TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лапорта има „пеколен план“, Барселона влегува во трката за Мбапе!

Екипа - 22.10.2021

Шпанскиот гигант Барселона ќе се вклучи во борбата за потписот на Килијан Мбапе. И покрај постојаните информации за тешката финансиска состојба на „каталонците“, Жоан Лапорта има во план да донесе вистинско засилвуање во тимот.

Требаше да играат заедно во Барселона: Меси инсистира Агуеро да дојде во ПСЖ

Курир - 22.10.2021

Големата ѕвезда на Пари Сен Жермен, Лионел Меси, го повика раководството на клубот да направи размена со неговиот поранешен тим Барселона. Според „Ел Национал“, причина за тоа е неговото големо пријателство со Серхио Агуеро.

Икарди и поставил неколку смешни услови на Ванда Нара за да се врати во ПСЖ

24Фудбал - 22.10.2021

Медиумите од Аргентина пренесуваат дека Мауро Икарди и Ванда Нара се уште не ги испеглале недоразбирањата, напаѓачот на ПСЖ поставил неколку услови за да продолжат со нормален живот и тој да се врати на обврските во ПСЖ.

Барса го „краде“ Мбапе пред носот на Реал Мадрид

Спортски - 22.10.2021

Еден од најдобрите светски фудбалери, Килијан Мбапе, најверојатно ќе го напушти ПСЖ на крајот на сезоната како слободен агент. Реал Мадрид веќе подолго време преговара со Французинот и важи како фаворит за неговиот потпис, но сега во траката се ...

„Сапуницата“ си го направи своето, Меси побара од ПСЖ да биде продадена ѕвездата на тимот

Спортманија - 22.10.2021

Ваквиот расплет на настаните е сосема очекуван по тоа што се случуваше изминативе денови Мауро Икарди веќе не е посакуван во соблекувалната на ПСЖ. Аргентинските медиуми трврдат дека Лео Меси му кажал на тренерот Маурицио Покетино да го продаде ...

Во ред е, сè е до почит!

Вечер Прес - 22.10.2021

И покарај лошата игра во поголемиот дел од натпреварот, противникот имаше предност до 67 минута, францускиот гигант ПСЖ со 3:2 го доби третиот натпревар од групната фаза во Лигата на шампиони, против германскиот бундеслигаш РБ Лајпциг.

Реал Мадрид подготвил пари за Икарди, двапати можел да го купи, но Ванда му пресудила!

СуперСпорт - 22.10.2021

Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди и неговата сопруга Ванда Нара се во центар на јавноста бидејќи таа објави порака во која порача дека фудбалерот ја изневерил. Во меѓувреме беше откриено и со кого, па сега не е познато што ќе се случи со брачниот ...

Меси побарал од управата на ПСЖ да продаде една од ѕвездите!?

Sport 1 - 22.10.2021

Лионел Меси минатото лето пристигна во ПСЖ од Барселона и не му требаше долго време за да стане главна ѕвезда во францускиот тим. Меси пред неколку дена постигна два гола за ПСЖ во пресвртот против Лајпциг и покажа дека конечно се прилагодил на ...

Меси прецртал еден соиграч и бара од ПСЖ да се ослободи од него

Дерби - 22.10.2021

Трансферот на Лионел Меси во ПСЖ беше неочекуван, но тоа нема да ја спречи големата фудбалска ѕвезда да наметне свој авторитет во соблекувалната и влијание врз раководството на клубот. Од Франција веќе стигнуваат шпекулации дека Меси не комуницира ...

Меси прецртал еден соиграч и бара од ПСЖ да се ослободи од него

Курир - 22.10.2021

Трансферот на Лионел Меси во ПСЖ беше неочекуван, но тоа нема да ја спречи големата фудбалска ѕвезда да наметне свој авторитет во соблекувалната и влијание врз раководството на клубот. Од Франција веќе стигнуваат шпекулации дека Меси не комуницира ...

