TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четвртиот пакет антикризни мерки е во вкупна вредност од 470 милиони евра

Канал5 - 27.09.2020

Премиерот Зоран Заев го промовираше четвртиот пакет на антикризни мерки, кој владата го усвои денеска. Пакетот е во вкупна вредност од 470 милиони евра и содржи 31 мерка. Премиерот Заев изјави никој не е заборавен.

Еве се кој ќе може да земе пари и кој го опфаќа четвртиот пакет мерки

Поглед - 27.09.2020

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во придружба на заменик-претседателите и министрите од економските ресори, одржа прес-конференција на која беше презентиран четвртиот пакет економски мерки за ревитализирање на ...

🔴 ВО ЖИВО: Презентација на четвртиот пакет економски мерки

ТВ21 - 27.09.2020

Претседателот на Владата Зоран Заев на прес конференција го презентира четвртиот пакет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19. На прес-конференцијата се присутни и заменик-претседателот задолжен за економски прашања, ...

4 пакет антикризни мерки: Финансиска поддршка за туристичките агенции, станоиздавачите, водичите, рестораните, даночни ...

OhridNews - 27.09.2020

Владата денеска го усвои четвртиот пакет антикризни мерки, кои на пресконференција ги образложи премиерот Зоран Заев. Меѓу друготто, новиот пакет маерки предвидува поддршка на туристичкиот и угостителскиот сектор, како и законски измени за поддршка ...

Бесими: Мерките во четвртиот пакет потаргетирани – попогодените од кризата ќе имаат поголема поддршка

ТВ21 - 27.09.2020

Финансиска поддршка за задржување на работните места,бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните банки се дел од мерките од новиот, четврт пакет.

Заев го презентираше новиот пакет мерки: Поддршка за исплата на плати за три месеци

ММС - 27.09.2020

Претседателот на Владата Зоран Заев на прес конференција денеска го презентираше четвртиот пакет на економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19. „Четвртиот сет мерки е директна помош за економската и социјалната сигурност ...

Во живо: Премиерот ќе го презентира 4-от пакет антикризни мерки

OhridNews - 27.09.2020

На пресконференција што ќе се одржи денеска (13:15ч.), премиерот на Владата Зоран Заев ќе го презентитра 4-от пакет антикризни мерки. ...

(Видео) Прес-конференција на премиерот Зоран Заев за четвртиот пакет економски мерки

Независен - 27.09.2020

Проследете ја прес-конференцијата на претседателот на Владата Зоран Заев, закажана за 13:15 часот, на која ќе биде презентиран четвртиот пакет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19.

(Живо)Прес-конференција на претседателот на Владата Зоран Заев за презентација на економски мерки

Либертас - 27.09.2020

На пресконференција што ќе се одржи денеска (13:15ч.), премиерот на Владата Зоран Заев ќе го презентитра 4-от пакет антикризни мерки. Четвртиот пакет економски мерки, којшто денеска ќе го усвои Владата, е континуитет на претходните и продолжува со ...

ВО ЖИВО: Заев ќе ги презентира новите антикризни мерки

Фактор - 27.09.2020

Следете ја во живо прес конференцијата на која ќе бидат објавени мерките од четвртиот антикризен пакет. Прес конференцијата треба да почне во 12.30 часот. Мерките ќе ги соопшти претседателот на Владата Зоран Заев, а на пресот ќе бидат присутни и ...

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на Заев за презентација на четвртиот пакет економски мерки

iPortal - 27.09.2020

Проследете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на Владата Зоран Заев за презентација на четвртиот пакет економски ...

Премиерот Зоран Заев закажа прес конференција

Centar - 27.09.2020

Прес-конференција на претседателот на Владата Зоран Заев за презентирање на четвртиот пакет економски мерки Денеска со почеток во 12:30 часот претседателот на Владата Зоран Заев ќе има прес-конференција за презентирање на четвртиот пакет економски ...

