TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Грција од утре дозволена музика во кафеаните и кафулињата, а од 1 јули без полициски час

Вечер Прес - 10.06.2021

Од утре во Грција ќе може да се пушта музика во кафеаните и кафулињата, кои и понатаму ќе работат само во надворешните делови и само за посетители кои седат на маса, а на настаните на отворено се зголемува капацитетот од 50 на 75 отсто.

Грција го скратува времетраењето на полицискиот час на три и пол часа

Канал5 - 10.06.2021

Континуираниот пад на бројот на нови пациенти со корона вирусот од сабота ќе донесе пократок полициски час од три и пол часа. Воедно ќе има и поголемо отворање на установите, изјави заменик министерот за цивилна заштита, Никос Хардалиас.

Грција воведува нови мерки кои ќе ги израдуваат туристите

Слободен Печат - 10.06.2021

Грција полека но сигурно ги олабавува рестрикциите за заштита од Ковид-19, но од 12ти Јуни започнуваат нови мерки, кои ќе бидат во корист на туристите. Заменик министерот за управување со кризни ситуации, Никос Хардалис ги соопшти новите мерки кои ...

Се трча ли последниот круг против коронавирусот

Н.Македонија - 10.06.2021

Иако пандемијата не е завршена, сепак успехот на кампањата за вакцинација раѓа надеж. Повеќе земји низ Европа, меѓу кои Франција, Германија, Холандија, Шпанија, Грција, Италија, но и други, полека ги олабавуваат рестрикциите, но сето тоа е ...

Нови мерки во Грција од 12 јуни

Кајгана - 10.06.2021

Иако е задолжително носење заштитни маски, Грција постепено ги олеснува епидемиолошките мерки. Заменикот на министерот за цивилна заштита и управување со кризни ситуации Никос Хардалис соопшти дека од 12 јуни почнуваат да важат новите мерки.

Од сабота нови мерки за туристите во Грција: Од јули можно укинување на полицискиот час

Lider - 10.06.2021

Иако во Грција сè уште важи обврската за носење маски, земјата полека ги олеснува епидемиолошките мерки. Заменик министерот за цивилна заштита и управување со кризи, Никос Хардалис, најави дека новите мерки ќе стапат на сила на 12 јуни.

Mузиката се враќа во угостителските објекти во Грција, скратен полицискиот час

24Инфо - 10.06.2021

Иако во Грција сè уште важи обврската за носење маски, земјата полека ги олеснува епидемиолошките мерки. Заменик министерот за цивилна заштита и управување со кризи, Никос Хардалис, најави дека новите мерки ќе стапат на сила на 12 јуни.

Музиката се враќа во угостителските објекти во Грција, полицискиот час е скратен

Н.Македонија - 10.06.2021

Иако во Грција сè уште важи обврската за носење маски, земјата полека ги олеснува епидемиолошките мерки. Заменик-министерот за цивилна заштита и управување со кризи, Никос Хардалис, најави дека новите мерки ќе стапат на сила на 12 јуни.

Нови мерки во Грција: Музиката се враќа во угостителските објекти, полицискиот час е скратен

Press24 - 10.06.2021

Иако во Грција сè уште важи обврската за носење маски, земјата полека ги олеснува епидемиолошките мерки. Заменик министерот за цивилна заштита и управување со кризи, Никос Хардалис, најави дека новите мерки ќе стапат на сила на 12 јуни.

Нови мерки во Грција: музиката се враќа во угостителските објекти, полицискиот час е скратен

Денар - 10.06.2021

Иако во Грција сè уште важи обврската за носење маски, земјата полека ги олеснува епидемиолошките мерки. Заменик-министерот за цивилна заштита и управување со кризи, Никос Хардалис, најави дека новите мерки ќе стапат на сила на 12 јуни.

Нови мерки во Грција: Музиката се враќа во угостителските објекти, полицискиот час е скратен

Точка - 10.06.2021

Иако во Грција сè уште важи обврската за носење маски, земјата полека ги олеснува епидемиолошките мерки. Заменик министерот за цивилна заштита и управување со кризи, Никос Хардалис, најави дека новите мерки ќе стапат на сила на 12 јуни.

Ова се новите мерки во Грција – ќе стапат на сила на 12 јуни

Бизнис Вести - 10.06.2021

Грција ќе го скрати ноќниот полициски час и ќе дозволи музика во отворените делови на локалот од 12 јуни, објавија тамошните власти. Бидејќи епидемијата полека се смирува, мерките за превенција за ширење на короната полека се олеснуваат во Грција.

Во Грција нови олеснителни мерки – стапуваат на 12. јуни!

Екран - 10.06.2021

Грција од 12. јуни ќе го скрати ноќниот полициски час и ќе дозволи музика во отворените делови на локалот, објавија тамошните власти. Бидејќи епидемијата полека се смирува, мерките за превенција за ширење на короната полека се олеснуваат во Грција.

Ако планирате патување, треба ова да го знаете: Италија, Франција, Германија ги олабавуваат мерките

Република - 09.06.2021

Нова серија олабавувања на мерките има во Европа. Италијанските ресторани и барови се отворени од 1 јуни, а услугата со храна е повторно дозволена. На спортските стадиони е дозволено присуство на гледачи до 25 проценти од капацитетот.

Се скратува полицискиот час во Грција, а од 1 јули целосно се укинува

Zoom - 09.06.2021

Од сабота полицискиот час во Грција ќе биде пократок и ќе почнува во 01.30 часот, наместо 00.30 како што беше досега, а на угостителските објекти ќе им биде дозволено да пуштаат музика, соопшти попладнево заменик министерот за цивилна заштита на ...

Се скратува полицискиот час во Грција, а од 1 јули целосно се укинува

MakPress - 09.06.2021

Од сабота полицискиот час во Грција ќе биде пократок и ќе почнува во 01.30 часот, наместо 00.30 како што беше досега, а на угостителските објекти ќе им биде дозволено да пуштаат музика, соопшти попладнево заменик министерот за цивилна заштита на ...

Од сабота се менува полицискиот час во Грција

Бизнис Вести - 10.06.2021

Од сабота полицискиот час во Грција ќе биде пократок и ќе почнува во 01.30 часот, наместо 00.30 како што беше досега, а на угостителските објекти ќе им биде дозволено да пуштаат музика, соопшти попладнево заменик министерот за цивилна заштита на ...

Од 1 јули се укинува полицискиот час во Грција, а од сабота ќе има музика во угостителските објекти

еМагазин - 10.06.2021

Од сабота полицискиот час во Грција ќе биде пократок и ќе почнува во 01.30 часот, наместо 00.30 како што беше досега, а на угостителските објекти ќе им биде дозволено да пуштаат музика, соопшти заменик министерот за цивилна заштита на Грција, , јави ...

Одлични вести за туристите: Од 1 јули целосно се укинува полицискиот час во Грција

Скопје инфо - 10.06.2021

Од сабота полицискиот час во Грција ќе биде пократок и ќе почнува во 01.30 часот, наместо 00.30 како што беше досега, а на угостителските објекти ќе им биде дозволено да пуштаат музика, соопшти попладнево заменик министерот за цивилна заштита на ...