TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пике: Постои надеж да го убедиме Меси

Спортски - 27.11.2020

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике летово го убедуваше Лео Меси да остане на „Камп Ноу“ и успеа во тоа. Меси влезе во последната година од договорот, па Пике сега не е сигурен дали Аргентинецот ќе го продолжи договорот и ќе остане во Барселона.

Пике го убедува Меси да остане во Барса

TopSport - 27.11.2020

Жерард Пике јавно побара од Лионел Меси да размисли убаво и да остане во Барселона, бидејќи не сака да загуби уште еден клучен играч од неговата генерација по Луис Суарез. Меси летово се обиде да замине од Каталонија без отштета, велејќи дека ...

Пике најави нова летна драма во Барселона: Не знам дали Меси ќе остане

Спортманија - 27.11.2020

Стоперот во интервју за „Марка“ изјави дека бил тажен кога Суарес ги напуштил, а сега стравува дека истото може да го стори и најдобриот играч на Каталонците Џерард Пике најави нова летна драма во Барселона и во интервју за „Марка“ вели дека не е ...

Гвардиола за иднината на Агуеро во Сити: Заслужи сам да донесе одлука

Дерби - 27.11.2020

Искусниот напаѓач Серхио Кун Агуеро е во последната година, последните месеци од договорот со Манчестер Сити и останува отворено прашањето дали ќе остане во сегашната средина и по 2021 година.

Седум причини поради кои Меси би можел да дојде во Манчестер Сити

Gol.mk - 27.11.2020

Лионел Меси има договор со Барселона до крајот на актуелната сезона, а се повеќе се поврзува со трансфер во англискиот премиерлигаш Манчестер Сити. Ѕвездата на Барселона влезе во кавга со раководството пред стартот на оваа сезона и сакаше да си оди, ...

Мурињо тргнува по ѕвездата на Реал Мадрид, сензационален трансфер е на повидок

+инфо - 27.11.2020

Шпанецот би можел уште на лето да го направи сензационалниот трансфер и да заигра во Премиер лигата. Португалскиот стратег на кормилото на Тотенхем, Жозе Мурињо, сериозно размислува во своите редови да го доведе искусниот стопер и капитен на Реал ...

Можен трансфер: Серхио Рамос во јуни одново со Мурињо!?

SportMedia - 27.11.2020

Откако се уште нема официјално договор меѓу Флорентино Перез и Серхио Рамос околу продолжување на соработката, деновиве се појавија шпекулации дека искусниот стопер и капитен на Реал Мадрид, би можел на лето да направи сензационален трансфер и тоа ...

Рамос прави изненадувачка промена – од лето ќе биде жител на Лондон

Спортклуб - 27.11.2020

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос од летото може да биде слободен агент. Бидејќи Рамос сè уште не договорил продолжување на соработката, не е исклучена можноста искусниот дефанзивец да го напушти Реал Мадрид на крајот од сезоната.

Серхио Рамос од следното лето жител на Лондон, дали е можно такво нешто?

Sport M - 27.11.2020

Следното лето му истекува договорот на Серхио Рамос со Реал Мадрид. Се уште нема потврди дека почнале преговори за нов договор. Има најави за такво нешто, но договор нема. Тој сака тригодишен договор, но поради годините и возраста, Реал Мадрид ...

Тотенхем и Мурињо влегуваат во игра за потписот на Рамос?

Спортски - 27.11.2020

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос од лето би можел да стане слободен играч. Бидејќи Рамос се уште не се договорил за продолжување на соработката со Реал Мадрид не е исклучена можноста дефанзивецот на крајот од сезоната да си замине.

Тотнем влегува во игра за потписот на Серхио Рамос

Sport 1 - 27.11.2020

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос ќе биде слободен фудбалер по завршувањето на оваа сезона. Дефанзивецот сè уште нема потпишано нов договор со „кралевите“. Рамос веќе 15 години е дел од шпанскиот гигант, но проблем во преговорите за ...