TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Закерберг тврди дека не се онесвестил на џиу-џицу турнир, сега се појави снимка (ВИДЕО)

Канал5 - 07.06.2023

Марк Закерберг на почетокот на мај настапи на турнир во џиу-џицу, каде што се покажа доста добро, освојувајќи два златни и еден сребрен медал. Но, според извештајот на Њујорк Тајмс објавен минатата сабота, милијардерот доста се мачел на мечот во кој ...

Македонска гордост во Италија – „златниот“ Христијан Николов прв на меѓународен турнир во Фиренца во бразилско ...

ММС - 06.06.2023

Дваесет и четири годишниот штипјанец, Христијан Николов е уште еден од многуте Македонци кои својата успешна животна приказна ја пишуваат далеку од својата земја. Игра на судбината го одведе Николов во Италија каде во потрага за подобри услови за ...