TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Сител - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Владата го назначи Виктор Димовски за директор на Агенцијата за национална безбедност

Сакам да кажам - 11.06.2019

Владата денешната седница за директор на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) го назначи Виктор Димовски, досегашен државен секретар во Министерството за надворешни работи. Димовски, кој ќе ја предводи новоформираната Агенцијата за национална ...

Поранешен амбасадор директор на Агенцијата за национална безбедност

Р.С.Европа - 11.06.2019

На чело на Агенција за национална безбедност застанува Виктор Димовски, досегашен државен секретар во Министерството за надворешни работи. Оваа одлука е донесена на денешната владина седница.

Виктор Димовски назначен за директор на новата Агенција за национална безбедност

Нова ТВ - 11.06.2019

Виктор Димовски, досегашниот државен секретар во МНР ќе биде директор на новата Агенција за национална безбедност. Изборот на Димовски е предлог на премиерот, како што предвидува новото законско решение за АНБ, што ќе ја замени досегашната УБК.

Виктор Димовски е нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Фокус - 11.06.2019

Некогашниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност, дознава „Фокус“. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера како дипломат.

Виктор Димовски назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност

Макфакс - 11.06.2019

Владата на редовната седница за директор на Агенцијата за национална безбедност го назначи Виктор Димовски. Тој досега ја извршуваше функцијата државен секретар во Министерството за надворешни работи.

Виктор Димовски на чело на Агенцијата за национална безбедност

Алсат-М - 11.06.2019

Поранешниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност. Димовски е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од 20 години дипломатско искуство.

Виктор Димовски застанува на чело на Агенцијата за национална безбедност

ММС - 11.06.2019

Актуелниот државен секретар во МНР, Виктор Димовски застанува на чело на Агенцијата за национална безбедност – одлучи Владата на денешната седница. Веќе дваесет години, Димовски гради дипломатска кариера, а во изминатиот период тој беше амбасадор во ...

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Денешен - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Владата го назначи Виктор Димовски за директор на Агенцијата за национална безбедност

Press24 - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Виктор Димовски назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност

Точка - 11.06.2019

Владата денешната седница за директор на Агенцијата за национална безбедност (АНБ) го назначи Виктор Димовски, досегашниот државен секретар во Министерството за надворешни работи. Димовски, кој ќе ја предводи новоформираната Агенцијата за национална ...

Виктор Димовски назначен за за директор на Агенцијата за национална безбедност, прифатена и оставката на Ѓоко Котевски

Скопје1 - 11.06.2019

Владата на редовната 139-та седница за директор на Агенцијата за национална безбедност го назначи Виктор Димовски, досегашен државен секретар во Министерството за надворешни работи. Истовремено, Владата ја констатираше оставката на директорот на ...

Виктор Димовски на чело на Агенцијата за национална безбедност

Тера - 11.06.2019

Виктор Димовски, досегашниот државен секретар во МНР ќе биде директор на новата Агенција за национална безбедност. Изборот на Димовски е предлог на премиерот, како што предвидува новото законско решение за АНБ, што ќе ја замени досегашната УБК.

Владата потврди: Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

PressingTV - 11.06.2019

Од Владата за Пресинг ТВ потврдија дека некогашниот прв разузнавач, актуелен државен секретар во МНР, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност. Претходно Пресинг Тв го контактираше Димовски, кој само кусо ни ...

Виктор Димовски назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност

Н.Македонија - 11.06.2019

Владата на редовната седница за директор на Агенцијата за национална безбедност го назначи Виктор Димовски. Тој досега ја извршуваше функцијата државен секретар во Министерството за надворешни работи.

Димовски на чело на Агенцијата за национална безбедност

Слободен Печат - 11.06.2019

Во периодот од 2007 до 2009 година Димовски беше директор на Агенцијата за разузнавање. Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност. Димовски е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од 20 години ...

Владата го назначи Виктор Димовски за нов директор на Агенцијата за национална безбедност

MakPress - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Новиот директор на Агенцијата за национална безбедност е Виктор Димовски

Република - 11.06.2019

Некогашниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност, дознава „ Фокус “. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера како дипломат.

Виктор Димовски назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност

Press24 - 11.06.2019

Поранешниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност. Димовски е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од 20 години дипломатско искуство.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Независен - 11.06.2019

Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница. Виктор Димовски од 2017 година беше државен секретар во Министерството за надворешни работи.

Фокус: Виктор Димовски е нов директор на Агенцијата за национална безбедност

iPortal - 11.06.2019

Некогашниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност, дознава „ Фокус “. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера како дипломат.

Виктор Димовски е нов директор на Агенцијата за национална безбедност

+инфо - 11.06.2019

Поранешниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност. Димовски е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од 20 години дипломатско искуство.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

24 Вести - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за Национална Безбедност

Курир - 11.06.2019

Некогашниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност, дознава „ Фокус “. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера како дипломат.

Дипломатот Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

еМагазин - 11.06.2019

На денешната седница на Владата, Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност. Тој е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од 20 години дипломатско искуство.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Телма - 11.06.2019

Виктор Димовски, досегашен државен секретар во Министерството за надворешни работи, денеска е именуван за директор на Агенцијата за национална безбедност. Димовски е доктор на политички науки и дипломат од кариера со повеќе од 20 години искуство.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

МКД - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за Национална Безбедност

Нетпрес - 11.06.2019

Некогашниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност, дознава „ Фокус “. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера како дипломат.

Виктор Димовски, директор на Агенцијата за национална безбедност

24Инфо - 01.09.2019

Директорот на Агенцијата за национална безбедност Виктор Димовски, денеска во Владата на РСМ одржа прес-конференција по повод стартот на работата на Агенцијата и првиот работен ден. Во продолжение на соопштението ви го пренесуваме неговото обраќање ...

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

MTM - 11.06.2019

Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница. Виктор Димовски од 2017 година беше државен секретар во Министерството за надворешни работи.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за Национална Безбедност

Точка - 11.06.2019

Некогашниот прв разузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбедност, дознава „Фокус“. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера како дипломат.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Вечер - 11.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Виктор Димовски нов директор на Агенцијата за национална безбедност

Опсервер - 12.06.2019

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор Димовски на оваа функција е донесена на редовната 139. владина седница.

Кој е Виктор Димовски, новиот директор на Агенцијата за национална безбедност

еМагазин - 12.06.2019

Владата го назначи дипломатот Виктор Димиовски за нов директор на Агенцијата за национална безбедност. Кој е Димиовски? Димовски од 2017 година беше државен секретар во Министерството за надворешни работи.