TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Срушена е теоријата на заговор: Еве на кој начин се вее знамето на Месечината

Фактор - 23.02.2021

Националната администрација за воздухопловство и вселена на САД (НАСА) одлучи да ги предизвика сите оние што веруваат во една од теориите на заговор. - Мислите дека не слетавме на Месечината? Или дека Земјата е рамна плоча? Истражуваме која било од ...

Американската војска сака да гради фабрики на Месечината

Кајгана

Најважните прашања за најамбициозната мисија на Марс досега

Окно

НАСА ги објави првите звуци снимени на Марс како и видео од моментите пред слетувањето на роверот „Истрајност“

Мета

ВИДЕО: НАСА со нова објава, еве како роверот слета на Марс

Курир

Први снимки од слетувањето на Марс: НАСА објави што забележа микрофонот на роверот при спуштање до Црвената планета (ВИДЕО)

Press24

НАСА објави видео од слетувањето на Марс

Независен

360 степени Опсервер Денешен +инфо iPortal OhridNews Frontline MakPress

Што би се случило ако астронаутите се обидат да слетаат на Јупитер?

Факултети - 23.02.2021

Најдобар начин да истражиме нов свет е ако астронаутите слетаат на него. Затоа луѓето испратија вселенски летала на Месечината, Венера, Марс, месечината на Сатурн, Титан, и други планети. Но, постојат неколку места во Сончевиот Систем што никогаш ...

Иднината на вселената може да зависи од самоуништувачките сателити

Факултети - 22.02.2021

Ако ја комерцијализираме вселената, треба да ја одржуваме чиста Каде и да одат луѓето, ги следат машините. Од 50-тите години наваму човештвото испрати сателити подлабоко во вселената отколку што можеше да се замисли - вклучително и на Месечината, ...