Sport M - 26.05.2018

Доминацијата продолжува, Реал останува на Европскиот трон. Реал Мадрид со победа од 3:1 над Ливерпул ја освои 13 титула во Лигата на шампионите во нивната историја. Не успеа ниту Јувентус лани, не успеа ниту Ливерпул денеска да ја прекине ...

СОСТАВИ: Клоп и Зидан ги открија адутите – Кој е поблиску до титулата?

Спортклуб - 26.05.2018

Натпреварот на годината во Лигата на шампионите започнува од 20:45 часот во Киев, Реал и Ливерпул се борат за европската титула, а на нешто околу еден час од почетокот објавени се и составите. Јирген Клоп и Зинедин Зидан ги открија своите адути.

Видео: Еуфорија во Мадрид 80.000 фанови ќе навиваат за Реал од „Бернабеу“

Спортски - 26.05.2018

Голема еуфорија владее помеѓу навивачите на Реал Мадрид кој ќе се обиде да стигне до третата титула во низа во Лигата на шампионите. За „кралевите“ тоа би било 13-та вкупно, сепак се уште ништо не освоиле пред нив е оваа сезона фантастичниот ...

Финале ЛШ: Зидан со Иско, зад Роналдо и Бензема…Клоп со триото Фирмино-Мане-Салах

Екипа - 26.05.2018

Познати се официјалните состави за финалната пресметка во Лигата на шампионите. Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, се реши за Иско, како поддршка за Роналдо и за Бензема во нападот, а Герет Бејл го остави на клупата за резервни фудбалери.

Кој ќе го освои Киев, Реал или Ливерпул?

SportMedia - 26.05.2018

Дали е потребно да се каже дека во финалето на Лигата на Шампионите нема фаворит? Секако дека тоа не е потребно, тимот кој дошол, влегол во финалето, секако заслужил да биде тука, без оглед на тоа како да се вика, и какво да е искуство во своите ...

Познати составите за финалната пресметка во Киев: Зидан и Клоп без изненадувања (Фото)

Дерби - 26.05.2018

Тренерите на Реал Мадрид и Ливерпул, Зинедин Зидан и Јирген Клоп на нешто повеќе од еден час до почетокот на финалната пресметка од Лигата на шампионите на „Олимпискиот стадион“ во Киев ги објавија составите со кои ќе го напаѓаат највредниот клупски ...

ОФИЦИЈАЛНО: Зидан го повтори тимот од Кардиф, Клоп со тројца напаѓачи

Gol.mk - 26.05.2018

На еден час до почетокот на финалето на Лигата на шампионите во Киев, Зинедин Зидан и Јирген Клоп ги објавија официјалните тимови за дуелот кој го очекува фудбалскиот свет. Германецт не приреди изненадувања во стартниот тим, а Французинот го повтори ...

Официјални состави: Зидан и Клоп без изненадувања на стартот (ФОТО)

Sport 1 - 26.05.2018

Двата кормилари на годинешните финалисти во Лигата на шампионите, Зинедин Зидан (Реал Мадрид) и Јирген Клоп (Ливерпул) без изненадувања тргнуваат вечерва во битката за сребрениот пехар наменет за европскиот шампион.

Официјални состави: Реал Мадрид – Ливерпул

24Фудбал - 26.05.2018

Зинедин Зидан и Јирген Клоп ги открија адутите за финалето од Лигата на шампионите, двајцата стратези без изненадување Реал Мадрид : Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Касемиро, Модриќ, Крос, Иско, Роналдо, Бензема Ливерпул : Кариус, Алаксандер ...

Официјални состави на Ливерпул и Реал Мадрид за финалето во ЛШ!

СуперСпорт - 26.05.2018

Тренерите на екипите ги објавија официјалните состави за натпреварот во финалето на ...

Се спремно за спектаклот во Киев – официјални состави!

Спортски - 26.05.2018

Се е спремно за големото финале во Киева! Вечерва со почеток во 20:45 часот фудбалерите на Реал Мадрид и Ливерпул ќе се борат за европскиот трон. Ова се составите за кои се одлучија Зинедин Зидан и Јирген Клоп.

Рекорди и статистика: Нај, нај… во финалињата од ЛШ

Екипа - 26.05.2018

Финалето од Лигата на шампионите во фудбал е спортски настан број еден на клупски план на „Стариот континент“, а во книгата на рекорди сосема очекувано доминира Реал Мадрид, како најтрофеен европски клуб.

„Сантијаго Бернабеу“ ќе се наполни, 90.000 мадриѓани од дома ќе навиваат за Реал!

Gol.mk - 26.05.2018

Како и минатата и предминатата година, сите фанови на Реал Мадрид кои не дојдоа до билет за Киев и финалето на Лигата на шампионите, својот миленик ќе можат да го гледааат на омилениот стадион.

Стартните состави за финалето од Лигата на шампионите

Sport M - 26.05.2018

За помалку од еден час ќе започне долго очекуваниот натпревар против Реал Мадрид и Ливерпул. Ова се стартните состави на двете ...

Клоп: Двајцата тренери кои немаат поим за тактика играат финале

SportMedia - 26.05.2018

Дали Ливерпул ќе го симне Реал од европскиот престол останува да видиме, но Јирген Клоп даде интересна изјава во врска со престојното финале во елитното клупско европско натпреварување. Клоп застана во одбрана на својот колега од Реал.

