TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Драма синоќа кај „Порта Македонија"

Press24 - 12.01.2019

Околу 21,20 часот на улицата “Димитрие Чуповски“ во близина на Порта Македонија, едно н епознат о лице физички нападнало полициски службеник. Лицето било приведено, но пред да биде внесено во службено возило дошло друго лице, кое исто така физички ...

Две лица нападнале полицајци во близина на ,,Порта Македонија”

Канал5 - 12.01.2019

Две лица се приведени , откако вчеравечер нападнале полицајци во близина на ,,Порта Македонија” во центарот на Скопје. На 11.01.2019 година околу 21,20 часот на улицата “Димитрие Чуповски“ во близина на Порта Македонија, едно непознато лице физички ...

Скопјани нападнале полициски службеник

Курир - 12.01.2019

На улицата “Димитрие Чуповски“ во близина на Порта Македонија, вчера околу 21:20 часот едно непознато лице физички нападнало полициски службеник. -Лицето било приведено, но пред да биде внесено во службено возило дошло друго лице, кое исто така ...

Скопјани физички се пресметувале со полицијата, завршиле во притвор

Скопје инфо - 12.01.2019

Синоќа околу 21,20 часот во центарот на Скопје, две лица физички се нападнале полициски службеници. Според информацијата на полицијата настанот се случил вчера околу 21,20 часот на улицата “Димитрие Чуповски“ во близина на Порта Македонија кога едно ...

МВР: Двајца скопјани физички нападнале полициски службеник

Макфакс - 12.01.2019

МВР информира дека вчера околу 21 часот на улицата Димитрие Чуповски во близина на Порта Македонија, едно непознато лице физички нападнало полициски службеник. Лицето веднаш по нападот било приведено, но пред да биде внесено во службено возило дошло ...

Двајца скопјани физички нападнале полициски службеник

24Инфо - 12.01.2019

МВР информира дека вчера околу 21 часот на улицата Димитрие Чуповски во близина на Порта Македонија, едно непознато лице физички нападнало полициски службеник. Лицето веднаш по нападот било приведено, но пред да биде внесено во службено возило дошло ...

МВР: Близнаците од „Пука Козметика" нападнаа полицаец

Press24 - 13.01.2019

Македонското Министерство за внатрешни работи информираше дека околу 21 часот на улицата Димитрие Чуповски во близина на Порта Македонија, едно непознато лице физички нападнало полициски службеник.

Драма синоќа кај „Порта Македонија”, претепан полицаец

Нетпрес - 12.01.2019

Околу 21.20 часот на улицата „Димитрие Чуповски“ во близина на Порта Македонија, едно непознато лице физички нападнало полициски службеник. Лицето било приведено, но пред да биде внесено во службено возило дошло друго лице, кое исто така физички ...