(ВО ЖИВО) Заев го презентира четвртиот пакет економски мерки

Република - 27.09.2020

Претседателот на Владата, Зоран Заев, го презентира четвртиот пакет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на Ковид-19. ...

(ВО ЖИВО) Прес конференција на премиерот Зоран Заев за четвртиот пакет економски мерки за ревитализирање на економијата ...

Бриф - 27.09.2020

Погледнете ја во живо прес конференцијата на која претседателот на Владата, Зоран Заев ќе го презентира четвртиот пакет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19.

Утрински преглед на вести: Четвртиот пакет мерки тежок 350 милиони евра денеска пред Влада, ИКТ индустријата значително ...

Frontline - 27.09.2020

ЧЕТВРТИОТ пакет економски мерки тежок 350 милиони евра , денеска пред Владата. ИКТ индустријата значително задоволни од новиот пакет економски мерки на Владата. ЗАСЕГА нема потреба од нови мерки, бројката на новодијагностицирани стабилизирана на ...

Владата го подготвува четвртиот пакет антикризни мерки за граѓаните и компаниите, досега, со бескаматни кредити се ...

Магазин - 27.09.2020

Владата предводена од СДСМ, во првите недели од избувнувањето на пандемијата со коронавирусот, реагираше веднаш со суштински мерки и политики за ублажување на негативните последици врз економијата.

ИКТ индустријата значително задоволни од новиот пакет економски мерки на Владата

Frontline - 27.09.2020

Четвртиот пакет економски мерки е тежок 350 милиони евра и е продолжение на претходните три пакети и сублимирање на анализите направени преку консултациите со сите засегнати чинители во општеството, со цел опфатот во овој пакет да биде насочен кон ...

Картички за невработени, субвенции за фирмите: Денеска четвртиот пакет антикризни мерки

Фактор - 27.09.2020

Платежни картички за пензионери и невработени ќе бидат дел од новите мерки кој денеска ќе биде усвоен и презентиран. Вкупно 350 милиони евра ќе вреди четвртиот пакет економски мерки со кој Владата ќе се обиде да им помогне на фирмите и на граѓаните ...

Владата треба да ја донесе одлуката за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

MakPress - 27.09.2020

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Денеска одлука за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

Слободен Печат - 27.09.2020

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Владата треба да ја донесе одлуката за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

Опсервер - 27.09.2020

– Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Владата треба да ја донесе одлуката за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

Бизнис Вести - 27.09.2020

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Владата треба да ја донесе одлуката за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

24Инфо - 27.09.2020

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Владата треба да ја донесе одлуката за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

Сител - 27.09.2020

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Владата денес одлучува за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

Локално - 27.09.2020

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Владата треба да ја донесе одлуката за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

iPortal - 27.09.2020

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Владата денеска ќе одлучува за четвртиот пакет мерки, поддршка на плати за последниот квартал

МКД - 27.09.2020

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Владата треба да ја донесе одлуката за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

ММС - 27.09.2020

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Владата треба да ја донесе одлуката за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

Вечер Прес - 27.09.2020

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Владата треба да ја донесе одлуката за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

Канал5 - 27.09.2020

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

ИКТ индустријата задоволни од новиот пакет економски мерки на Владата

CivilMedia - 27.09.2020

„Остнуваат на сила мерките за субвенции на плата, одложено плаќање на ДДВ, без каматни кредити за оштетени компании и многу друг. Следен чекор е предлог четвртиот сет на мерки да бидат усвоени од страна на Парламентот следната недела со цел дел од ...

Владата треба да ја донесе одлуката за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

Press24 - 27.09.2020

М ерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Владата треба да ја донесе одлуката за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

Бриф - 27.09.2020

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Владата треба да ја донесе одлуката за четвртиот пакет економски мерки тежок 350 милиони евра

24 Вести - 27.09.2020

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја донесе Владата. Во петокот беше одржан последниот состанок на економските тим министри и ...

