TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Audi доби нов дизајнер

Automedia - 13.01.2021

Филип Ремерс е новиот главен дизајнер за надворешноста на моделите на Audi. По најавеното заминување на Андреас Минт во B entley, Инголштат објави кој ќе биде неговиот наследник. За надворешниот дизајн на моделите на Audi во иднина ќе биде одговорен ...

Audi – рекорден квартал

Авто Магазин - 13.01.2021

Иако продажбата на светско ниво падна за скоро 150.000 примероци на 1.692.773 возила (минус 8,3 проценти), компанијата го прогласи последниот квартал за најдобар во изминатата година. Вкупно 505.583 автомобили од марката беа испорачани од почетокот ...

Фолксваген забележа значителен пад на продажбата на возила во 2020 година

Акцент - 13.01.2021

Германскиот производител на автомобили Фолксваген (VW) продаде 15,1 процент помалку патнички возила во кризната 2020 година отколку една година порано, покажува извештајот објавен во вторникот.

Audi ја заврши годината со најуспешниот квартал во историјата

Automedia - 12.01.2021

Инголштат испорача над половина милион возила меѓу октомври и декември, тоа е историски рекорд за Audi. Ефектна завршница на една од годините што имаа најнегативен ефект не само врз автомобилската бранша.