TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роналдо останува во Јувентус, за дел од играчите се претпоставува дека ќе го напуштат тимот

А1 On - 08.04.2020

Кристијано Роналдо, Матаис де Лихт и Џорџо Киелини по крајот на сезоната ќе останат во Јувентус, пренесува италијански „Тутоспорт“. Според изворот, 100 отсто е сигурно дека освен споменатите тројца, во тимот ќе останат и Родриго Бентанкур и Мерих ...

Роналдо, Де Лихт и Киелини остануваат во Јувентус

+инфо - 08.04.2020

Кристијано Роналдо, Матаис де Лихт и Џорџо Киелини по крајот на сезоната ќе останат во Јувентус, пренесува италијански „Тутоспорт“. Според изворот, 100 отсто е сигурно дека освен споменатите тројца, во тимот ќе останат и Родриго Бентанкур и Мерих ...

Роналдо, Де Лихт и Киелини остануваат во Јувентус

Опсервер - 08.04.2020

Торино, 8 април 2020 () – Кристијано Роналдо, Матаис де Лихт и Џорџо Киелини по крајот на сезоната ќе останат во Јувентус, пренесува италијански „Тутоспорт“. Според изворот, 100 отсто е сигурно дека освен споменатите тројца, во тимот ќе останат и ...

Роналдо, Де Лихт и Киелини остануваат во Јувентус

MakPress - 09.04.2020

Кристијано Роналдо, Матаис де Лихт и Џорџо Киелини по крајот на сезоната ќе останат во Јувентус, пренесува италијански „Тутоспорт“. Според изворот, 100 отсто е сигурно дека освен споменатите тројца, во тимот ќе останат и Родриго Бентанкур и Мерих ...

Роналдо сепак останува во Јувентус

Република - 09.04.2020

Кристијано Роналдо, Матаис де Лихт и Џорџо Киелини по крајот на сезоната ќе останат во Јувентус, пренесува италијански „Тутоспорт“. Според изворот, 100 отсто е сигурно дека освен споменатите тројца, во тимот ќе останат и Родриго Бентанкур и Мерих ...