TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТВ ДУЕЛ: Ковачевски се охрабрил да излезе на јавен мегдан со Мицкоски, но медиумските советници го советувале дека не е ...

Денешен - 30.09.2022

Премиерот и лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски сакал да ја прифати фрлената ракавица од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за ТВ дуел, но советниците го советувале дека не е подготвен за тоа.

Директорот Васко Ковачевски го повика Мицкоски веднаш да ги контактира компаниите што ги нашол со поевтини мазут и гас за да достават понуди до ЕСМ

Сакам да кажам

Планот за справување со кризата на Мицкоски е обичен сублимат на изјавите на премиерот Ковачевски, велат од СДСМ

360 степени

Бектеши прифаќа средба со Мицкоски за енергетската криза

Телма

Мицкоски: Ковачевски да не дезертира – време е за дебата и за прифаќање на планот на ВМРО-ДПМНЕ за енергетската криза

360 степени

Мицкоски прашува зошто владата го одбива неговиот план, директорот Ковачевски му ги бара до среда контактите за поевтина струја

Слободен Печат

ЕСМ ги чека понудите на Мицкоски – Мицкоски: Количините ќе бидат двојно поевтини

ТВ21

Слободен Печат ТВ21 360 степени Алсат-М 24 Вести Макфакс Телма Локално

Ковачевски од ЕСМ бара Мицкоски да ги достави понудите до среда, Мицкоски се сомнева во корупција

Сител - 30.09.2022

Најдоцна до среда фирмите кои ги нуди лидерот на ВМРО ДПМНЕ за справување со енергетската криза да ги достават своите понуди до ЕСМ. Првиот човек на Електрани, Васко Ковачевски му постави рок и вели дека секоја понуда во насока на надминување на ...

Џафери ги искара и власта и ВМРО-ДПМНЕ за понудите на Мицкоски: Никој никому не му е поштар, си има Закон за јавни набавки

360 степени

Директорот на ЕСМ до Мицкоски: Јави им се на компаниите со кои имаш контакти и побарај да достават официјални понуди

360 степени

(Видео) Фирмите што ги нуди Мицкоски да ги достават понудите до среда, порача директорот на ЕСМ

Макфакс

Џафери за понудите на Мицкоски: Никој никому не му е поштар, си има Закон за јавни набавки

Локално

Ковачевски: Фирмите што ги нуди Мицкоски да ги достават понудите до среда

Канал5

ДИРЕКТОРОТ НА ЕСМ КОВАЧЕВСКИ МУ ИСПОРАЧА НА МИЦКОСКИ ЕДЕН КУП УСЛОВИ ЗА КОМПАНИИТЕ - ако можните снабдувачи ги исполнеле, од нив ќе сме купеле гас и мазут

Фактор

ММС Република Press24 А1 On ТВ21 Вечер Прес Нетпрес

СДСМ: Мицкоски најавената конструктивност да ја покаже во Собрание

А1 On - 30.09.2022

Потребна е работа а за дебатирања има време. Граѓаните очекуваат работа и резултати. Наместо празни зборови, Христијан Мицкоски најавената конструктивност треба да ја покаже внтрае во Собранието се вели во реакцијата на СДСМ на денешниот повик од ...

ПОТРЕБНА Е РАБОТА, А ЗА ДЕБАТИ ИМА ВРЕМЕ Партијата на Ковачевски му одговори на Мицкоски по повикот за ТВ-дуел

+инфо

СДСМ: Мицкоски најавената конструктивност да ја покаже во Собрание

Канал5

Мицкоски најавената конструктивност да ја покаже во Собрание, потребна е работа, за дебати има време

24Инфо

СДСМ: За дебати има време, Мицкоски да покаже конструктивност во Собранието

Макфакс

СДСМ за поканата на Мицкоски: Потребна е работа, за дебатирања има време

Press24

СДСМ за поканата на Мицкоски за ТВ-дуел: Потребна е работа а за дебатирања има време

Локално

Либертас Точка

Бектеши: Мицкоски јавно да ги каже контактите или да ги донесе во Министерството за економија

Сител - 30.09.2022

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска од собраниска говорница го повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски јавно да ги соопшти контактите за набавка на поевтини енергенси и да каже за кои компании се работи, за какви понуди и по кои ...

Бектеши: Мицкоски јавно да ги каже контактите или да ги донесе во Министерството за економија

Опсервер

Бектеши ќе му се јави на Мицкоски за да ги дознае фирмите кои нудат евтини енергенти

Независен

Бектеши може и лично да го побара Мицкоски, ги бара контактите за поевтина струја

Н.Македонија

Бектеши: Мицкоски јавно да ги каже контактите или да ги донесе во Министерството за економија

Канал5

Бектеши: Мицкоски јавно да ги каже контактите или да ги донесе во Министерството за економија

Zoom

Бектеши: Мицкоски јавно да ги каже контактите или да ги донесе во Министерството за економија

Frontline

Слободен Печат Вечер Прес Република

Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да не дезертира од дуел, како што тоа вообичаено го прави во својот живот

Курир - 30.09.2022

При денешната посета на општина Јегуновце, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на повикот за дуел со Ковачевски истакна дека владата и Ковачевски повторно молчат и повика уште еднаш на дебата на ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да не дезертира од дуел

А1 On

Мицкоски го повика Ковачевски да не дезертира од дуел: Да се соочиме пред граѓаните кој ја говори вистината, кој не

Слободен Печат

Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да не дезертира од дуел, како што тоа вообичаено го прави

Канал5

(Видео) Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да не дезертира од дуел, како што тоа вообичаено го прави во својот живот

Макфакс

Мицкоски: Го повикувам Ковачевски да не дезертира од дуел, како што тоа вообичаено го прави во својот живот

Press24

ГО ПОВИКУВАМ КОВАЧЕВСКИ ДА НЕ ДЕЗЕРТИРА ОД ТВ-ДУЕЛ Мицкоски остава премиерот да избере медиум, датум и време

+инфо

ТВ21 Н.Македонија Република Локално Либертас Точка MakPress MTM

ВМРО-ДПМНЕ бара Ковачевски да прифати и дебата со Мицкоски на тема енергетска криза

Скопје1 - 30.09.2022

Понудата за евтини енергенси стои, а дезертерот Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза, вели ВМРО-ДПМНЕ „Дезертерот Ковачевски да смогне сили и да го прифати планот на Мицкоски за обезбедување двојно ...

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ да ги достави контактите за набавка на евтина струја до ЕСМ

Република

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ да ги достави контактите за набавка на евтина струја до ЕСМ или до Министерството за економија

Frontline

ВМРО-ДПМНЕ: Понудата за евтини енергенси стои, а Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ: Понудата за евтини енергенси стои, а дезертерот Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

Курир

Понудата за евтини енергенси стои, а дезертерот Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Понудата за евтини енергенси стои, а Ковачевски да прифати и дебата со претседателот Мицкоски на тема енергетска криза

MTM

Нетпрес Локално Денешен Lider Канал5 MakPress