TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Здружението на граѓани акционери на Топлификација реагираат дека ќе има процесна постапка

24 Вести - 24.09.2021

Бизнисот на Адора инженеринг, на Чифлиганец, се проширува и во топлинската енергија. За околу 9.3 милиони евра, Чифлиганец, ја купува „Топлификација“која е во стечај, информацијата ја потврди и стечајниот управник на „Топлификација“ Богољуб ...

Чифлиганец за „Локално“: На лицитацијата понудивме највисока цена за АД Топлификација

Локално

Чифлиганец нуди 9,3 милиони евра купување на компанијата Топлификација што е во стечај

Телма

Адора инженеринг за 9,3 милиони евра ја купи Топлификација: Топланите Исток и Запад одат кај градежната компанија

Фактор

Чифлиганец влегува во бизнисот со топлинска енергија – „Адора“ го купи имотот на „Топлификација“ во стечај за 9,3 милиони евра

Независен

Адора го купи имотот на Топлификација за 9,3 милиони евра

Фокус

Бизнисот со топлинска енергија оди во домашни раце: Чифлиганец за 9,3 милиони евра ја купува Топлификација

Точка

МКД Слободен Печат Република 24Инфо Бриф 360 степени Сакам да кажам Денешен

Имотот на „Топлификација“ е проценет на 17,7 милиони евра без ДДВ, Чифлиганец ја купува за 9,3 милиони со ДДВ

Телма - 24.09.2021

Имотот на Топлификација кој го купи „Адора“ на Чифлиганец за 9,3 милиони евра со ДДВ е проценет на 17,7 милиони евра без ДДВ. Во огласот за јавната лицитација стои дека покрај Топланите Исток и Запад земјшитето, опремата и машините, Адора ја добива ...

Имотот на „Топлификација“ е проценет на 17,7 милиони евра без ДДВ, Чифлиганец ја купува за 9,3 милиони со ДДВ

Скопје24

Кој ќе дистрибуира парно греење за скопјани?

Сител

Околу 380 згради ќе останат без парно доколку навреме не се отстранат дефектите

Слободен Печат

Ивор Мицковски: Чифлиганец ја купува Топлификација, очекувајте ширење на квадратурата

Република

„Адора“ ја купува скопска „Топлификација“, презема голем дел од производството на топлинска енергија

Мета

„Адора“ со понуда од 9,3 милиони евра за скопска „Топлификација“

Мета

„Вредноста на Топлификација е 30 милиони евра“, остра рекација на акционерите откако Чифлиганец ја купува за 9 милиони

Скопје1 - 24.09.2021

Здружението на граѓани кои се акционери во „Топлификација“, која ја купува бизнисменот Ванчо Чифлиганец реагира на продажбата. Тие велат дека до 2017 година, акцинонерското друштво имало позитивни финансиски резултати, што е единствен случај во ...

Вредноста на Топлификација е 30 милиони евра: остра рекација на акционерите откако Чифлиганец ја купува за 9 милиони

Република

Здружението на граѓани акционери во Топлификација : Проценетата вредност на Топлификација АД е над 30 милиони евра

Локално

Акционери на „Топлификација“: Во тек се повеќе процесни постапки за стечајот на компанијата и на ТЕ ТО

Независен

Здружение на граѓани акционери во Топлификација излегоа со информација во врска со преземањето од страна на Адора

Денар

Реакција на Топлификација

Фокус

Реакција на Топлификација

Либертас

Слободен Печат 360 степени

Бислимовски за „Студио 10“: Компаниите се подготвени за грејната сезона

24 Вести - 24.09.2021

Започнува грejната сезона, колку сме подготвени? На оваа тема во „Студио 10“ разговараше директорот на Реулаторната Комисија Марко Бислимовски. „Во средата одржавме состанок со компаните кои вршат снабдување со топлониска енергија, од најголемиот ...

Бислимовски: Компаниите се подготвени за грејната сезона

Нетпрес

Бислимовски: Граѓаните да бидат спокојни за претстојната грејна сезона

Скопје инфо

Бислимовски уверува: Граѓаните да бидат спокојни за грејната сезона

Независен

Бизнисот со топлинска енергија оди во домашни раце – Адора инженеринг на јавна лицитација за 9,3 милиони евра го купи ...

Банкарство.мк - 24.09.2021

Адора инженеринг по пат на јавна лицитација, за 9,3 милиони евра, ги купи Топланите Исток и Запад и најголемиот дел од останатиот имот на Топлификација АД, која е во стечај. Со оваа купопродажба успешно се завршува стечајната постапка на ова ...

Н. Бизнисот со топлинска енергија оди во домашни раце – Адора инженеринг на јавна лицитација за 9,3 милиони евра го купи имотот на Топлификација АД во стечај

ММС

Продадени топланите Исток и Запад за 9,3 милиони евра

Вечер Прес

Адора инженеринг на јавна лицитација за 9,3 милиони евра го купи имотот на Топлификација АД во стечај

Локално

Бизнисот со топлинска енергија оди во домашни раце – Адора инженеринг на јавна лицитација за 9,3 милиони евра го купи имотот на Топлификација АД во стечај

Денар

Адора инженеринг на јавна лицитација за 9,3 милиони евра го купи имотот на Топлификација АД во стечај

еМагазин

Бизнисот со топлинска енергија оди во домашни раце, „Адора инженеринг“ на јавна лицитација за 9,3 милиони евра го купи имотот на „Топлификација“ АД во стечај

Нетпрес

Бизнис Вести +инфо Либертас Опсервер Р.С.Европа ММС