TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЕУ бара итно да се стопира уривањето на палестинските домови

Локално - 22.07.2019

Европската Унија ги повика израелските власти итно да го стопираат уривањето на палестинските домови кое започна изутринава во источен Ерусалим и потсетува дека политиката на населување на Израел е нелегална.

Израел почна со уривање домови во предградијата на Ерусалим

Сител - 22.07.2019

Израелските сили денеска почнаа да ги уриваат зградите во близина на воените бариери во предградијата на Ерусалим, соочени со палестински протести и меѓународни критики. Булдожери придружувани од стотина израелски војници и полицајци влегоа во Сур ...

Нетанјаху стана премиер со најдолг стаж во историјата на Израел

Н.Македонија - 22.07.2019

Бенјамин Нетанјаху стана премиер со најдолг стаж во Израел, надминувајќи го, по дури 56 години, рекордот на таткото на нацијата Давид Бен-Гурион. Нетанјаху го почна првиот мандат на 46 години, со што стана најмладиот израелски премиер во историјата.

(ВИДЕО) Израел почна да урива згради во предградијата на Ерусалим

Алсат-М - 22.07.2019

Израелските сили денеска почнаа да ги уриваат зградите во близина на воените бариери во предградијата на Ерусалим. Акцијата следува откако израелскиот Врховен суд минатиот месец пресуди дека тие згради ја кршат забраната за градба во регионот.

Израел започна да уништува палестински домови во близина на сепарацискиот ѕид (ВИДЕО)

МКД - 22.07.2019

Стотици израелски војници, придружени со булдожери започнаа да демолираат домови во палестинското село Сур Бахер, наспроти палестинските протести и меѓународните критики. Жителите на селото во населбата Вади ал-Хумус за локалните медиуми денес ...

Трамп му честита на Нетанјаху за „најдолгиот премиерски стаж во историјата на Израел“

Локално - 22.07.2019

Америкaнскиот претседател Доналд Трамп испрати честитки до премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, за најдолгиот премиерски стаж во историјата на таа земја. – Честитки до Биби за тоа што стана премиер со најдолг стаж на таа функција во историјата ...

Израел почна да урива палестински згради

Макфакс - 22.07.2019

Израелските работни тимови почнаа да уриваат десетина илегално изградени палестински згради во источниот дел на Ерусалим. Денешното уривање ја прекинува долгогодишната правна битка околу зградите, кои се протегаат над градот и го окупираат Западниот ...

ЕУ бара итно да се стопира уривањето на палестинските домови

Сител - 22.07.2019

Европската Унија ги повика израелските власти итно да го стопираат уривањето на палестинските домови кое започна изутринава во источен Ерусалим и потсетува дека политиката на населување на Израел е нелегална.

Израел почна со уривање домови во предградијата на Ерусалим

Вечер - 22.07.2019

Израелските сили денеска почнаа да ги уриваат зградите во близина на воените бариери во предградијата на Ерусалим, соочени со палестински протести и меѓународни критики. Булдожери придружувани од стотина израелски војници и полицајци влегоа во Сур ...

Трамп му честита на Нетанјаху за „најдолгиот премиерски стаж во историјата на Израел”

24Инфо - 22.07.2019

Америкaнскиот претседател Доналд Трамп испрати честитки до премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, за најдолгиот премиерски стаж во историјата на таа земја. – Честитки до Биби за тоа што стана премиер со најдолг стаж на таа функција во историјата ...

Израел почна да урива палестински згради

Точка - 22.07.2019

Израелските работни тимови почнаа да уриваат десетина илегално изградени палестински згради во источниот дел на Ерусалим. Денешното уривање ја прекинува долгогодишната правна битка околу зградите, кои се протегаат над градот и го окупираат Западниот ...

ЕУ бара итно да се стопира уривањето на палестинските домови

Опсервер - 22.07.2019

Европската Унија ги повика израелските власти итно да го стопираат уривањето на палестинските домови кое започна изутринава во источен Ерусалим и потсетува дека политиката на населување на Израел е нелегална.

Израел почна да урива домови во предградијата на Ерусалим

ММС - 22.07.2019

Израелските сили денеска почнаа да ги уриваат зградите во близина на воените бариери во предградијата на Ерусалим, соочени со палестински протести и меѓународни критики. Булдожери придружувани од стотина израелски војници и полицајци влегоа во Сур ...

Трамп му честита на Нетанјаху за „најдолгиот премиерски стаж во историјата на Израел“

+инфо - 22.07.2019

Америкaнскиот претседател Доналд Трамп испрати честитки до премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, за најдолгиот премиерски стаж во историјата на таа земја. – Честитки до Биби за тоа што стана премиер со најдолг стаж на таа функција во историјата ...

Израел почна да урива палестински згради

24Инфо - 22.07.2019

Израелските работни тимови почнаа да уриваат десетина илегално изградени палестински згради во источниот дел на Ерусалим. Денешното уривање ја прекинува долгогодишната правна битка околу зградите, кои се протегаат над градот и го окупираат Западниот ...

