TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: „Бомба“ на Блажевски – распука од 30 метри и даде гол од слободен!

Gol.mk - 15.09.2021

Фудбалерите на Вардар стигнаа до предност на гостувањето кај Победа во Прилеп (0-1), во шеснаестинафиналето на Купот на Македонија. По атрактивно прво полувреме со доста шанси, по паузата Дејан Блажевски успеа да направи спектакл.

„БОМБАААА“: Дејан Блажевски со гол каков ретко се гледа го носи Вардар до водство против Победа во Прилеп (ВИДЕО)

Екипа - 15.09.2021

Вардар има предност на гостувањето против Победа во Прилеп во 1/16-финалето од Купот на Македонија. Во 54. минута „црвено-црните“ дојдоа до предност со феноменалниот гол на Дејан Блажевски кој испрати вистинска „бомба“ кон противничкиот гол директно ...

„Проектил“ од слободен удар на Блажевски против Победа 🎥

Спортски - 15.09.2021

Победа и Вардар во фантастична атмосфера го играат натпреварот од Купот на Македонија, а до предност стигна Вардар и тоа со фантастичен гол на Дејан Блажевски од слободен удар. Голот за водсво Блажевски го постигна во 53.

Проектил на Блажевски од слободен удар за водство на Вардар (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.09.2021

Вардар води со 1-0 против Победа во рамки на македонскиот Куп, откако Блажевски постигна спектакуларен гол во 53. минута, и тоа директно од слободен ...