TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гери Невил контра Роналдо: Разочаран сум од неговото однесување

TopSport - 06.08.2022

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Гери Невил побара од својот поранешен соиграч Кристијано Роналдо да ја преземе контролата на неговата иднина, признавајќи дека е разочаран од неговото однесување летово по неизвесноста околу останувањето во ...

Кин: Агентот на Роналдо заборавил да вметне важна клаузула во договорот

Дерби - 05.08.2022

Ситуацијата со Кристијано Роналдо и Манчестер Јунајтед се уште не е целосно разрешена, а притисокот станува се поголем поради фактот што викендов почнува и новата сезона во Премиер лигата.

Жесток напад врз Португалецот: Ми се гади од однесувањето на Роналдо!

Sport 1 - 05.08.2022

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, Гери Невил, уште еднаш ги нападна фудбалерите кои сега настапуваат за неговиот некогашен тим, а најмногу на удар му беше Кристијано Роналдо. Легендарниот дефанзивец изјави дека е недозволиво така голема да ...

Невил вели дека му се гади од однесувањето на Роналдо и додава: Сер Алекс Фергусон знаеше како треба

24Фудбал - 05.08.2022

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Гери Невил вели дека му се гади од однесувањето на Кристијано Роналдо ова лето и смета дека „ѓаволите“ треба да му дозволат на напаѓачот да замине.

Невил: Ми се гади од однесувањето на Роналдо!

СуперСпорт - 05.08.2022

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Гери Невил повторно ги критикува поранешните соиграчи, а овој пат негова „жртва“ е Кристијано Роналдо. Невил вели дека Португалецот прави проблеми во соблекувалната, а тоа е недозволиво за голема ѕвезда.

Понуда за Роналдо пристигнала само од Саудиска Арабија

TopSport - 05.08.2022

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо ќе остане во Манчестер Јунајтед, иако тоа не е по негова желба. Сепак, за него во клубот не пристигнала ниту една официјална понуда, освен од неименуван клуб од Саудиска Арабија кој нудеше пари за рекорден ...

Невил: Ми се гади од однесувањето на Роналдо, игра разни игри во соблекувалната

Локално - 05.08.2022

Однесувањето на Кристијано Роналдо во последните денови и недели, како и неговата желба да го напушти Манчестер Јунајтед, не им се допаѓа на многу легенди на овој клуб. Меѓу нив е и поранешниот капитен Гери Невил.

Крај на сагата: Роналдо останува во Јунајтед, понуда пристигнала само од Саудиска Арабија

Спортски - 04.08.2022

Како што стојат работите Кристиано Роналдо ќе остане во Манчестер Јунајтед, иако тоа не е по негова желба. „Атлетик“ пренесува дека заминувањето на Роналдо сега кога се врати на тренинзите, пред самиот почеток на Премиер лигата е скоро невозможно.

Понуда за Роналдо пристигнала само од Саудиска Арабија

Макфакс - 05.08.2022

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо ќе остане во Манчестер Јунајтед, иако тоа не е по негова желба. Сепак, за него во клубот не пристигнала ниту една официјална понуда, освен од неименуван клуб од Саудиска Арабија кој нудеше пари за рекорден ...

Невил: Ми се гади од однесувањето на Роналдо

Спортски - 05.08.2022

Однесувањето на Кристиано Роналдо во последните недели, како и неговата желба да го напушти Манчестер Јунајтед, не им се допаѓа на многу легенди на овој клуб. Поранешниот капитен Гери Невил без влакна на јазикот го коментираше однесувањето на ...

Крај на драмата: Роналдо не оди никаде – останува во Манчестер Јунајтед

Таратур - 05.08.2022

Како што стојат работите Кристиано Роналдо ќе остане во Манчестер Јунајтед, иако желбата му беше да го напушти клубот. „Атлетик“ пренесува дека заминувањето на Роналдо сега кога се врати на тренинзите, пред самиот почеток на Премиер лигата е скоро ...

Понуда за Роналдо пристигнала само од Саудиска Арабија

Точка - 05.08.2022

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо ќе остане во Манчестер Јунајтед, иако тоа не е по негова желба. Сепак, за него во клубот не пристигнала ниту една официјална понуда, освен од неименуван клуб од Саудиска Арабија кој нудеше пари за рекорден ...

Гери Невил без влакна на јазикот: Ми се гади од однесувањето на Кристиано Роналдо

Таратур - 05.08.2022

Однесувањето на Кристиано Роналдо во последните недели, како и неговата желба да го напушти Манчестер Јунајтед, не им се допаѓа на многу легенди кои го носеле култниот дрес на „Црвените ѓаволи“.

Невил вели дека му се гади од однесувањето на Роналдо и додава: Сер Алекс Фергусон знаеше како треба

МКД - 05.08.2022

Поранешниот капитен на Манчестер јунајтед, Гери Невил вели дека му се гади од однесувањето на Кристијано Роналдо ова лето и смета дека „ѓаволите" треба да му дозволат на напаѓачот да замине.

Роналдо останува во Јунајтед, понуда пристигнала само од Саудиска Арабија

Екипа - 05.08.2022

Кристијано Роналдо веројатно и следната сезона ќе остане во Манчестер Јунајтед, иако тоа не е негова желба. Ова лето е мачно за Португалецот, откако неговиот агент не успеа да му договори трансфер во клуб кој игра во ЛШ.