TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Триумф на 18-годишната Били Ајлиш на Греми наградите

Сакам да кажам - 27.01.2020

Поп пејачката Били Ајли триумфираше на доделувањето на музичките награди Греми, освојувајќи пет стауетки , меѓу кои за најдобар млад уметник и за песна на годината. Осумнаесетгодишната американска пејачка исто така доби Греми за најдобар албум, и ...

Били Ајлиш освои четири главни Греми награди

Нетпрес - 27.01.2020

Тинејџерската ѕвезда Били Ајлиш доминурапе во неделата освојувајќи ја престижната музичка награда Греми во четири главни категории: за најдобар албум, најдобра песна, снимка на годината и најдобар нови изведувач, што ретко се случува на доделување ...

Што добиваат музичарите кога ќе освојат Греми?

Оff.net - 27.01.2020

Изразено во долари, наградите Греми кои штотуку се поделија по 62-ри пат, носат нула долари. Што не значи дека не се исплатат. За разлика од Нобеловите и некои други награди, Греми не се придружени со мрсни чекови.

Камила Кабејо го расплака татко ѝ: Сите музички настапи на 62-рото доделување на Греми наградите

Црнобело - 27.01.2020

Од Деми Ловато и Били Ајлиш, па сè до Алиша Кис и Камила Кабејо, на сцената ги видовме најголемите музички ѕвезди на денешницата. Во продолжение можете да погледнете како изгледаше атмосферата за време на ...

Били Ајлиш доминираше на Греми наградите

Опсервер - 27.01.2020

– Во Лос Анџелес синоќа беа доделени Греми наградите, а церемонијата помина во знакот на смртта на легендарниот кошаркар Коби Брајант. Церемониајта почна со едноминутно молчење за Брајант, а главната програма ја отворија пејачките Лизо и Алиша Киз ...

Младата Били Ајлиш апсолутен победник на Греми – „растури“ во сите главни категории

Локално - 27.01.2020

Церемонијата на доделување на Греми наградите се одржа во Стејплс-центарот во Лос Анџелес, а музичарите оваа година се бореа за златниот грамофон во повеќе од 80 категории. Младата музичка ѕвезда Били Ајлиш ги зема наградите во најпрестижните ...

Афера го тресе доделувањето на Греми : Организаторката е суспендирана поради сексуално злоставување

Канал5 - 26.01.2020

Лицо, Били Ајлиш и Лил Нас Х се подготвени за неделните Греми награди, што ги тресе голем скандал , откако е суспендирана организаторката. Само неколку дена пред доделувањето на наградата, Дебора Дуган, раководител на Recording Academy , поднесе ...

Били Ајлиш сакала да се самоубие

Репортер - 25.01.2020

Тинејџерската ѕвезда, Били Ајлиш, во интервју за „Ци-би-ес“, откри дека во 2018 година паднала во депресија, па неколку пати размислувала за самоубиство. Во интервјуто, 18-годишната пејачка, раскажала дека не можела да се носи со славата и сè што ѝ ...

Били Ајлиш доминираше на Греми наградите

Курир - 27.01.2020

Во Лос Анџелес синоќа беа доделени Греми наградите, а церемонијата помина во знакот на смртта на легендарниот кошаркар Коби Брајант. Церемонијата почна со едноминутно молчење за Брајант, а главната програма ја отворија пејачките Лизо и Алиша Киз кои ...

Били Ајлиш доминираше на Греми наградите

Кајгана - 27.01.2020

Лос Анџелес, 27 јануари 2020 (МИА) – Во Лос Анџелес синоќа беа доделени Греми наградите, а церемонијата помина во знакот на смртта на легендарниот кошаркар Коби Брајант. Церемонијaта почна со едноминутно молчење за Брајант, а главната програма ја ...

Били Ајлиш доминираше на Греми наградите

А1 On - 27.01.2020

Во Лос Анџелес синоќа беа доделени Греми наградите, а церемонијата помина во знакот на смртта на легендарниот кошаркар Коби Брајант. Церемониајта почна со едноминутно молчење за Брајант, а главната програма ја отворија пејачките Лизо и Алиша Киз кои ...

Доделувањето на „Греми“ почна со трибјут за Коби Брајант

Република - 27.01.2020

Во Лос Анџелес синоќа беа доделени Греми наградите, а церемонијата помина во знакот на смртта на легендарниот кошаркар Коби Брајант. Церемониајта почна со едноминутно молчење за Брајант, а главната програма ја отворија пејачките Лизо и Алиша Киз кои ...