TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Битиќи: Не верувам дека можевме повеќе во справувањето со енергетската криза

360 степени - 23.09.2022

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, не верува дека Владата можела да направи нешто повеќе во справувањето со енергетската криза.

Битиќи во Вин Вин на Телма: Јагленот кој сакаме да го обезбедиме е за да нема нарушување во производството на електрична енергија

Телма

Битиќи: Сега го гледаме резултатот од 30 години неинвестирање во енергетскиот сектор

Нова ТВ

Битиќи до Мицкоски: Како ја оштетуваме државата ако вишоците струја ги продаваме за шест пати повисока цена

Нова ТВ

Битиќи: Земјите од ЕУ полесно се носат со кризата од земјите кои се надвор од големите сојузи

Centar

Битиќи: Субвенционираме 80 отсто од цената на струјата за граѓаните

Press24

Битиќи до Мицкоски: Како ја оштетуваме државата ако вишоците струја ги продаваме за шест пати повисока цена

Frontline

Frontline Локално Frontline Бриф 24Инфо Бриф Нова ТВ Слободен Печат

Битиќи: За субвенционирана цена на регулираниот пазар на струја исплатени 240 милиони евра

Zoom - 22.09.2022

Владата досега за субвенционираната цена на струја на регулираниот пазар исплати 240 милиони евра. Сите домашни капацитети се ставени во фунцкија за поголемо производство. Владата е посветена на обезбедување доволно енергенси за претстојната зима, ...

Македонија во минус, Албанија целосно зелена, БиХ произведува струја и за извоз

Р.С.Европа

Цената на струјата во Европа ќе скокне на над 500 евра за мегават-час

Факултети

Македонија е најзависна земја на Балканот, увезува една третина од струјата што ја троши

Фокус

Македонија е најзависна земја на Балканот, увезува една третина од струјата што ја троши

Република

Македонија е најзависна балканска земја од увозот на струја

Денешен

Македонија е најзависна земја на Балканот, увезува една третина од струјата што ја троши

Либертас

Либертас Бизнис Вести Фокус Република Во Центар Н.Македонија Независен

Трка со времето во потрага по договор за гас и струја

Глас на Америка - 22.09.2022

Владините претставници продолжуваат со посети на соседните држави и државите во регионот во потрага по енергенси и струја. Во игра влегува и набавка од Турција откако не се постигна договор за цената на струјата која би ја купувале од Бугарија.

Регулаторна најавува блок тарифи и за индустријата, Бислимовски ветува дека скопјани ќе имаат парно греење

Сител

Бизнисот незадоволен од најавените тарифи за фирмите

Алсат-М

Бислимовски кажа дали би можело да се очекува поскапување на струјата до крајот на годинава

Алсат-М

Блок тарифи за струјата и за компаниите

Алсат-М

Можно е воведување блокови за плаќање на струја и кај малите потрошувачи

Локално

Дали до Нова година во Македонија може повторно да се зголеми цената на струјата?

4NEWS

Press24 Слободен Печат Република Локално Денешен Вечер Прес Deutsche Welle