Меси прецртал еден соиграч и бара од ПСЖ да се ослободи од него

Zoom - 22.10.2021

Трансферот на Лионел Меси во ПСЖ беше неочекуван, но тоа нема да ја спречи големата фудбалска ѕвезда да наметне свој авторитет во соблекувалната и влијание врз раководството на клубот. Од Франција веќе стигнуваат шпекулации дека Меси не комуницира ...

Не е задоволен од неговите постапки: Меси побарал од управата на ПСЖ да продаде една ѕвездите на тимот

Дриблинг - 22.10.2021

Лионел Меси се уште главна тема во светот на фудбалот, откако летово од Барселона замина во ПСЌ, а нормално не му требаше многу да стане ѕвезда во тимот. Во Лигата на шампионите постигна два гола за ПСЖ во пресвртот против Лајпциг и покажа дека ...

Меси прецртал еден соиграч и бара од ПСЖ да се ослободи од него

Точка - 22.10.2021

Трансферот на Лионел Меси во ПСЖ беше неочекуван, но тоа нема да ја спречи големата фудбалска ѕвезда да наметне свој авторитет во соблекувалната и влијание врз раководството на клубот. Од Франција веќе стигнуваат шпекулации дека Меси не комуницира ...

Икарди и поставил неколку „смешни“ услови на Ванда Икарди за да се врати во ПСЖ

Курир - 22.10.2021

Медиумите од Аргентина пренесуваат дека Мауро Икарди и Ванда Икарди се уште не ги испеглале недоразбирањата, напаѓачот на ПСЖ поставил неколку услови за да продолжат со нормален живот и тој да се врати на обврските во францускиот клуб.

Ќе има ново, поинакво Ел Класико: Реал и Барселона ќе „војуваат“ за Мбапе

Спортманија - 22.10.2021

„Кралскиот“ клуб летово го посакуваше во своите редови, и сè уште е најголем фаворит за ангажман, но, сега добива конкуренција од најголемиот ривал Двата најтрофејни шпански клубови Барселона и Реал Мадрид во недела од 16:15 часот ќе го одиграат ...

Ќе има ново, поинакво Ел Класико: Реал и Барселона ќе „војуваат“ за Мбапе

Курир - 22.10.2021

„Кралскиот“ клуб летово го посакуваше во своите редови, и сè уште е најголем фаворит за ангажман, но, сега добива конкуренција од најголемиот ривал Двата најтрофејни шпански клубови Барселона и Реал Мадрид во недела од 16:15 часот ќе го одиграат ...

Ќе има ново, поинакво Ел Класико: Реал и Барселона ќе „војуваат“ за Мбапе

Zoom - 22.10.2021

„Кралскиот“ клуб летово го посакуваше во своите редови, и сè уште е најголем фаворит за ангажман, но, сега добива конкуренција од најголемиот ривал Двата најтрофејни шпански клубови Барселона и Реал Мадрид во недела од 16:15 часот ќе го одиграат ...

Се колнам во ќерка ми дека немам ништо со неа

Вечер Прес - 22.10.2021

Во последните денови многу светски медиуми пишуваа за евентуалниот развод на Мауро Икарди и Ванда Нара. Славниот фудбалски пар помина низ тешки моменти поради наводната афера што Мауро ја имаше со актерката Марија Еугенија Суарез.

Барселона го краде Мбапе на Реал Мадрид, му нуди 90 милиони евра само за потпис?

Слободен Печат - 21.10.2021

Килијан Мбапе изминатото лето беше на прагот на остварување на сонот да го облече дресот на Реал Мадрид, но ПСЖ ги доби понудите на „кралскиот клуб“, а сега има најави дека Французинот може да заврши во друг шпански гигант.

Желба или реалност? Барселона ќе му го украде Мбапе на Реал Мадрид?!

