TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ботас: Не знаев зошто Розберг отстапи, ама сфатив како е кога имате „нож под вратот“

Gol.mk - 29.01.2022

Валтери Ботас ја заврши својата авантура во Мерцедес, каде што имаше епизодна улога и беше втор возач зад Луис Хамилтон. Финецот често добиваше наредби да го пропушти својот тимски колега, како и да му помага во текот на трките, а сега реши да ...

Хорнер: Би сакал да се врати неверојатниот Хамилтон

Екипа - 28.01.2022

Првиот човек на Ред Бул, Кристијан Хорнер изјави дека би сакал Луис Хамилтон и следната сезона да биде дел од Формула 1 шампионатот во болидот на Мерцедес. Во последно време многу се говори за тоа дека седумкратниот шампион може да ја заврши ...

Борас загубил многу пари поради Луис Хамилтон

Вечер Прес - 28.01.2022

Возачот на Алфа Ромео, Валтери Ботас, откри дека останал без одредени бонуси во текот на минатата сезона во Мерцедес, а причината за тоа е што неговиот тогашен клупски колега Луис Хамилтон ја загуби шампионската трка против Макс Верстапен од Ред Бул.

Мерцедес подготвува освета ако Хамилтон замине од Формула 1

Вечер Прес - 28.01.2022

Од Луис Хамилтон се уште нема нути трага, ниту глас. Новиот претседател светската автомобилистичка федерација, Мохамед Бен Сулајем, објави дека конечниот извештај за контроверзната трка во Абу Даби ќе биде направен дури на 18 март, два дена пред ...

Хамилтон не ја освои титулата, Ботас останал без одредени бонуси

Макфакс - 28.01.2022

Возачот на Алфа Ромео, Валтери Ботас, открил дека минатата сезона во Мерцедес останал без одредени бонуси. Финецот не заработил дополнителни пари бидејќи Луис Хамилтон не успеа да ја освои шампионската титула.

Хорнер: Би сакал неверојатниот Хамилтон да вози и оваа сезона

Макфакс - 28.01.2022

Кристијан Хорнер, првиот човек на Ред Бул, рекол дека би сакал да го види Луис Хамилтон и во претсотјната сезона во болидот на Мерцедес. Медиумите шпекулираат дека Хамилтон би можел да се повлече од Формула 1.

Шефот на Ред Бул: Би сакал да се врати Хамилтон

Локално - 28.01.2022

Кристијан Хорнер, првиот човек на Ред Бул изјави дека би сакал да го види Луис Хамилтон зад воланот на Мерцедес следната сезона. Во последно време многу се зборува дека седумкратниот светски шампион би можел да ја заврши кариерата по случувањата во ...

Формула 1 ќе има нов начин на менаџирање на трките, Маси ќе биде жртвуван?

MTM - 27.01.2022

Формула 1-шампионатот ќе има целосно нова структура за менаџирање на трките во обид да се избегне нова контроверзија како на последната трка од минатата сезона во Абу Даби, тврди Би-би-си.

Шампионски: Ферстапен ќе вози со златна кацига, го менува и бројот 33 (ВИДЕО)

Екипа - 27.01.2022

Макс Ферстапен во драматичнa завршница на ГН на Абу Даби стигна до својата прва титула во Формула 1 шампионатот, а холандскиот возач во новата сезона во која ќе атакува на продолжување на шампионската низа ќе има и нов изглед.

Хорнер: Би сакал неверојатниот Хамилтон да вози и оваа сезона

Точка - 28.01.2022

Кристијан Хорнер, првиот човек на Ред Бул, рекол дека би сакал да го види Луис Хамилтон и во претстојната сезона во болидот на Мерцедес. Медиумите шпекулираат дека Хамилтон би можел да се повлече од Формула 1.

Хамилтон не ја освои титулата, Ботас останал без одредени бонуси

Точка - 28.01.2022

Возачот на Алфа Ромео, Валтери Ботас, открил дека минатата сезона во Мерцедес останал без одредени бонуси. Финецот не заработил дополнителни пари бидејќи Луис Хамилтон не успеа да ја освои шампионската титула.