ЕУ бара итно да се стопира уривањето на палестинските домови

Вечер - 22.07.2019

Европската Унија ги повика израелските власти итно да го стопираат уривањето на палестинските домови кое започна изутринава во источен Ерусалим и потсетува дека политиката на населување на Израел е нелегална.

Израел почна со уривање домови во предградијата на Ерусалим

Опсервер - 22.07.2019

Израелските сили денеска почнаа да ги уриваат зградите во близина на воените бариери во предградијата на Ерусалим, соочени со палестински протести и меѓународни критики. Булдожери придружувани од стотина израелски војници и полицајци влегоа во Сур ...

Трамп му честита на Нетанјаху за „најдолгиот премиерски стаж во историјата на Израел“

А1 On - 22.07.2019

Америкaнскиот претседател Доналд Трамп испрати честитки до премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, за најдолгиот премиерски стаж во историјата на таа земја. – Честитки до Биби за тоа што стана премиер со најдолг стаж на таа функција во историјата ...

ЕУ бара итно да се стопира уривањето на палестинските домови

24Инфо - 22.07.2019

Европската Унија ги повика израелските власти итно да го стопираат уривањето на палестинските домови кое започна изутринава во источен Ерусалим и потсетува дека политиката на населување на Израел е нелегална.

Израел почна со уривање на палестинските домови Источен Ерусалим

Независен - 22.07.2019

Израелските сили денеска почнаа да ги уриваат зградите во близина на воените бариери во предградијата на Ерусалим, соочени со палестински протести и меѓународни критики. Булдожери придружувани од стотина израелски војници и полицајци влегоа во Сур ...

Трамп му честита на Нетанјаху за „најдолгиот премиерски стаж во историјата на Израел“

Опсервер - 22.07.2019

Америкaнскиот претседател Доналд Трамп испрати честитки до премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, за најдолгиот премиерски стаж во историјата на таа земја. – Честитки до Биби за тоа што стана премиер со најдолг стаж на таа функција во историјата ...

ЕУ бара итно да се стопира уривањето на палестинските домови

А1 On - 22.07.2019

Европската Унија ги повика израелските власти итно да го стопираат уривањето на палестинските домови кое започна изутринава во источен Ерусалим и потсетува дека политиката на населување на Израел е нелегална.

Израел почна да ги урива зградите во предградијата на Ерусалим

Слободен Печат - 22.07.2019

Уривањето го снимиле палестински, израелски и меѓународни активисти кои се собрале во обид да го спречат уништувањето на станбените објекти. Израелските сили денеска почнаа да ги уриваат зградите во близина на воените бариери во предградијата на ...

Трамп му честита на Нетанјаху за „најдолгиот премиерски стаж во историјата на Израел“

MakPress - 22.07.2019

Америкaнскиот претседател Доналд Трамп испрати честитки до премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, за најдолгиот премиерски стаж во историјата на таа земја. – Честитки до Биби за тоа што стана премиер со најдолг стаж на таа функција во историјата ...

ЕУ бара итно да се стопира уривањето на палестинските домови

MakPress - 22.07.2019

Европската Унија ги повика израелските власти итно да го стопираат уривањето на палестинските домови кое започна изутринава во источен Ерусалим и потсетува дека политиката на населување на Израел е нелегална.

Израел почна со уривање домови во предградијата на Ерусалим

А1 On - 22.07.2019

Израелските сили денеска почнаа да ги уриваат зградите во близина на воените бариери во предградијата на Ерусалим, соочени со палестински протести и меѓународни критики. Булдожери придружувани од стотина израелски војници и полицајци влегоа во Сур ...

(ВИДЕО) ЕУ РЕАГИРА: Израел урива палестински домови во Ерусалим

Фактор - 22.07.2019

Властите во Израел итно да го стопираат уривањето на палестинските домови кое започна изутринава во источен Ерусалим, повикаа од Европската Унија. Тие потсетуваат дека политиката на населување на Израел е нелегална според меѓународното право, и во ...

Израел почна со уривање домови во предградијата на Ерусалим

MakPress - 22.07.2019

Израелските сили денеска почнаа да ги уриваат зградите во близина на воените бариери во предградијата на Ерусалим, соочени со палестински протести и меѓународни критики. Булдожери придружувани од стотина израелски војници и полицајци влегоа во Сур ...

ЕУ бара итно да се стопира уривањето на палестинските домови

Фокус - 22.07.2019

Европската Унија ги повика израелските власти итно да го стопираат уривањето на палестинските домови кое започна изутринава во источен Ерусалим и потсетува дека политиката на населување на Израел е нелегална.

ЕУ бара итно да се стопира уривањето на палестинските домови

Либертас - 22.07.2019

Европската Унија ги повика израелските власти итно да го стопираат уривањето на палестинските домови кое започна изутринава во источен Ерусалим и потсетува дека политиката на населување на Израел е нелегална.

ЕУ бара итно да се стопира уривањето на палестинските домови

iPortal - 22.07.2019

Европската Унија ги повика израелските власти итно да го стопираат уривањето на палестинските домови кое започна изутринава во источен Ерусалим и потсетува дека политиката на населување на Израел е нелегална.