TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Квалификации за ЕП 2020: БиХ ја испушти Италија, Германија ја распарчи Естонија

Нова ТВ - 11.06.2019

Ниту најдоброто издание на фудбалската репрезентација на БиХ во квалификациите за ЕП 2020 не беше доволно за триумф против Италија во Торино. Избраниците на Роберт Просинечки одлични тргнаа на „Јуве арена“ и поведоа по прекрасната акција и погодокот ...

Италија тешко против БиХ, сигурни победи на Германија, Франција и Белгија (ВИДЕО)

Екипа - 11.06.2019

Репрезентатицијата на Италија стигна до нова победа во квалификациите за пласман на Европското првенство 2020, откако на домашен терен потешко од очекуваното ја совлада одличната Босна и Херцеговина со 2-1.

Франција со „покер“ за Андора, Германија ја растури Естонија (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.06.2019

Германија во четвртото коло од квалификациите за Евро 2020 буквално ја растури Естонија (8-0), а убедлива победа запиша и Франција на гостувањето кај Андора со 4-0. Германците немаа милост кон Естонија, па во првото полувреме постигнаа дури пет ...

ВИДЕО: Германија со ОСУМ гола ја „уништи“ Естонија, рутински победи за Франција и Белгија

Gol.mk - 11.06.2019

Фудбалерите на Германија го забележаа највисокиот триумф во квалификацискиот циклус за претстојното Европско првенство во 2020 година, откако пред својата публика со убедливи 8-0 славеа на дуелот против Естонија.

Ерменија ја освои Атина, Италија направи пресврт против БиХ, Германија ја наполни Естонија (видео)

SportMedia - 11.06.2019

По вчерашните возбудувања во квалификациите за ЕП 2020, денеска продолжија натпреварите од 4.коло во кое, за разлика од синоќа, вечерва имаше неколку изненадувања. Како прво ќе го издвоиме резултатот од Атина. Грција изгуби од Ерменија со 1:3.

Чудно но вистиното: Германија даде гол од слободен удар после 12 години!

SportMedia - 11.06.2019

Германија вечерва во Мајнц ја демолира Естонија со 8:0, а Марко Ројс беше стрелец на два гола од кој едниот беше интересен по многу нешта. Во 37. минута Ројс го погоди голот на противникот директно од слободен удар.

Евро 2020: Инсиње за победа на Италијанците над БиХ, Германците со осум „парчиња“ за Естонија (видео)

TopSport - 11.06.2019

Италија стигна до тешко извојувана 2:1 победа над Босна и Херцеговина за да остане со совршен скор и по четири кола во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, продолжувајќи го „препородот“ под водство на Роберто Манчини по неуспехот ...

Евро 2020: Инсиње за победа на Италијанците над БиХ, Германците со осум „парчиња“ за Естонија (видео)

Макфакс - 11.06.2019

Италија стигна до тешко извојувана 2:1 победа над Босна и Херцеговина за да остане со совршен скор и по четири кола во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, продолжувајќи го „препородот“ под водство на Роберто Манчини по неуспехот ...

Квалификации за ЕП: Победи на Италија и Германија

Сител - 12.06.2019

Италија стигна до тешко извојувана 2:1 победа над Босна и Херцеговина за да остане со совршен скор и по четири кола во квалификациите за Европското првенство во 2020 година, продолжувајќи го „препородот“ под водство на Роберто Манчини по неуспехот ...