TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Савехоф одигра моќно прво полувреме и го реши Кокс на отворањето на ЛШ!

Gol.mk - 11.09.2019

Тимот на Савехоф со победа ја стартуваше новата сезона на Лигата на шампионите, откако на отворањето на елитата на ЕХФ на гости го совлада тимот на Кокс . Во рамки од групата Ц, во која се натпреварува и македонскиот Еурофарм Работник , шведскиот ...

Денеска почнува Лигата на шампионите. Распоред и сатница на првото коло

РК Металург - 11.09.2019

Денеска почнува новата сезона во Лигата на шампионите, каде Македонија ќе ја претставуваат екипите на Вардар и на Еурофарм Работник. . Распоред и сатница: 11.09.2019 г., 19.00 ч.: Кокс – Савехоф (Ц) 12.09.2019 г., 20.15 ч.

Савехоф се загреа за мечот со Еурофарм Работник, го доби скандинавското дерби во Финска

24 Ракомет - 11.09.2019

На отварањето на новата сезона од Лигата на шампони во машка конкуренција екипата на Савехоф славеше како гост против шампионот на Финска, Кокс со 30:25 во меч во кој победникот беше решен после првите 30 минути.

Почнува новата сезона во Лигата на шампионите, Вардар го брани големиот трофеј

МКД - 11.09.2019

Со натпреварот меѓу Кокс и Савехоф денеска започнува новата сезона во ракометната Лига на шампиони во која Вардар го брани трофејот. Вардар минатата сезона по втор пат седна на највисокиот европски ракометен трон, трофејот во Лигата на шампионите е ...

Савехоф им испрати порака на битолчани на стартот на ЛШ

SportMedia - 11.09.2019

Новата сезона во Лигата на шампионите и официјално стартуваше денеска со меч од Ц во која се наоѓа и вториот македонски претставник, Еурофарм Работник. Ниту домашниот терен не беше доволен за Фински Кокс да дојде до триумф, Савехоф беше доминантен ...

Вардар ја брани круната во Лигата на шампионите, Кокс и Савехоф ја креваат завесата

24 Ракомет - 11.09.2019

Натпреварот меѓу Кокс и Савехоф ќе ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите во машка конкуренција. Ова е средба од Групата Ц каде што се наоѓа и Еурофарм Работник, кој ќе дебитира в недела на домашен терен.

Група Ц: ЛШ по 14 години се враќа во Битола, Спортинг и Савехоф први фаворити!

Gol.mk - 11.09.2019

Од финскиот град Рихимаки вечерва започнува последната сезона на ракометната Лига на шампиони во овој формат – со 28 екипи. Финскиот шампион Кокс пред својата публика ќе го пречека Савехов од Шведска , во натпревар кој се игра во рамки од групата Ц, ...

ЛШ почнува од Финска, сите го сонуваат тронот на Вардар

Екипа - 11.09.2019

Со денешниот натпревар меѓу Кокс и Савехоф и официјално ќе биде означен стартот на новата сезона во Лигата на шампионите, во кој Вардар ќе ја има улогата на бранител на трофејот. „Црвено-црните“ приредија сензација откако лани стигнаа до втората ...

Стартува последната сезона од Лигата на шампионите каква што ја знаеме

SportMedia - 11.09.2019

Фински Кокс и Савехоф во рамките од групата Ц, се екипите кои ќе ја отворат новата сезона во Лигата на шампионите, во последното издание од актуелниот формат. Двата тима, кои се противници на Еурофарм Работник ќе ја отворат новата деветмесечна ...

Вечерва почнува 60-та трка за европската титула

Н.Македонија - 11.09.2019

Со денешниот меч (19 ч.) од групата Ц, помеѓу финскиот првак Кокс и шведскиот шампион Савехов, почнува 27-та сезона во Лигата на шампионите (ЛШ) или 60-та вкупно (заедно со Купот на шампионите, кој се играл од 1956 до 1992 година) во најсилното ...

Почнува ракометната Лига на шампионите во која Вардар ја брани титулата

iPortal - 11.09.2019

Со натпреварот меѓу финскиот Кокс и шведскиот Савехов, од групата Ц, денеска (19 ч.) почнува новото издание од ракометната машка Лига на шампионите. Македонија и во ова издание ќе биде претставувана со две екипи, актуелниот европски првак Вардар и ...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Нова сезона во Лигата на шампионите се отвора во Финска

24 Ракомет - 11.09.2019

Со натпреварот меѓу Кокс и Савехоф стартува новата сезона во Лигата на шампионите во машка конкуренција. Овој дуел ја отвора сезоната во која Вардар ќе ја брани титулата освоена во Келн во последниот шампионат и дефинитивно ова ќе биде интересен ...