Sport 1 - 21.10.2021

Иако веќе со месеци се најавува како сигурно доаѓањето на лето на француската суперѕвезда Килијан Мбапе во Реал Мадрид, наводно како што најавуваат шпански медиуми со наслов „бомба“ - офанзивното крило ќе заврши во Барселона.

Марка: Се потврдија предвидувањата на Реал Мадрид за Икарди

24Фудбал - 21.10.2021

Аргентинскиот напаѓач се поврзуваше со Реал Мадрид подолг период, но ништо од тоа не се оствари, па на крајот заврши во редовите на ПСЖ. Бракот помеѓу напаѓачот на ПСЖ, Мауро Икарди и неговата сопруга, која воедно е негов агент, Ванда Нара е во ...

Килијан Мбапе требаше да потпише за Барселона, но претседателот на клубот тогаш направи голема грешка

Sport M - 21.10.2021

Шпанскиот весник АС денеска објави дека Барселона ќе се обиде да го доведе Килијан Мбапе во своите редови. Наводно, каталонскиот гигант ќе се обиде да го доведе Мбапе во летниот преоден рок каде нема да има потреба да му плати никакво обештетување ...

Неверојатно: Барса му нуди на Мбапе 90 милиони евра само за потпис!

SportMedia - 21.10.2021

Попладнево шпански „АС“ лансираше навистина голема “бомба“. Имено според еден од највлијателните весници во таа земјам Барселона му нуди или имала намера да му понуди на Килијан Мбапе, мега – ѕвездата на ПСЖ, дури 90 милиони евра само за потпис и со ...

Бомба од Шпанија: Мбапе пристигнува, но не во Реал Мадрид?

Sport M - 21.10.2021

Еден од најдобрите светски фудбалери, Килијан Мбапе, би можел да ги напушти редовите на ПСЖ на крајот од сезоната. Договорот со францускиот репрезентативец со ПСЖ истекува на крајот на оваа сезона, а бидејќи тој не потпиша нов, се поизвесно е ...

Бомба од Шпанија: Мбапе пристигнува, но не во Реал Мадрид?

Спортклуб - 21.10.2021

Еден од најдобрите светски фудбалери, Килијан Мбапе, би можел да ги напушти редовите на ПСЖ на крајот од сезоната. Договорот со францускиот репрезентативец со ПСЖ истекува на крајот од оваа сезона, а бидејќи тој не потпиша нов, се поизвесно е ...

Крај на сапуницата: Ванда му прости на Мауро Икарди

Слободен Печат - 21.10.2021

Ванда Нара одлучи да му прости на сопругот Мауро Икарди за наводното неверство. Таа го обвини својот сопруг за недолично однесување, а со објавата на социјалните мрежи исто така навести дека бракот нема да се распадне.

Мбапе покажал почит кон Меси: "Тој е најдобриот играч на светот"

Точка - 21.10.2021

Францускиот напаѓач Килијан Мбапе рекол дека Лионел Меси бил првиот изведувач на пеналот во ПСЖ и дека Аргентинецот во мечот против Лајпциг дозволил да шутира втор пенал, кој во судското продолжение го промашил.

Ванда конечно му прости на Мауро, но упати една жестока порака

Спортманија - 21.10.2021

По неколкудневната драма, љубовната сапуница заврши со среќен крај Ванда Нара се врати во Париз и најверојатно повторно ќе му се врати на Мауро Икарди. Ова е епилогот на неколкудневната љубовна сапуница меѓу најпопуларниот пар во фудбалот.

Мбапе се „извади од памет“ во тунелот🎥

Спортски - 20.10.2021

Килијан Мбапе одигра одличен меч синоќа против Лајпциг, но пред самиот старт имаше урнебесна реакција во тунелот. Играчите на двата тима беа опуштени во тунелот, а камерата ги улови Меси, Мбапе, Верати и Хакими како разговараат, а во еден момент се ...