TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меѓусебни обвинувања за смртта на палестинската новинарка во Џенин

Deutsche Welle - 14.05.2022

Ширин Абу Акле беше убиена додека известуваше за израелска операција на Западниот Брег. Палестинците и Израел меѓусебно се обвинуваат за убиството на новинарката на Ал Џазира. Денот на погребот донесе и нови судири.

Палестински обвинител го обвини Израел за намерно убиство на новинарката на Ал Џезира

Вечер Прес - 14.05.2022

Палестинскиот јавен обвинител по хаотичниот погреб на убиената новинарка на Ал Џезира, Ширин Абу Аклех, изјави дека прелиминарните резултати од истрагата покажуваат дека таа била намерно погодена од израелски војници.

Советот за безбедност на ОН го осуди убиството на новинарката Ширин Абу Аклех

Р.С.Европа - 14.05.2022

Советот за безбедност на Обединетите нации остро го осуди убиството на палестинско-американската новинарка Ширин Абу Аклех кое се случи на 11 мај, како и ранувањето на уште еден новинар во Џенин на Западниот Брег.

Израелската полиција ја нападна поворката за убиената новинарка на Ал Џазира

Радио МОФ - 14.05.2022

Израелската полиција за брзо распоредување ги нападна и ги тепаше луѓето на поворката за убиената новинарка на Ал Џазира, Ширин Абу Аклех во Ерусалим, предизвикувајќи привремено луѓето да го испуштат ковчегот.

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ Белата куќа и ЕУ се згрозени од нападот на поворката на убиената новинарка (ВИДЕО)

+инфо - 14.05.2022

Сите ги видовме овие сцени, кои се очигледно длабоко вознемирувачки - им рече на новинарите портпаролката на Белата куќа Џен Псаки и изрази жалење поради упадот во погребната поворка, која требаше да помине мирно и да биде посветена на сеќавањето на ...

Советот за безбедност на ОН го осуди убиството на палестинско-американскa новинарката Ширин Абу Аклех

Мета - 14.05.2022

Советот за безбедност на Обединетите нации остро го осуди убиството на палестинско-американската новинарка Ширин Абу Аклех кое се случи на 11 мај, како и ранувањето на уште еден новинар во Џенин на Западниот Брег, пренесе Аспошиејтед Прес .

(ВИДЕО) Инцидент се случи во Ерусалим при погребот на познатата палестинска новинарка Ширин Абу Акле

Фактор - 14.05.2022

Инцидент се случи во Ерусалим. Илјадници луѓе се собрале на улиците на Ерусалим за да присуствуваат на погребот на познатата палестинска новинарка Ширин Абу Акле, која е убиена во средата додека известувала за воената рација во градот Џенин на ...

Израелската полиција тепаше и ќе го превртеше ковчегот со новинарката на Ал Џезира (Видео)

Независен - 14.05.2022

Белата куќа вечера ја опиша како „длабоко вознемирувачка“ снимка од погребот на новинарката на Ал Џезира, Ширин Абу Аклех во Ерусалим, на која се гледа како израелската полиција ги тепа ожалостените во погребната поворка.

Израелска полиција за малку ќе го превртеше ковчегот со новинарката на Ал Џезира (ВИДЕО)

Press24 - 14.05.2022

Белата куќа соопшти дека снимките од погребот на новинарката на Ал Џазира, Ширин Абу Аклех во Ерусалим се вознемирувачки, зашто израелската полиција ги тепаше присутните. „Овие сцени од Ерусалим се вознемирувачки“, соопшти Џен Псаки од Белата куќа.

ВИДЕО: Ужасни сцени при погребот на убиената палестинска новинарка – нејзините блиски одвај го држеа ковчегот под удари ...

Мак. Весник - 14.05.2022

Израелската полиција ги нападна насобраните Палестинци на погребот на новинарката Ширин Абу Аклех, која беше застрелана за време на протести во Западниот Брег. Новинарката на Ал Џезира била убиена од израелски војник.

ВИДЕО| Новинарката Ширин Абу Акле – „гласот на Палестина“, погребана во Ерусалим

Нетпрес - 13.05.2022

Илјадници Палестицни во петокот присуствуваа на новинарката на телевизијата Al Jazeera, Ширин Абу Акле, истакната новинарија убиена во израелска операција, во Ерусалим кој беше одбележан со упад на израелската поклциија на почетокот од погребната ...

Хаос на погребот на убиената новинарка во Израел: Полицијата употребила солзавец и пендреци

Точка - 13.05.2022

Илјадници ожалостени денеска се собрале на улиците на Ерусалим за да присуствуваат на погребот на истакнатата палестинска новинарка Ширин Абу Акле, која била убиена во средата додека известувала за воената рација во градот Џенин на Западниот брег, а ...

(Видео) Светот згрозен од интервенцијата на израелските сили на погребот на новинарката на Ал Џезира, за малку ќе ...

еМагазин - 13.05.2022

Светот е згрозен од интервенцијата на израелските сили на погребот на позната палестинска новинарка на Ал Џезира, , која беше погодена со куршум во главата и набргу потоа почина, додека известуваше за израелскиот напад во Палестина.

Белата куќа и ЕУ со остра осуда за нападот на поворката на убиената новинарка ВИДЕО

Нова ТВ - 14.05.2022

Илјадници луѓе се собрале на улиците на Ерусалим за да присуствуваат на погребот на познатата палестинска новинарка Ширин Абу Акле, која е убиена во средата додека известувала за воената рација во градот Џенин на Западниот брег.

(ВИДЕО) Вознемирувачки сцени на погребот на убиената палестинска новинарка

Фокус - 14.05.2022

Инцидент се случи при погребот на познатата палестинска новинарка Ширин Абу Акле, која беше убиена во средата додека известувала за воената рација во градот Џенин на Западниот брег. Израелската војска употреби солзавец кон пристуните на поворката, ...

(ВИДЕО) Вознемирувачки сцени на погребот на убиената палестинска новинарка

Либертас - 14.05.2022

Инцидент се случи при погребот на познатата палестинска новинарка Ширин Абу Акле, која беше убиена во средата додека известувала за воената рација во градот Џенин на Западниот брег. Израелската полиција употреби солзавец кон присутните на поворката, ...

ВИДЕО | Израелската полиција ја нападна поворката за убиената новинарка на Ал Џазира

Слободен Печат - 14.05.2022

Израелската полиција за брзо распоредување ги нападна и ги тепаше луѓето на вчерашната поворка за убиената новинарка на Ал Џазира, Ширин Абу Аклех во Ерусалим, предизвикувајќи привремено луѓето да го испуштат ковчегот.

Израелската полиција ја нападна поворката на убиената новинарка, Белата куќа и ЕУ се згрозени од овој чин ...

Нетпрес - 14.05.2022

Белата куќа вечера ја опиша како „длабоко вознемирувачка“ снимка од погребот на новинарката на Ал Џезира, Ширин Абу Аклех во Ерусалим, на која се гледа како израелската полиција ги тепа ожалостените во погребната поворка.

Меѓусебни обвинувања за смртта на палестинската новинарка во Џенин

Алсат-М - 14.05.2022

Ширин Абу Акле беше убиена додека известуваше за израелска операција на Западниот Брег. Палестинците и Израел меѓусебно се обвинуваат за убиството на новинарката на Ал Џазира. Денот на погребот донесе и нови ...