TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Емотивна одлука на родителите на Ејми Вајнхаус: Нејзините лични предмети се најдоа на аукција

Вечер Прес - 13.10.2021

Речиси 800 лични предмети на Ејми Вајнхаус, вклучително и краткиот фустан што го носеше британската пејачка на нејзиниот последен концерт, беа понудени на аукција. Зелено-црниот фустан и чантичката „москино“ со која добитничката на Греми наградата ...

Родителите на Ејми вајнхаус ги распродаваат нејзините лични предмети

Канал5 - 13.10.2021

Скоро 800 предмети на Ејми Вајнхаус, вклучително и краткиот фустан што го носеше покојната британска пејачка на последниот концерт, ќе бидат понудени на продажба на аукција. Се очекува зелено-црниот фустан и чантата во облик на срце Мошино, со која ...

Фустани на Ејми Вајнхаус ќе се продаваат на аукција

MTM - 13.10.2021

Речиси 800 лични предмети и парчиња облека на починатата британска пејачка Ејми Вајнхаус, вклучувајќи го и краткиот фустан што го носеше на последниот концерт, ќе се најдат на аукција. Се очекува зелено-црниот фустан и чантата Москино во форма на ...