Бесими: Попогодените од кризата ќе имаат поголема поддршка

Независен - 27.09.2020

Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните банки се дел од мерките од новиот, четврт пакет.

Бесими: Мерките во четвртиот пакет потаргетирани – попогодените од кризата ќе имаат поголема поддршка

4NEWS - 27.09.2020

Финансиска поддршка за задржување на работните места,бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните банки се дел од мерките од новиот, четврт пакет.

Бесими за етничките вработувања: И во Гугл главниот извршен директор е од Индија

Фактор - 27.09.2020

Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните банки се дел од мерките од новиот, четврт пакет.

Бесими: Мерките во новиот пакет ќе имаат подобро таргетирање и ќе се водат според начелото за транспарентност

Локално - 27.09.2020

Финансиска поддршка за задржување на работните места,бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните банки се дел од мерките од новиот, четврт пакет.

Бесими: Попогодените од кризата ќе имаат поголема поддршка со четвртиот пакет мерки

Слободен Печат - 27.09.2020

Финансиска поддршка за задржување на работните места,бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните банки се дел од мерките од новиот, четврт пакет.

Кога Индиец може да биде главен извршен директор на Гугл, може и вработување по етнички клуч

+инфо - 27.09.2020

Бесими вели дека квалитетот ќе биде пресуден за вработување на пазарот на труд, но и дека ќе се промовираат различности. Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно ...

Бесими: Мерките во четвртиот пакет потаргетирани – попогодените од кризата ќе имаат поголема поддршка

Вечер Прес - 27.09.2020

Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните банки се дел од мерките од новиот, четврт пакет.

Бесими: Попогодените од кризата ќе имаат поголема поддршка

ММС - 27.09.2020

Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните банки се дел од мерките од новиот, четврт пакет.

Бесими: Мерките во четвртиот пакет потаргетирани – попогодените од кризата ќе имаат поголема поддршка

iPortal - 27.09.2020

Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните банки се дел од мерките од новиот, четврт пакет.

Бесими за етничките вработувања: И во Гугл главниот извршен директор е од Индија

Сител - 27.09.2020

Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните банки се дел од мерките од новиот, четврт пакет.

БЕСИМИ: Поголема поддршка за попогодените од Ковид-19

Денешен - 27.09.2020

Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните банки се дел од мерките од новиот, четврт пакет.

ВО ЖИВО: Прес-конференција во Владата за четвртиот пакет економски мерки

Слободен Печат - 27.09.2020

Прес-конференција на премиерот Зоран Заев за презентирање на четвртиот пакет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19. На прес-конференцијата ќе бидат присутни и заменик-претседателот задолжен за економски прашања, ...

Прес-конференција во Владата за четвртиот пакет економски мерки (во живо)

Опсервер - 27.09.2020

Скопје, 27 септември 2020 () – Прес-конференција на премиерот Зоран Заев за презентирање на четвртиот пакет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19. На прес-конференцијата ќе бидат присутни и заменик-претседателот ...

Бесими: Мерките во четвртиот пакет потаргетирани – попогодените од кризата ќе имаат поголема поддршка

MakPress - 27.09.2020

Финансиска поддршка за задржување на работните места, бескаматни кредити со грант компонента и државна гаранта шема за полесно земање кредити од комерцијалните банки се дел од мерките од новиот, четврт пакет.

Прес-конференција во Владата за четвртиот пакет економски мерки (ВО ЖИВО)

Локално - 27.09.2020

Прес-конференција на премиерот Зоран Заев за презентирање на четвртиот пакет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19. На прес-конференцијата ќе бидат присутни и заменик-претседателот задолжен за економски прашања, ...

(ВО ЖИВО) Заев го презентира четвртиот пакет економски мерки

Магазин - 27.09.2020

Претседателот на Владата, Зоран Заев, го презентира четвртиот пакет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на ...