ВИДЕО: Пристигнувањето на Реал на Олимпискиот стадион во Киев

Sport M - 26.05.2018

Вечерва во 20:45 часот, Европскиот шампион Реал Мадрид ќе проба да ја одбране титулата шампион на Европа, а Ливерпул ќе се обиде да се закити со таа титула. Еве како изгледаше пристигнувањето на Реал на Олимпискиот стадион во ...

Капитенот на Јувентус вечерва со сето срце ќе навива за Ливерпул!

Sport 1 - 26.05.2018

Постарите јувентини сигурно ќе бидат на страната на Реал, без оглед на сѐ, но младите имаат други мислења... Дилемата кај секој навивач на Јувентус е иста, за кого да навива вечерв. Ливерпул по 1985 година и Хејсел е најомразениот клуб кога ...

ЛШ финале 2018: Давид против Голијат

Кајгана - 26.05.2018

Вечерва со почеток од 20:45 ќе започне финалето во фудбалската Лига на шампиони, каде силите ќе ги одмерат Реал Мадрид и Ливерпул. Двата тима сосем заслужено дојдоа до овој момент, но само еден ќе отпатува дома со трофејот.

Роналдо погоди фоторепортер па му ја даде опремата

Оff.net - 26.05.2018

За време на последниот тренинг на Реал Мадрид во Киев пред големото финале на Лига на шампиони, четирикратниот освојувач на овој елитен турнир погоди со топка еден фоторепортер па му се ...

За Клоп нема дилеми, Зидан мора да „пресече“ – Бејл или Иско

Екипа - 26.05.2018

Часови не делат од големото финале од Лигата на шампоните, а Зинедин Зидан се уште се соочува со дилема – кој да им прави друштво на Роналдо и на Бензема во навалната линија. Иско беше вообичаен избор на клучните натпревар, но Герет Бејл со ...

Дојде и тој ден - Реал за хет-трик, Ливерпул сонува за нов Истанбул

Sport 1 - 26.05.2018

Конечно дојде и тој ден, финале во Лигата на шампионите, нема човек којшто ја сака оваа игра, а вечерва да не биде пред малите екрани. А, веројатно и нема подобра најава за Мундијалот во Русија за вљубениците во фудбалот.

(ВИДЕО) УРНЕБЕСНО: Еве што Бекам го замоли Зидан пред големото финале во Лигата на шампиони

Маркукуле - 26.05.2018

Легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам се дружеше со тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, пред финалниот меч во Лигата на шампиони. Бекам во 2003 година од Манчестер Јунајтед премина во Реал Мадрид и никогаш не криеше дека е поврзан со ...

Финале во фудбалската ЛШ: Реал М. или Ливерпул, Роналдо контра Салах

Нова ТВ - 26.05.2018

Реал Мадрид против Ливерпул нема да биде пресметка само на два европски гиганта за трофејот во фудбалската Лига на шампиони туку и директен дуел на неверојаните Кристијано Роналдо (33) и Мохамед Салах (26) кои оваа сезона постигнаа по 44 гола во ...

УЕФА по грешка ги објави стартните постави за финалето

Спортски - 26.05.2018

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул на програмата е вечерва од 20:45 на Оимпискиот стадион во Киев. Откако пред три недели на својата официјална страница објави дека Ливерпул е нов европски шампион, УЕФА денес направи нов ...

Во чест на финалето на Реал Мадрид: Попуст 10% на фудбалските кампови во светот, па и во Македонија

Дерби - 26.05.2018

Сите заинтересирани кои сакаат да бидат дел од фудбалскиот камп на Реал Мадрид Fundación Campus Experience (11-15.06.2018 година), со регистрација до вечерашното финале на Лигата на шампионите добиваат специјален попуст од 10 проценти.

Нов гаф на УЕФА: „Случајно“ ги објави стартните состави за финалето во ЛШ?! (ФОТО)

Sport 1 - 26.05.2018

Откако Европската фудбалска унија (УЕФА) уште пред еден месец направи гаф на својата интернет-страница па предвреме го прогласи Ливерпул за нов европски првак, централата од Нион денеска направи нов гаф и - „случајно“ ги објави стартните состави за ...

НАЈАВА Реал Мадрид – Ливерпул: Ќе успее ли „црвената армија“ да го симне кралот од тронот!

Спортски - 26.05.2018

Вечерва сите очи ќе бидат вперени во Киев, каде европските гиганти Реал Мадрид и Ливерпул ќе застанат еден против друг во борбата за европскиот трон. „Кралот“ го брани тронот кој го освои во претходните две години и доколку успее ќе го крене ...

Клоп направи споредба на она финале со Дортмунд 2013, со вечерашното во Киев

Спортклуб - 26.05.2018

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, истакна дека е премногу возбуден од ЛШ финалето и дека тоа е поголема возбуда од она финале кое го загуби во 2013 со Борусија Дортмунд. „Црвените“ вечерва ќе се соочат со Реал Мадрид во Киев, во битка за ...

Како помина Салах последниот пат против Реал Мадрид?

Спортски - 26.05.2018

Дуелот во осмина финалето од Лигата на Шампионите од 2016. година беше последниот пат кога Египќанецот играше против Реал Мадрид. Вечерва на Олимпискиот стадион во Киев се очекува финалето од Лигата на Шампионите помеѓу Реал Мадрид и Ливерпул.